Gönderen Konu: BRC Yardım Acil!  (Okunma sayısı 2943 defa)

tisitu

BRC Yardım Acil!
« : Mart 29, 2011, 12:58:41 ÖS »
23000 km den Beri BRC Lpg kiti kullanıyorum arabam suan 55000 kmde 2-3 aydan beri sogukken ilk çalımmlarda bazen calısmıyor ve arabada silkeleme var bu devir düşüklüğü gibi değil hava gayet 12 dereceydi ve demin zor çalıstı ikincide marş aldı acaba sebebi lpg mi yoksa baska bişeymi olabilir karsılasan varmı acaba ama silkeleme lpg den gibi geliyor bana basıma bi iş açmasın en yakında servise gideceğim ama bu ara gidemeyeceğim için burdan bi araştırayım dedim

mehmetcan494

Ynt: BRC Yardım Acil!
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2011, 01:33:09 ÖS »
bence vaktini ayır git BRC servisine yakınsa her çalıştırışta bunu yaparsa sürekli sinirin bozulur binmek istemezsin araca ama beni rahatsız etmez diosan devam...

tisitu

« Yanıtla #2 : Mart 29, 2011, 01:41:43 ÖS »
bi vakit bulursam gideceğim buji yada enjektorlerden korkuyorum bende

poseidon999

« Yanıtla #3 : Mart 29, 2011, 02:28:10 ÖS »
Aküde veya ateşleme sisteminde de sorun olabilir ama öyle olsa bile korkulacak bir şey yok.
Bence önce aküyü, bujileri ve distribütör kablolarını kontrol ettir sonra BRC ye git.

23korg23

« Yanıtla #4 : Mart 29, 2011, 03:24:42 ÖS »
sanıyorum lpg kalibrasyonundan kaynaklanıyor.. araç sürekli fakir karışımda (lpg de iken) çalışırsa aracın kendi ecusu sürekli olarak zenginleştirmeye calışır ve bir süre sonra artık sft değerini aşıp lft değeri iyice yükselir tabi lft yükselince ilk çalışmada fazla benzin geldiğinden araç boğulur zor çalışır.. bununla ilgili google da '' lpg li araçlarda çalışma sorunu '' diye arama yapın cevapları okuyun

tisitu

« Yanıtla #5 : Mart 29, 2011, 04:07:12 ÖS »
peki bu kalibrasyon arızası basıma iş acarmı acil bi durummu

tisitu

« Yanıtla #6 : Mart 29, 2011, 04:09:27 ÖS »
nette birde benzinin çeyrek deponun altında kullanılmamalı gibi yorumlar var bundan da kaynaklanırmı acaba 

23korg23

« Yanıtla #7 : Mart 29, 2011, 04:23:03 ÖS »
peki bu kalibrasyon arızası basıma iş acarmı acil bi durummu
nette birde benzinin çeyrek deponun altında kullanılmamalı gibi yorumlar var bundan da kaynaklanırmı acaba 

çeyrek deponun altına düşürmeyin çünki benzin pompanız yanabilir... eğer benzin pompası yansaydı hiç çalışmazdı..
kalibrasyondan olduğunu düşünüyorum ancak kesin bişey değil elbette.. aciliyeti size kalmış ancak size tavsiyem şudur eger bu işerden anlıyorsanız aracın kendi ecusunu resetleyin anlamıyosanız benzin alın ve bir süre benzin ile kullanın mesela bir hafta kullanın eger arac gittikçe düzeliyorsa demek ki sorun benim dediğim gibidir ve ecu değerleri yavas yavas yerine geliyodur.. ancak şunu söyliyim anladığım kadarıyla aracınız 2008-2010 arası bi model ve bu modelde bahsettiğim durum olsaydı arıza lambasının yanması ve fakir karışım ukatılımı vermesi gerekirdi en başta modele dikkat etmemişim. artık başka şeylere yönelmek lazım buji-bobin gibi ateşleme elemanlarına

tisitu

« Yanıtla #8 : Mart 29, 2011, 05:04:49 ÖS »
yardımlarınız için cok tesekkurler ben ilk olarak bi lpg servisine gitmeyi düşünüyorum ordan cıkacak sonucla da servise