Gönderen Konu: Civic 1.6 Dream BRC LPG Montaj  (Okunma sayısı 16349 defa)

oqano

• OqAnO
Civic 1.6 Dream BRC LPG Montaj
« : Temmuz 06, 2013, 03:03:23 ÖS »
Arkadaşlar
Bu sabah Asvtec(mehmet Hoca)nın yönlendirmesiyle Kocasinan Oto Sanayi'de bulunan Ayar Otogaz'a gittim. Daha önce Abimde 1.6ies'ine Atiker taktırmıştı aynı serviste... Bende Aracıma bugün BRC LPG montajı yaptırdım. Ayar Otogaz'ın Yetkili kişisi Taner Bey çok ilgilendi çay ikramları sohbetide ayrı güzeldi. Sonra ustalar işe koyuldu ben çok memnun kaldım ne sorsam cevap verdiler ilgiliydiler gırgır şamata güle güle LPG montajı yapıldı. İşçilikleri benim çok hoşuma gitti resimleri görünce bakalım siz ne diyeceksiniz fotoğraflar cep telefonu ile çekildi kötü veya karanlık ise kusura bakmayın

İşte Resimler ;

BRC kolisinden malzemeler boşaltıldı

BRC my11 kiti ve pipolu sistem

Burda Ecu'nun koyulacağı yeri denedi usta kabloların boyu için ölçüler aldı

Ecu yerine oturtuldu ve Kablolarını uygun yerlerden geçirilerek kablo bağı ile tutturuldu

Pipoların montajı

Egzost manifold delmeden Honda birebir uyumlu bu sistem çok güzel oldu tık tık herşey soketli herşey birbirine uyumlu

Regülatörün hortumları bağlantı montaja hazır hale getirilidi

Regülatör yerine oturtuldu ve giriş çıkış hortum bağlantıları yapıldı

Montaj ustası dedi abi burası önemli bunu çek :) Oksijen sensöründen bağlantı alıyoruz bu detay önemli dedi :) Bantlı yerler aracın oksijen sensöründen bağlantı alınan yerler

Benzin Kesici

LPG Filtresi montajı

Enjektör montajları (usta dedi beni çek abi belki ünlü oluruz :) >%6rol )

Ve Ön tarafın montajının Son hali

Simit tank 47 Litre takılacaktı 47 litre konuldu bagaja Taner bey geldi baktı bu içime sinmedi dedi gidin 52 Litrelik tank getirin dedi normalde Ekstra ücret oluyormuş ekstra para alınmadı 52 litre tank konulunca bagaj halısı dümdüz oldu ve güzel oldu yerine uyum sağladı :)
Aracın arka tarafı karanlıkdı çektiğim resimler belli olmadı pek Gaz dolum ucu ve alt gaz borularının resimleri;

Son olarak LPG tuşunun yeri için sordular dedim far ayar tuşunun yanı uygundur dedim

Evet Arkadaşlar bizde LPG'lendik artık rahatca 5500 üzeri devirleri görebiliriz :) Burdan Taner ustaya ve ordaki tüm çalışanlara ilgi ve alakaları için tekrar tekrar teşekkür ediyorum inşallah sorunsuz sıkıntısız kullanırım siz değerli arkadaşlarımında yorum veya tavsiyelerini bekliyorum

By_emre

Ynt: Civic 1.6 Dream BRC LPG Montaj
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2013, 03:22:47 ÖS »
Hayırlı olsun ,Korkmadan gaza basarsınız artık :) Ayar otogaz iyidir diğer forum sitesinden takip ederim  BRC pipolu sistem ile delme vs. olmadan takılması güzel.   Performans kaybı vs var mı ?
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2013, 03:25:52 ÖS Gönderen: By_emre »

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Temmuz 07, 2013, 12:43:07 ÖÖ »
Gayet güzel olmuş okanım,hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullan inşallah.Bir yerlere giderken senin arabayı alırım ara sıra nasıl olsa LPG li artık. :) Pardon lpg li değil BRC li :) tankın 52 lik olması güzel olmuş.

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #3 : Temmuz 07, 2013, 01:18:18 ÖÖ »
Hayırlı olsun ,Korkmadan gaza basarsınız artık :) Ayar otogaz iyidir diğer forum sitesinden takip ederim  BRC pipolu sistem ile delme vs. olmadan takılması güzel.   Performans kaybı vs var mı ?
Sağol Emre teşekkür ederim aynen artık 5500 devir göreceğim :) Şuan için hissettiğim bir kayıp yok ama zamanla kullanınca bakıp yorumlarım
Gayet güzel olmuş okanım,hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullan inşallah.Bir yerlere giderken senin arabayı alırım ara sıra nasıl olsa LPG li artık. :) Pardon lpg li değil BRC li :) tankın 52 lik olması güzel olmuş.
Sağol Abicim teşekkür ederim cümlemize kaza bela vermesin evet abi BRC li arabayı istediğin zaman alabilirsin tabiki :) 52 lik güzel olduda bugün akşam full'ledim 105 tl aldı fakat tıırrr diye ses cıkardı sanırım samandıra montajında veya şamandıra'da bir sorun var :( P.tesi artık arayıp söylerim durumu :(

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #4 : Temmuz 07, 2013, 09:18:27 ÖS »
Dün araçtan indim hala BRC tuşundaki ışıklar yanıyor korktum çünkü önceki aracım Hyundai Accent KME (Romano) kit takılıydı kontağı kapatıp anahtarı cıkarınca ışıklar sönüyordu bu kitte ise bir 10 sn falan sönüyor önce korktum ama sönene kadar bekledim :) Normal mi bu ? yine beni bir sorun mu buldu acaba :) ?

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #5 : Temmuz 07, 2013, 09:49:59 ÖS »
Hayırlı olsun ,Korkmadan gaza basarsınız artık :) Ayar otogaz iyidir diğer forum sitesinden takip ederim  BRC pipolu sistem ile delme vs. olmadan takılması güzel.   Performans kaybı vs var mı ?
Sağol Emre teşekkür ederim aynen artık 5500 devir göreceğim :) Şuan için hissettiğim bir kayıp yok ama zamanla kullanınca bakıp yorumlarım
Sağol Abicim teşekkür ederim cümlemize kaza bela vermesin evet abi BRC li arabayı istediğin zaman alabilirsin tabiki :) 52 lik güzel olduda bugün akşam full'ledim 105 tl aldı fakat tıırrr diye ses cıkardı sanırım samandıra montajında veya şamandıra'da bir sorun var :( P.tesi artık arayıp söylerim durumu :(
hayırlı olsun ; o tırrr sesi deponun dolduğunu gösterir şamandıra demekki 100/80 de kesiyor tekrar hayırlı olsun

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #6 : Temmuz 07, 2013, 09:51:46 ÖS »
Kesmedi işte enteresan mesela abiminkinde dolduğunda Pompanın ekranında DOLU yazıyor bende TIIRR TIIRR diyor gaz basmaya devam ediyor şamandıra montajında veya şamandıra'da hata var yarın arayacam bakalım ne diyecekler acaba İLK defa Full'ledim ondan olabilir mi ?

By_emre

« Yanıtla #7 : Temmuz 07, 2013, 10:09:17 ÖS »
Kesmedi işte enteresan mesela abiminkinde dolduğunda Pompanın ekranında DOLU yazıyor bende TIIRR TIIRR diyor gaz basmaya devam ediyor şamandıra montajında veya şamandıra'da hata var yarın arayacam bakalım ne diyecekler acaba İLK defa Full'ledim ondan olabilir mi ?

Bu tırr sesi normal diye biliyorum hatta o sesi duyunca dolumu durdurun diyordu usta

By_emre

« Yanıtla #8 : Temmuz 07, 2013, 10:10:10 ÖS »
Dün araçtan indim hala BRC tuşundaki ışıklar yanıyor korktum çünkü önceki aracım Hyundai Accent KME (Romano) kit takılıydı kontağı kapatıp anahtarı cıkarınca ışıklar sönüyordu bu kitte ise bir 10 sn falan sönüyor önce korktum ama sönene kadar bekledim :) Normal mi bu ? yine beni bir sorun mu buldu acaba :) ?

