Gönderen Konu: BRC - Honda LPG Sıralı Gaz Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey.  (Okunma sayısı 287612 defa)

UK61

Ynt: BRC - Honda LPG Sıralı Gaz Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey.
« Yanıtla #600 : Şubat 24, 2016, 11:33:39 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. 2010 otomatik civic var bende. Malum araç ilk çalıştığında benzin kullanıyor sonra lpg ye geçiyor fakat benim araçta lpg li kullanmama rağmen benzini fazla tüketiyor. 50 tl benzin alıyorum 1 ay gitmiyor normal mi sizce?

eskemre

« Yanıtla #601 : Mart 03, 2016, 11:36:30 ÖÖ »
Yeni Honda Civic Sedan ve HB hakkında detaylı bilgi için ; www.yenicivic.net

smoks34

« Yanıtla #602 : Nisan 05, 2016, 01:45:55 ÖS »
merhaba

aracım 2016 civic lpg li tank simit ve 44 olarak yazılı üzerinde ancak dolumlarım 28 lt üzerine çıkmıyor bu şekilde 258 km yol gidebiliyorum. konunun herhangi bir çözümü var mıdır?

UK61

« Yanıtla #603 : Nisan 05, 2016, 01:51:55 ÖS »
lpg depolarda maximum %80 dir tankın doldurma kapasitesi. Normalde bu hesaba göre 44 lt deponun 35 litre alması gerekiyor. Gazı nerden alıyorsunuz basınca göre az yada fazla alabiliyor.

smoks34

« Yanıtla #604 : Nisan 05, 2016, 02:04:37 ÖS »
lpg depolarda maximum %80 dir tankın doldurma kapasitesi. Normalde bu hesaba göre 44 lt deponun 35 litre alması gerekiyor. Gazı nerden alıyorsunuz basınca göre az yada fazla alabiliyor.

normal hesaplara göre dediğiniz şekilde olması lazım ancak 28,5 üzerine hiç çıkmadı, gazı almadığım istasyon ve marka kalmadı ancak değişen bir durum yok. servise sorduğumda o kadar dolar normaldir. deniyor. brc bayisi ile konuştum oda gelirsen şamandırayı ayarlar 40 lt almasını sağlarım diyor, buna karar veremedim risk var mıdır diye?

ghostiki

« Yanıtla #605 : Nisan 08, 2016, 03:39:29 ÖS »
BRC lerde hondalara özel PİPOlu bi sistem var sanıyorum ve manifold delinmeden  montaj yapılabiliyormuş??

bu sistem prins ve diğer markalarda  var mı??

yoksa sadece BRC de mi ve HONDALARA özel mi? avantaj-dezavanatajı nedir???

sırf bu yüzden BRC tercih edilir mi??

MOCAN OTOGAZ

« Yanıtla #606 : Mayıs 10, 2016, 10:56:01 ÖS »
Merhaba,

Pipolu sistem Brc nin patentli ürünüdür. Emme manifoldu delinmeden LPG montajı yapılabilme imkanı sağladığı için size avantaj sağlayacaktır. Pipo yöntemiyle LPG'yi en kısa mesafeden yanma odasına gönderirsiniz.

aylmz81

« Yanıtla #607 : Mayıs 21, 2016, 10:56:21 ÖS »
Merhabalar,
Aracım Honda City 2008 CVT. Brc marka sistemimi takalı 1 yıla yaklaştı. Aracın LPG göstergesinde bir sorun oluşmaya başladı. fotoğrafta gönderdim umarım görünür. Bu hata bir kaç ay önce de olmuştu o zaman aküye takviye yapılmasına bağlamıştı montajı yapan servis bir şekilde düzelttiler ama sebebini de çok anlamadılar. Şimdi tekrar başladı. Aracın çalışma süreci boyunda lpg gösterge ışıkları resimdeki gibi yanıp sönüyor. Bazen lpg ye geçiyor ama sık sık bu şekilde yanıp sönmeye başlıyor. Aracın çalışmasında sorun olmuyor ama bu şekilde yanıp söndüğünde tam olarak ne olduğunu da bilmiyorum. Lpg yakmaya devam mı ediyor? benzine mi geçiyor ? yoksa karma mı yakıyor ? anlamadım. Ama sinir bozucu olduğu açık. Bilen yaşanyan vardır umarım ve çözümünü de bilen birinin çıkmasını umuyorum . Bu arada Kayseri de yaşıyorum.

http://hizliresimyukle.com/image/MwRb
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2016, 10:56:52 ÖS Gönderen: aylmz81 »

_integral80_

« Yanıtla #608 : Mayıs 24, 2016, 05:02:59 ÖS »
Merhaba; elimde telefon ankara, eskişehir, izmir istanbul 2A mühendislik BRC bayilerini aradım ve tek soru sordum: 2011 civic Brc taktıracağım ama pipolu mu yoksa piposuz mu ? katılımı pipolu iyidir manifold delinmez dedi diğer katılımı pipolu da neymiş yıllardır piposuz takarız sıkıntı yok gereksiz yere araya pipo koyarsak sabahları geç çalışma tekleme , deliklerin iyi kapanmaması zamanla açılması hava alımı neticesi sıkıntılar, gereksiz yere yolu uzatmaya gerek yok vesaire kafam iyice karıştı. Hepsi 2A bayisi  ama söylemler muhalif birbirine. Nedir arkadaş bu işin doğrusu, doğru tek değil mi yoksa?

