Gönderen Konu: BRC Marka LPG taktırdım; usta şunları tavsiye etti.  (Okunma sayısı 3261 defa)

Nyzdlk

BRC Marka LPG taktırdım; usta şunları tavsiye etti.
« : Şubat 12, 2016, 09:59:02 ÖS »
İstanbul'da 9 Şubat 2016'da BRC Marka LPG taktırdım...

Usta şunları tavsiye etti;

1) Unutma; LPG performans için değil tasarruf için takılır, 140 Km hızı aşmamaya çalış.
2) Hafif yokuş aşşağı giderken yol boşsa sal arabayı, daha az gaz yakarsın.
3) BRC LPG'lerin gösterge lambasındaki ilk 2 ışık çabuk söner aldırma, gaz bitene kadar git ne kadar LPG ile ne kadar gidiyorsun o zaman hesapla.
4) Depondaki gaz bitmeden gaz almamaya çalış; böylesi daha iyi olur.
5) Sürekli gaza basarak gitme, ara ara ayağını gazdan çek... rahatlat arabayı.
6) Şu gazı alma ya da bu gazı al demiyorum, kendin dene ve en iyi gaz markasını bul ama elinden geldiğince şehir merkezindeki istasyonlardan al.(burda ne demek istedi anlamadım ama!)

İşinize yararsa ne mutlu...

erkan353

Ynt: BRC Marka LPG taktırdım; usta şunları tavsiye etti.
« Yanıtla #1 : Mart 28, 2016, 08:20:27 ÖS »
ustam arabanın deposunu fulledik illahi bitiripdemi alalım bunun sebebi nedir bitmeden alma 4 çizgimi ne var tek çizgiye düşünce mi alcaz

zipci

« Yanıtla #2 : Mart 28, 2016, 09:07:12 ÖS »
ustam arabanın deposunu fulledik illahi bitiripdemi alalım bunun sebebi nedir bitmeden alma 4 çizgimi ne var tek çizgiye düşünce mi alcaz
bazen 2 farklı firmanın lpgsi sıkıntı çıkarabiliyor bazı lpgler +lı yani yağlı bazıları normal muhtemel enjektörlerde sorun olmasın diyedir.
tavsiyem sadece tek bir istasyondan alman

yunus48

« Yanıtla #3 : Nisan 11, 2016, 09:51:48 ÖS »
Şehir merkezi istasyonlar daha tanınmış marka oluyor genelde ve daha çok denetlendikleri için lpg fiyatı yüksek olsada kalite de oluyor usta haklı bence

fatih26

« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2016, 10:09:13 ÖÖ »
İstanbul'da 9 Şubat 2016'da BRC Marka LPG taktırdım...

Usta şunları tavsiye etti;

1) Unutma; LPG performans için değil tasarruf için takılır, 140 Km hızı aşmamaya çalış.
2) Hafif yokuş aşşağı giderken yol boşsa sal arabayı, daha az gaz yakarsın.
3) BRC LPG'lerin gösterge lambasındaki ilk 2 ışık çabuk söner aldırma, gaz bitene kadar git ne kadar LPG ile ne kadar gidiyorsun o zaman hesapla.
4) Depondaki gaz bitmeden gaz almamaya çalış; böylesi daha iyi olur.
5) Sürekli gaza basarak gitme, ara ara ayağını gazdan çek... rahatlat arabayı.
6) Şu gazı alma ya da bu gazı al demiyorum, kendin dene ve en iyi gaz markasını bul ama elinden geldiğince şehir merkezindeki istasyonlardan al.(burda ne demek istedi anlamadım ama!)

İşinize yararsa ne mutlu...

ustam iyi günler.. benım aracta da brc var. cok memnunum sıkıntı yok ama bısey sormak ıstıyorum..
benım eskı aracta atıker marka lpg vardı.. bı ara benzın pompasında problem yasamıstım tamırden sonra usta arac benzınden gaza gecınce benzın pompasına gelen elektıgı kesen role takmıştı.. bu roleyi su ankı ankı brclı aracıma da taktırsam nasıl olur ?