Elektriği nerden aldılar acaba ? normalde kontağı kapatınca sönmesi gerek elektrik kesilince

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #9 : Temmuz 07, 2013, 10:11:39 ÖS »

Bu tırr sesi normal diye biliyorum hatta o sesi duyunca dolumu durdurun diyordu usta
Durdurun demesinin sebebi şamandırayı daha fazla zorlamamak yoksa tamamen bozulacak şamandıra normalde ki başka araçlarda da gördüm LPG istasyonundaki Pompanın orda DOLU yazınca işlem biter şamandıra dolu olduğunu anlar ve gaz almaz içeri zaten %20 boş kalması gerekir güvenlik acısından tıırrr tıırrr edince hala içeri gaz alıyor yarın sorayım Taner Bey ne diyecek bakalım bu konuya bir cevap alırsam yazarım ama muhtemelen bir sorun var Şamandıra'da

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #10 : Temmuz 09, 2013, 07:20:29 ÖS »
tırrr sesi gelince bi müddet daha devam eder sonra ses kesilir dolum tamamdır , takma kafana ustanda bunu söleyecek başka bi açıklması yok zaten

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #11 : Temmuz 10, 2013, 08:47:11 ÖÖ »
Taner Bey'de Asvtec Mehmet bey'de durumun normal olduğunu söyledi hatta ve hatta 2A mühendisliğe bile mail attım onlarda normal dedi fakat tekrar söylüyorum abimin Atiker'inde böyle sorun olmuyor ekranda Dolu yazıyor ve dolum bitiyor bununda videosunu çekere ispat edeceğim :)

By_emre

« Yanıtla #12 : Temmuz 10, 2013, 11:06:30 ÖÖ »
Taner Bey'de Asvtec Mehmet bey'de durumun normal olduğunu söyledi hatta ve hatta 2A mühendisliğe bile mail attım onlarda normal dedi fakat tekrar söylüyorum abimin Atiker'inde böyle sorun olmuyor ekranda Dolu yazıyor ve dolum bitiyor bununda videosunu çekere ispat edeceğim :)
Demekki brc'de durum böyle :) Başka bir problemin yoksa az yakıtın keyfine bak

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #13 : Temmuz 10, 2013, 11:11:14 ÖÖ »

+1 keyfine bak okanım,sıkıntı yok.farkındamısın takıntılı olmaya başladın :)

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #14 : Temmuz 10, 2013, 11:21:10 ÖÖ »
Accent'de çok çekmişti. Bu kadar takıntı doğal olsa gerek. :)

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #15 : Temmuz 10, 2013, 01:27:23 ÖS »
Başka bir problem yok allaha şükür keyifliyiz sadece bende de tırlamamasını beklemiştim bekletim öyleydi :)

+1 keyfine bak okanım,sıkıntı yok.farkındamısın takıntılı olmaya başladın :)
Panik atak mı oldum ne :)

Accent'de çok çekmişti. Bu kadar takıntı doğal olsa gerek. :)
+1 Kesinlikle etkisi vardır eminim :)

çınar

« Yanıtla #16 : Temmuz 10, 2013, 01:42:10 ÖS »
hayırlı olsun resımler cok gsl olmuş elıne sağlık kısmetse 1 - 2 ay ıcerısınde bende lpg taktırmayı dusunuyorum ve araştırdığım kadarıyla en uyumlu olanıda senın taktırdığın bu my11 galıba birçok kişi öle dedi brc motor için garanti verdi mi peki

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #17 : Temmuz 10, 2013, 02:11:01 ÖS »
Şimdi araç ikinci el olduğundan dolayı birşey konuşmadık sizin 2012 model garantili araç siz bence aracında garantisini korumak için Yetkili servislere yönelin derim araştırın tabi ki

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #18 : Temmuz 10, 2013, 02:38:28 ÖS »
değerli kardeşim video yaya gerek yok bende de atiker var oda tırrrr diye ses yapıyor dolum bitmeye yakın  >=ok , iş videoyaya kaldıysa bende çekerim istersen  >%Sakin