_integral80_

« Yanıtla #609 : Mayıs 24, 2016, 05:05:32 ÖS »
Hatta bir t anesi icat çıkarmayın abi, ne piposu yıllardır sorunsuz klasik yöntemimiz var, zaten sisteme müdahale ediyoruz manifoldu delsek nolur delmesek nolur dedi .

accountman

« Yanıtla #610 : Haziran 03, 2016, 10:19:08 ÖÖ »
İyi günler. 2012 Civic Elegance Otm. aracım. Çok fazla km. yapmam süşüncesiyle bugüne kadar lpg düşünmemiştim ama artık gerçekten benzine verdiğim para dokunmaya başladı ve lpg dönüşümüne karar verdim.

Ancak internette yorumları okudukça kafam karıştı. Anladığım kadarıyla montaj ve ustalık çok önemli.
Hatay-Adana-Osmaniye bölgesinde tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta ve servis var mı
Bir de fiyat konusu.. Yakınlarda taktıran varsa aşağı yukarı fiyat konusunda fikir verebilir mi. Çünkü aradığım servisler genelde 200 -300 tl farklı fiyatlar verdiler. Bu farkın nereden kaynaklandığını bilemedim.

EmreGrr

« Yanıtla #611 : Aralık 30, 2016, 08:00:17 ÖS »
Sa bizde 2012 honda civic 1.6 elegance var brc tup takili ama tupe gecmiyormu bilmiyoruz benz8n gostergesinde 3 cubuk vardi 1 cubuk kalmis. Tup gostergesi de kirmizi ya yesil yaniyor surekli yardimci olursaniz sevinirim

mayfe

« Yanıtla #612 : Ocak 02, 2017, 02:13:07 ÖS »
merhaba, ben lpg taktırmak istiyorum fakat kafamda soru işaretleri var, öncelikle aracın performansını etkiler mi?
2) giresuna en yakın ve güvenilir bayi nerede var, bi arkadaş sizi tavsiye etti özellikle bayi olarak fakat çok uzak.
3) astra 2008 otomatik aracı olan arkadaşın aracında sürekli arıza lambaları yanıyor ve bu durumda lpg konusunda beni düşündürüyor.
aracım 2012 ve sonrası honda civic ov

mayfe

« Yanıtla #613 : Ocak 05, 2017, 10:05:16 ÖÖ »
Arkadaşlar Merhaba ;

Lpg sıralı otogaz sistemleri hakkında bir çok forum sitesinde bilgimiz ve tecrübemiz dahilinde bilgiler vermeye çalışıyorum.Team Honda TR 'de de bir dönem yazıyordum fakat yönetim ile görüşmemiz neticesinde Bundan sonra Team Honda TR'de ayrı bir başlık altında  BRC lpg sıralı sistemleri ve diğer lpg markaları hakkında bilgiye ihtiyaç duyan ya da soru ve sorunları olan forum üyeleri ile sürekli bilgi paylaşımında bulunmak üzere burdayım.Herkese iyi forumlar...

Mehmet ÖZENÇ
Nam-ı Diğer Adıyla kadranıyla ASVTEC

arkadaşım opel astra 2008 sedan ov aracına landrenzo tüp taktırdı fakat tüp taktırırken yaklaşımlar gayet iyi her şey olumlu , tüp taktırdıktan sonra buji ve bobinlerin 2-3 yılda bir değişmesi gerektiği konusu daha sonra gündeme  geldi. sizin brc hakkında yaşanabilecek durumları bizimle paylaşmanızı istiyorum. herkes ona göre daha sağlıklı karar versin. ileride yaşanabilecek durumları şimdiden göz önüne alalım. face sayfanıza yazmıştım bu konuyu mesaj olarak fakat cevap alamadım
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2017, 10:06:05 ÖÖ Gönderen: mayfe »

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #614 : Şubat 26, 2019, 04:58:09 ÖS »
güncel

paşalı_honda

« Yanıtla #615 : Nisan 20, 2019, 10:07:59 ÖS »
arkadaşlar 1.4 otomatik benzinli 98 model civic aracımı alalı 1 hafta oldu,uzun yol sakin kullanımda 50 kuruş yaktı,141 km yolu 70 liralık benzinle katettim,100 km de 7 litre yakıyo,şehiriçi denemedim ama enaz 60 kuruş yakar diye tahmin ediyorum,buda bana çok fazla,o yüzden gaz takmayı düşündüm,brc mi taksam yada daha iyi bir marka varmı tavsiye edebilceğiniz,1.4 otomatik gazlı kullanan varsa ne yaktığını söylerse sevinirim,yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler