Gönderen Konu: brc`de gostergede usteki isik ve 4 isigin ortaki 2 isigi yanip sonuyor?yardim  (Okunma sayısı 9540 defa)

tmrak

brc`de gostergede usteki isik ve 4 isigin ortaki 2 isigi yanip sonuyor?yardim

KAMER

hiç kafanı yorma brc nin bu sensörler konusunda genel arızasıdır. bende yaşadım o sorunu 2 sene boyudna ne kadar program yenilettirsemde 2-3 gün düzgündü sonradan yeniden bozuldu. sen ona hiç aldırış etme km yi sıfırla ona göre git ;)

ASVTEC19

• Moderator
Merhabalar
Bu arıza basit bir seviye sensör arızası gibi gözükmüyor.Aracınızın lpg bağlantısında şase ya da gösterge anahtarınızda arıza olabilir.Lütfen kontrol ettiriniz.

havuckral

Ben de LPG deposu full.

- Arabayı çalıştırıyorum. Benzinde ilerliyorum.
- Benzinden LPG ye geçtiğinde 4 lambanın 4 ü de yanıp sönüyor.
- Arabayı durdurup, stop ettikten sonra, tekrar çalıştırıyorum.
- 4 ışık normal bir şekilde sürekli yanıyor.

Acaba sorun hakkında bilgisi olan var mı?

ASVTEC19

• Moderator
Merhaba ;

Şamandra depo üst seviye limiti 1.100 mvolttur. Siz lpg deposunu fullediğinizde seviye sensörü 1.110 mvoltun üzerine çıkıyor olabilir ,bu durumda sistem voltajı belirlenen aralığın dışında bir voltaj okuyor ve dort led aynı anda yanıp sonuyor ve uyarı verıyor.Yetkili servisinize tam depo ile gidiniz ve seviye kalibrasyonu sayfasından depo dolu voltaj seviyesini kalibre ediniz ,sorununuz düzelecektir.

Ben de LPG deposu full.

- Arabayı çalıştırıyorum. Benzinde ilerliyorum.
- Benzinden LPG ye geçtiğinde 4 lambanın 4 ü de yanıp sönüyor.
- Arabayı durdurup, stop ettikten sonra, tekrar çalıştırıyorum.
- 4 ışık normal bir şekilde sürekli yanıyor.

Acaba sorun hakkında bilgisi olan var mı?

havuckral

ASVTEC19  teşekkürler.

Bir sorum daha olacak. Dipgaz yaptığım da LpG den benzine geçiyor. Benim için büyük problem teşkil etmiyor ama bunuda düzelttirmeli miyim.

ASVTEC19

• Moderator
Araç özellikleri nedir ? Accord 2.0 ? 2.4 ?

ASVTEC19

• Moderator
@havuckral

Araç özellikleri nedir ? Accord 2.0 ? 2.4 ?

havuckral

2.0 Sport 2004

ASVTEC19

• Moderator
Arkadaşım;
Aracındaki regulatörün 1.500 mbar lık ve alt borunun 8 lık olduğundan emin ol.Şayet 1.200 mbarlık ve 6 lık boru taktılarsa yüksek devirlerde benzine geçme sorununu yaşarsın.Şayet 1.500 mbar lık ise ve hala aynı sorunu yaşıyorsan BRC programının geçiş sayfasından minımum delta p değerini 500 mbar a ve bekleme süresini 0.4 sanıyeden 1 sanıye olarak değiştir sorun düzelecektir.Selamlar...

2.0 Sport 2004

kacaman

çözemeyeceğimiz sorun, cevaplayamayacağımız soru yoktur, buradan tüm THT ailesine duyurulur, teşekkürler asvtec.

ASVTEC19

• Moderator
;) Eywallah dostum

çözemeyeceğimiz sorun, cevaplayamayacağımız soru yoktur, buradan tüm THT ailesine duyurulur, teşekkürler asvtec.

havuckral

Teşekkürler hocam ilgin için.

Peki bu işlem aracın yakıt tüketimini arttırır mı?

ASVTEC19

• Moderator
Hayır artırmaz ; aksine BRC plug and driwe regulatör basıncına göre lpg enjeksiyon sürelerine müdehale eder . Örneğin yüksek devirlerde regulatör basıncın düşeceği için sistem daha faz lpg gönderir bu ise yakıt artışına neden olur . Selamlar...

Teşekkürler hocam ilgin için.

Peki bu işlem aracın yakıt tüketimini arttırır mı?

tmrak

Merhabalar
Bu arıza basit bir seviye sensör arızası gibi gözükmüyor.Aracınızın lpg bağlantısında şase ya da gösterge anahtarınızda arıza olabilir.Lütfen kontrol ettiriniz.

Dogruymus arkadas gostergeyi, birde ecu`yu degistirdiler servisin soyledigi ecudan veya tesisattan oldugu,oyuzden de ilk once ecuyu ve gostergeyi degistiriler devam edersede tesisat uzun oldugu icin tesisati yenileyeceklermis.ama gostergeyle ecu`yu degistirince simdilik bir sorun olmadi daha

ASVTEC19

• Moderator
;) lpg li sorunsuz günler...

Merhabalar

Dogruymus arkadas gostergeyi, birde ecu`yu degistirdiler servisin soyledigi ecudan veya tesisattan oldugu,oyuzden de ilk once ecuyu ve gostergeyi degistiriler devam edersede tesisat uzun oldugu icin tesisati yenileyeceklermis.ama gostergeyle ecu`yu degistirince simdilik bir sorun olmadi daha

tisitu

benim aracıma lpg ilk baglandı aksam cumartesi aksam ustu aldım arabamı gece fazla binemedim pazar gunu binerken aynı seyle bende karsılastım ama daha pek bilgim yoktu acaba nedir diye neyse daha sonra ertesi gün hemen gittim lpg servisine ve takılan lpg kitinin beyni fabrikasyon arısazı varmıs ve hemen değitridiler birdahada yapmadı

havuckral

Ben servise gidemedim. Çünkü kendiliğinde düzeldi. Demekki gerçekten aşırı dolum yapmışlar ve aşırı dolum hatası vermiş :)

mc_no_fear

hiç kafanı yorma brc nin bu sensörler konusunda genel arızasıdır. bende yaşadım o sorunu 2 sene boyudna ne kadar program yenilettirsemde 2-3 gün düzgündü sonradan yeniden bozuldu. sen ona hiç aldırış etme km yi sıfırla ona göre git ;)
bu sorun bugun benimde basima geldi. Araci stop edip tekrar calistirdigimda duzeldi. Bu beyin arizasi kafami karistirdi. Nedir bu sorun siz cozum bulabildinizmi

mc_no_fear

Bu arada aracim 2011 civic. Lpg kotim brc my-11 :gulegule