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #19 : Temmuz 10, 2013, 04:34:31 ÖS »
değerli kardeşim video yaya gerek yok bende de atiker var oda tırrrr diye ses yapıyor dolum bitmeye yakın  >=ok , iş videoyaya kaldıysa bende çekerim istersen  >%Sakin
Dolum bitmeye yakın yapıyo ve Lpg istasyonunun Ekranında DOLU yazar ve gazı keser dimi ? ama bizde tıırr tırr devam ediyo ve beklesemde dolu yazmayacağını biliyorum amacım video çekipte birşeyleri ispat etmek değil herkesin bu tırlama sesine normal demesi bana garip geliyor hani hepimizin beklentisi vardır para karşılığında alacağımız hizmetten üründen bir beklentiye sahip oluruz benim önceki aracımda da tırlama sesi vardı şamandıra bozuk dedik gezdik sıkıntı olmadı sonra abimin Atiker kitinde olmayınca demekki benim eski aracın şamandırası bozuk dedim sonra BRC taktırayım Atikerden daha pahalı ve daha kaliteli olduğunu öğrenince beklenti olarak gaz dolunca tık diye keser bu tırlama sesini duymam diye düşündüm dediğim gibi montajı yapan yerdeki Taner Bey ve Mehmet Bey ile de görüştüm bu ses normal dedi 2A'ya da mail attım onlarda normal dedi burda sözüm size değil ama inanmayanlar var "Atiker nasıl keser yaa BRC daha iyi Atiker'de ses yapıyodur farkında değilsindir" diyenlere sözüm ki bu sitede de diyende yok sadece paylaşım olacak :) Hatta abimin 1.6 ies inde vites geçişleri yağ gibiydi dedim fd6 da o zaman mükkemmel geçiş olur fakat halatlı sistem olduğu için biraz kemikli vites geçişleri mesela burda da birşey bekledim ama beklediğim gibi olmadı benim sıkıntım derdim buydu yoksa BRC ye ne kötü diyorum nede herhangi markayı kişiyi yerden yere vurmak niyetim saygılar...

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #20 : Temmuz 10, 2013, 08:30:48 ÖS »
haklısın elbette beklentiler elbet olacak ama işin özü bu değerli üstad , İES'e gelince onlar zaten efsane diyecek sözüm yok bende aldım yeni maşallah çok memnunum  , fazla takma kafana tırrr sesi olsun tek ki allah başka bişey vermesin de...

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #21 : Temmuz 10, 2013, 10:54:55 ÖS »
Allaha şükür başka sorunum yok şimdilik dediğim gibi beklentim yüksek olunca böyle sıkıntı oluyor :) Bu arada video çektim bugün birazdan yüklenir paylaşacağım bu arada Atikerde de Tırlama sesi var 3 sn kadar tıırrr yapıyo ve ekranda DOLU yazıyor video yu yükleyince göreceksiniz :) Bu arada arka plaka lambalarını Beyaz yaptım olmuş mu :) ?

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #22 : Temmuz 10, 2013, 11:05:07 ÖS »
Evet Arkadaşlar Video'yu da paylaşıyorum 28.61 TL olduğunda bir tırt sesi geliyo 3 sn sonrasında Ekranda DOLU Yazıyor ama benim BRC de tıırrrrrr bir türlü bitmek bilmiyorum Atiker bu konuyu çözmüş sanırım :)
http://www.youtube.com/watch?v=F9NOV2m7Yg0&feature=youtu.be

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #23 : Temmuz 11, 2013, 08:18:17 ÖÖ »
olmuş okanım,videoyuda çekmişsiniz :)

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #24 : Temmuz 11, 2013, 08:32:40 ÖÖ »
Valla abicim şimdi bu videoyu 2A'yada atacam utanın diycem :D Bu arada Aydın abi para konusunu halletti eğer Serna adlı üyemizin alacağı jant&lastiği gelirse c.tesi gidip bende onları alacağım :)
http://www.teamhondaturkey.com/forum/satilanlar/fd6_orjinal_jant_ve_lastik_satilik-t72969.0.html;new#new
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-honda-civic-16-orjinal-jant-lastik-130690042/detay/