Gönderen Konu: BRC yerli mi ???  (Okunma sayısı 18040 defa)

emrecankal

BRC yerli mi ???
« : Mart 15, 2010, 12:58:28 ÖÖ »
civic aracımı alalı tam olarak 1 ay oldu ve yakıt sarfiyatı hakikaten beni şimdiden çileden çıkarmaya başladı diyebilirim(tamamen benim kullanımımdan dolayı arabayı suçlamıyorum:))ne yazık ki bu kadar erkenden  lpg ye geçme kararı aldım.Çok ayrıntılı araştıramadım fakat bu forumdaki sayfalardan gördüğüm kadarıyla herkes aynı şeyi sormuş.'Performans düşüklüğü hissedilmiyor rampalar dışında,montajı yapan usta çok önemli vs.' Benim sorum da bunların aynısı gibi olacak kusura bakmayın :) Şimdi simit lpg düşünüyorum markada herhangi bir karar veremedim. İstanbul anadolu yakasında önerebileceğiniz en iyi ustayı ve yine en uygun lpg kitini ,lpg'nin olası performans kaybını max min ,kapalı otoparklara girme olayını belirtirseniz sevinirim. Ayrıca lpg'den benzine geçişte araç eski performansına dönüyor mu (eğer kayıp varsa tabi)?Hava filtre kitlerini lpg ile kullanabilir miyim? dezavantajları veya avantajları ne olur?Bunların dışında da bu hep böyle miydi bilemiyorum fakat sanırım BRC artık yerli olarak üretiliyormuş yani 'İtalyan kalitesi olarak bilinen bir markanın ülkemizde üretime geçmesi'. Bence güzel birşey fakat 'kaliteden ödün verirlermi acaba' diye düşünmeden edemiyorum.

seferad

Ynt: BRC yerli mi ???
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2010, 09:04:53 ÖÖ »
aracınız hayırlı olasun kartal asanayde mucib otogaz var brc bayiasi ben zavoli taktırdım asunar lpg oda aynı yerde ben çok memnunum saorunasuz biniyorum işçilik çok güzel açınca anlamaasasın bıle tavasiye ederim

asvtec

« Yanıtla #2 : Mart 15, 2010, 09:46:43 ÖÖ »
BRC İTALYAN bir üründür.Piyasadaki herkes pastadan pay almak için rakibine çamur atıyor.Para kazanmak için her yol mübah sayılıyor.Taktı BRC yi huzur bul :)

escapade

« Yanıtla #3 : Mart 15, 2010, 10:54:55 ÖÖ »
italyan üründür.Taktırdığınızda problemle karşılaştığınızda problemin arkasında duracak bir yer olmasına dikkat edin.(montajı yapan usta çok önemli ) evet bu çok önemli.en kaliteli ürün olsa dahi montaj kötü olduktan sonra hiç bir işe yaramazz.
Kapalı otoparklara kurallar doğrultusunda giremezsiniz.ama ben görüyorum her nekadar doğru olmasa da girenler var.performans kaybı hissedilir ölçülerde değil.
kazancın 10 bin km de aldığın kitin prasını öder sonrasını anlatmaya gerek yok.

emrecankal

« Yanıtla #4 : Mart 15, 2010, 02:23:44 ÖS »
cevaplar ıcın tesekkurler.bugun brcnın yetkılı servısıne gıttım gorustum ısım vermıyorum.pmden yardımcı olursanız sevınırım usta konusunda.yanı sonucta sızden gelecek olan bılgılere gore hareket edıcem ustaya soramadım sız ıyı montajcılardanmısınız dıye=) bunun yanında garantı durumunuda honda servısınden ogrendım net olarak motorun garantısı 3 yıla ınıyor ama lpgden dolayı problem cıkarsa garantı karsılamıyor tabı kı.servıstekı eleman kesın problem cıkarır falan dedı

FLoRFlex

« Yanıtla #5 : Mart 15, 2010, 02:33:56 ÖS »
Bence kesinlikle atiker Yüksek hızlı enjektörü ile Yokuşlarda Bile Fark yok :)

emrecankal

« Yanıtla #6 : Mart 15, 2010, 04:14:22 ÖS »
ozmarmaranın kadıkoy subesınde taktırmayı dusunuyorum herhangı bır fıkrı olan?

emrecankal

« Yanıtla #7 : Mart 17, 2010, 12:19:24 ÖÖ »
arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

asvtec

« Yanıtla #8 : Mart 17, 2010, 07:54:26 ÖÖ »
İçin rahat olsun ,sağlam firmadır.

ozmarmaranın kadıkoy subesınde taktırmayı dusunuyorum herhangı bır fıkrı olan?

ercelebi27

« Yanıtla #9 : Mart 17, 2010, 09:36:57 ÖÖ »
burda bazı lpg ci arkadaslar var.yanıltıcı bilgi veriyosunuz.yokuşlarda bile performans kaybı yok diye.lütfen doğru bilgi verelim.florflex lafım size.burası satış mağazası değil.

sanli90

« Yanıtla #10 : Mart 17, 2010, 09:59:22 ÖÖ »
Yokuşlarda performans kaybı olurmu? Atiker gitmezmi hocam Honda civic 2006 ls ye

burda bazı lpg ci arkadaslar var.yanıltıcı bilgi veriyosunuz.yokuşlarda bile performans kaybı yok diye.lütfen doğru bilgi verelim.florflex lafım size.burası satış mağazası değil.

FLoRFlex

« Yanıtla #11 : Mart 17, 2010, 11:49:46 ÖÖ »
İyide Sen neden kendi kendini tribe sokuyorsun arkadaşım Ben Atiker satmıyorum Binersin arabama Görürsün Yokuş yukarı performans kaybı varmı yokmu bu işler Boş konuşmaya benzemez ;) kim ne alırsa alsın ben elimde kullandığımı Konuşuyorum Yok lpg Ci falan Ben Öğrenci bi adamım Bi insan hakkında bilgin yoksa fikrinde Olmıcak ;) Bence Lpg Ci sensin Hatta Brc Falanda Olabilir !
« Son Düzenleme: Mart 17, 2010, 11:51:10 ÖÖ Gönderen: FLoRFlex »

asvtec

« Yanıtla #12 : Mart 17, 2010, 04:41:20 ÖS »
Lpg dönüşümü sonrası doğru çalışan bir üründe maksimum %5 performans kaybı olur,bunu engelleyemezsiniz.Hiç bir lpg li araç benzine göre daha iyi performans sağlamaz.

FLoRFlex

« Yanıtla #13 : Mart 17, 2010, 11:15:10 ÖS »
Lpg dönüşümü sonrası doğru çalışan bir üründe maksimum %5 performans kaybı olur,bunu engelleyemezsiniz.Hiç bir lpg li araç benzine göre daha iyi performans sağlamaz.
Daha iyi olduğunu İdda etmiyorum edememde Ancak Benim Aracımda 180 190 da Denendi Yokuş Yukarı Denendi Hissedilmiyor lpg Farkı ben bunu Anlatmaya çalışıyorum Zaten Farklı yakıtlar.Ama iyi montaj hızlı enjektör en az kayıp diyorum !

asvtec

« Yanıtla #14 : Mart 18, 2010, 09:14:19 ÖÖ »
Dostum lpg li passat 1.8t ile 260 km hıza çıktım,2008 honda civic im ile 222 km hıza çıktım,burda önemli olan son sürat değildir ,tabiki fark olacak ve bu farkı hissetmek çok zor sonuçta dinometre değiliz farkı ölçemeyiz:) Fakat senin üstünde durduğun hızlı enjektör dediğin atikerin horizon enjektörü selenoıd valfli enjektördür ve bu enjektörler yaylı enjektörler olduğu için yüksek devirlerde açık kalır ve bu da gereksiz bir yakıtın motra gönderilmesi anlamına gelir ,piyasadaki en hızlı enjektörler keine ve ino3 enjektörleridir.bilgilerine...

Daha iyi olduğunu İdda etmiyorum edememde Ancak Benim Aracımda 180 190 da Denendi Yokuş Yukarı Denendi Hissedilmiyor lpg Farkı ben bunu Anlatmaya çalışıyorum Zaten Farklı yakıtlar.Ama iyi montaj hızlı enjektör en az kayıp diyorum !

fzthgosm

« Yanıtla #15 : Mart 19, 2010, 12:30:46 ÖÖ »

bende diyorum evet rampalarda hiç farkını hissetmiyorum.geçen yaylaya çıktım arabada 6 kişiyiz ve ortalama kişi başı agırlık yaklaşık 70.çok dik  rampalarda arabayı 2 ye aldım baktım hızlanma olayı yavaş hemen benzine geçtim ve hiç fark hissetmedim.yani lpg ile aynı performnsı alıyorum hem rampada hem düzde.arabamda atiker var ve çok memnunum.burada atiker,brc farketmez önemli olan usta,montaj ve program.gerisinin hepsi aynı.bu olayı klima olarak düşün;baymakta toshiba kompresör kullanıyor demirdökümde.al ikisinide aynı performnsı alıyorsun.burada önemli olan bayi ağı montaj.aynı durum lpg içinde geçerli.

