Gönderen Konu: BRC LPG - Vites değişikliğinde devir çok düşüyor  (Okunma sayısı 2831 defa)

bekir66

BRC LPG - Vites değişikliğinde devir çok düşüyor
« : Şubat 19, 2012, 11:21:27 ÖS »
Slm Arkadaşlar,

Aracım 2009 honda civic elegance.
1 ay once servisten BRC kit takdırdım.Şuan 700 km deyim.
Araç LPG ye geçtikden sonra aşağıdaki sorunlar oluşuyor.
-LPG ye geçtiğinde rölanti 700 e düşüyor. Normal de benzindeki deviri 900
-Bazen 2 veya 3 cü vitesler de gaz yemiyor.Gaz a bastığımda araç atılmak istiyor ama sanki birşeyler onu tutuyor.
-Vites değişiliklerinde veya durmak için , debriyaja bastığımda, devir aniden 500 kadar düşüyor ve araba stop edecek gibi oluyor.
-Motor sanki vuruntulu çalışıyor..Özellikle 5 ci vites de hissediliyor.
-Aracı çalıştırıp , haret etmeden, LPG ye geçmesini bekliyorum.LPG ye geçerken hafif bir titreme oluyor.
-LPG göstergesinde , 4 aşıkda hep yeşil yanıyor.

Yukarda saydığım durumlarla sizde karşılaştıysanız, tecrübeleriniz paylaşırsanız sevinir.

Teşekkürler,

bozkan38

Ynt: BRC LPG - Vites değişikliğinde devir çok düşüyor
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2012, 11:58:19 ÖS »
Kesinlikle lpg kitinizde sorun var. Normalde hicbirsey hissetmemeniz lazim. Lpg gostergeside benzin kadar olmasada azaldikca tek tek sonmesi lazim. Hemen servise goturun.

dadasonur

« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2012, 12:03:57 ÖÖ »
bekir 66 büyük olasılıkla lpg kitinizle alakalı sorun brc servisi oldukça yaygın diye duymustum serviste sorununuz çözülür..

bekir66

« Yanıtla #3 : Şubat 20, 2012, 12:45:21 ÖS »
teşekkürler arkadaşlar.
En kısa zamanda servise götüreceğim.Umarım bu problemler çözülür. Honda BRC yi seçtiğine göre bir bildiği vardır.

bekir66

« Yanıtla #4 : Şubat 20, 2012, 12:46:28 ÖS »
diğer bir sorun da aşağıdakiler;

-Enjektörden ses geliyor.manyetolu cakmak sesi gibii,,
-araç LPG de olmasına rağmen, benzin göstergesi artıyor.Sanki LPG kullandıkca, benzin deposu doluyor

bozkan38

« Yanıtla #5 : Şubat 20, 2012, 02:24:53 ÖS »
diğer bir sorun da aşağıdakiler;

-Enjektörden ses geliyor.manyetolu cakmak sesi gibii,,
-araç LPG de olmasına rağmen, benzin göstergesi artıyor.Sanki LPG kullandıkca, benzin deposu doluyor

lpg yi benzinemi çeviriyo napıyo :))
şaka biyana sizin kit de ciddi sorun var bence biran önce götürün başınıza iş açmayın.

CAGLAR28

« Yanıtla #6 : Şubat 20, 2012, 06:19:06 ÖS »
1- şamandıra kesin bozuk lpg kullandıkça azalması lazım göstergenin.
2-brc nin enjektörü sesli çalışır ticaride de kullanıyoruz iki gün önce corollaya da taktırdım arkadaşın ben gidip öyle istedi bana kalsa mucib otogazdansa candan da lovato takmalıydı kendi bilir. diğer bir konu komple makineye bağlayıp değerleri ayarları kontrol ettrin hiç normal değil yaşadıklarınız.brc kit kullanan cıvıc te etrafımda birçok kişi var sıkıntı yok