FLoRFlex

« Yanıtla #16 : Mart 19, 2010, 12:58:12 ÖS »

bende diyorum evet rampalarda hiç farkını hissetmiyorum.geçen yaylaya çıktım arabada 6 kişiyiz ve ortalama kişi başı agırlık yaklaşık 70.çok dik  rampalarda arabayı 2 ye aldım baktım hızlanma olayı yavaş hemen benzine geçtim ve hiç fark hissetmedim.yani lpg ile aynı performnsı alıyorum hem rampada hem düzde.arabamda atiker var ve çok memnunum.burada atiker,brc farketmez önemli olan usta,montaj ve program.gerisinin hepsi aynı.bu olayı klima olarak düşün;baymakta toshiba kompresör kullanıyor demirdökümde.al ikisinide aynı performnsı alıyorsun.burada önemli olan bayi ağı montaj.aynı durum lpg içinde geçerli.
bende Bunu diyorum Ftz Ama adımızı Lpg Ciye Çıkartıyorlar sanki Atiker satıyorum ben sadece Kullanımlarımı deneyimlerimi aktarıyorum.Millet lafını sözünü bilmeden konuşuyor.Saygılar

fzthgosm

« Yanıtla #17 : Mart 19, 2010, 01:49:08 ÖS »

bende Bunu diyorum Ftz Ama adımızı Lpg Ciye Çıkartıyorlar sanki Atiker satıyorum ben sadece Kullanımlarımı deneyimlerimi aktarıyorum.Millet lafını sözünü bilmeden konuşuyor.Saygılar

bizler atiker brc lavato demiyoruz ama bazı arkadaşlar var şiddetle marka tavsiye ediyor.veya senin lpgden aldıgın performnsı senden daha biliyor gibi konuşuyor.yok kardeşim ben kendi kullanımıma göre fark hissetmiyorum.hissettigim tek far yakıt degerleri.evet performns düşmüyor ama yakıt harcamam düşüyor

FLoRFlex

« Yanıtla #18 : Mart 19, 2010, 02:18:15 ÖS »

bizler atiker brc lavato demiyoruz ama bazı arkadaşlar var şiddetle marka tavsiye ediyor.veya senin lpgden aldıgın performnsı senden daha biliyor gibi konuşuyor.yok kardeşim ben kendi kullanımıma göre fark hissetmiyorum.hissettigim tek far yakıt degerleri.evet performns düşmüyor ama yakıt harcamam düşüyor
Kesinlikle Katılıyorum Düşüncenize !!! Kim Ne almış Önemi yok Biz sadece Elimizden Geçenin bilgilerini veriyoruz alıp almamak karşıdakiinin tercih meselesi ++ Hiç bir markayı kötülemiyorum Tarafsız sadece kullandığımı söylüyorum atiker bayi yöneticisi ilan ediyor Bağzı arkadaşlar !

emrecankal

« Yanıtla #19 : Mart 19, 2010, 07:15:47 ÖS »
beyler bu tartışmanın ne bana ne de forumdaki diğer arkadaşlara bir faydası olacağı kanaatindeyim çünkü sürekli bunlarla karşılaşıyorum.yine de cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkürler.Markalar iyi veya kötü sonuçta ekonomik durumuna veya çevresinden aldığı duyumlara göre herkes kendi tercihini yapar.Benim problemim ise referansları olan veya bu çevrede iyi bilinen kısacası önerebileceğiniz en iyi ustayı bulabilmek.Bunun yanında escapade arkadaşım ''Taktırdığınızda problemle karşılaştığınızda problemin arkasında duracak bir yer olmasına dikkat edin.''demiş bunu da göz önüne alıp ,tecrübelerinize güvenerek, önerilerinizi bekliyorum.

kacaman

« Yanıtla #20 : Mart 19, 2010, 08:58:49 ÖS »
evet konuya tekrar dönelim
BRC yerli mi italyan mı ?
devam ediyoruz

asvtec

« Yanıtla #21 : Mart 19, 2010, 09:01:41 ÖS »
Vermiş olduğum veriler tamamen bilimsel ,teknik ve ispatlanabilir bilgilerdir.Benim arabamda bu var bu böyledir yaklaşımı kişiye özeldir sadece o kişiyi bağlar.Bu arada her defasında marka önemli değil usta önemlidir cümlesine karşı olduğumu bir kez daha yineleyim.Hadi o en iyi dediğiniz ustaya alt sınıf bir ürün verin de  sorunsuz çalışsın.Doğru olan ; doğru ürünü doğru montajcının yapmasıdır.selamlar...

asvtec

« Yanıtla #22 : Mart 19, 2010, 09:02:13 ÖS »

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #23 : Mart 21, 2010, 08:22:11 ÖS »
benim bildiğim italyan

deniz44

« Yanıtla #24 : Mart 21, 2010, 08:22:59 ÖS »
Yerli degil italyan,dün gittim yetkili servisiyle görüstüm :)