Gönderen Konu: BRC - Honda LPG Sıralı Gaz Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey.  (Okunma sayısı 289677 defa)

mask946

Ynt: BRC - Honda LPG Sıralı Gaz Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey.
« Yanıtla #100 : Şubat 11, 2013, 06:28:52 ÖS »
benzin göstergesi düşüyor.brc my11  honda civic fb7 2012 kasa.

düşmemesi için ne yapmam gerekiyor

mehmet zengin

« Yanıtla #101 : Şubat 11, 2013, 07:01:05 ÖS »

Buna şimdilik bir çözüm yok sanırım? Yarım depo dendi, kadran testi dendi, yakıt alınca dendi (5lt aldım ekstradan ama olmadı), stop etmeden 1 dk benzinle çalıştır denildi. Hiçbiri olmadı. Bir tek şimdi röle kaldı onu da servise soracağım (brc ye) Siz aracı ne zaman aldınız? ve nereden? Neden sordum hemen yazayım. LPG ile birlikte benzin tüketimi ne kadar merak ediyorum da. Ölçme imkanı oldu mu acaba?

mask946

« Yanıtla #102 : Şubat 11, 2013, 08:23:15 ÖS »
23 krş şehirler arası
35 krş şehiriçi

lpg honda civic sedan FB7 kasa BRC My11 Kit
Bu yaz ve altunizate ay ı şıgı

GokhanTfln

« Yanıtla #103 : Şubat 12, 2013, 10:34:52 ÖS »
Mehmet ustam sizden aldigim 2a muhendisligin Mugla subesinde lpg donusumumu dun yaptirdim. Islemin basindan sonuna kadar basinda durdum. Biraz pimpirikli oldugum icin islem baya uzun surdu  (7 saat kadar). Ama hala aklima takilan bir kac soru var.

1 Aracin lpg filtresinin takildigi boru aracin motorunu resmen bir tur atarak enjektorlere baglaniyor. Honda ozel servisindeki usta bu borunun uzun olmasinin yakiti arttirdigini soyluyor, acaba boru uzunlugunun yakita etkisi var mi? 

2 Aracima yazilim yuklendi fakat yol ayarina cikilmadi. Ustam 2 depo yakittan sonra yol ayari yapacagimizi sistemin biraz oturmasini soyledi. Benim bildigim araca lpg baglanir baglanmaz yazilimdan sonra yol ayari  yapiliyor bu konuda yanlis bir uygulama mi yapiliyor?

mehmet zengin

« Yanıtla #104 : Şubat 13, 2013, 08:16:12 ÖÖ »

Mask benim benzin göstergesi bugün sabah düzeldi. Kendiliğinden eski konuma döndü. Dün akşam çeyrek depoya yakın gösteriyordu. Bu şekilde olursa iyi, alışılır :) ilk benzin aldığımdaki kadar ışık yandı yine, arada bi 20tl almıştım sanki onu yakmış hehehe.

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #105 : Şubat 13, 2013, 01:37:39 ÖS »
Merhaba Gokhan Bey ;

1)Regulatör ve enjektör arasındaki gaz hortum mesafesinin çok fazla uzun olmaması gerekiyor.Fakat Honda Montajlarında regulatör ve hortum mesafesi ideal seviyededir.Rica etsem montaj fotograflarını yükler misiniz?

2)Ustanın dediği gibi belirli bir süre sonra sistem rejimleniyor fakat bu süre zarfında da yol ayarı yapılsa faydası olur.1000 Km sonra muhakkak yol ayarı yaptırın.Özellikle 1000 km den sonra rolantide araç fakirleşecek ,rolanti düzenlemesi yapılıp akabinde tekrardan yol ayarı yapılmalıdır.Selamlar...

Mehmet ustam sizden aldigim 2a muhendisligin Mugla subesinde lpg donusumumu dun yaptirdim. Islemin basindan sonuna kadar basinda durdum. Biraz pimpirikli oldugum icin islem baya uzun surdu  (7 saat kadar). Ama hala aklima takilan bir kac soru var.

1 Aracin lpg filtresinin takildigi boru aracin motorunu resmen bir tur atarak enjektorlere baglaniyor. Honda ozel servisindeki usta bu borunun uzun olmasinin yakiti arttirdigini soyluyor, acaba boru uzunlugunun yakita etkisi var mi? 

2 Aracima yazilim yuklendi fakat yol ayarina cikilmadi. Ustam 2 depo yakittan sonra yol ayari yapacagimizi sistemin biraz oturmasini soyledi. Benim bildigim araca lpg baglanir baglanmaz yazilimdan sonra yol ayari  yapiliyor bu konuda yanlis bir uygulama mi yapiliyor?

mask946

« Yanıtla #106 : Şubat 13, 2013, 06:49:16 ÖS »

Mask benim benzin göstergesi bugün sabah düzeldi. Kendiliğinden eski konuma döndü. Dün akşam çeyrek depoya yakın gösteriyordu. Bu şekilde olursa iyi, alışılır :) ilk benzin aldığımdaki kadar ışık yandı yine, arada bi 20tl almıştım sanki onu yakmış hehehe.

hangi işlemden sonra düzeldi ?

GokhanTfln

« Yanıtla #107 : Şubat 14, 2013, 05:51:25 ÖS »
Mehmet ustam montaj elimdeki fotoğraflarla göstermek istedim. Araç lpg de farları açınca (farlar xenon) titreme yapıyor, benzinde bu sorun olmuyor. Acaba gaz ayarından ya da yol ayarı yapılmadığı için midir?

legolas

« Yanıtla #108 : Şubat 14, 2013, 07:00:32 ÖS »
yalnız benimki ile kıyaslayınca montajınızın çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim....

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #109 : Şubat 16, 2013, 06:49:38 ÖÖ »
Gökhan Bey Merhaba ;

Fotograflardan anladığım kadarıyla Regulatör ve enjektör raili arasındaki mesafe oldukça fazla ! Özellikle rolantide zenonlar ya da diğer yük faktörleri devreye girdiğinde bu durum sizinde belirttiğiniz gibi soruna neden olabilir ,çünkü siz yük faktörlerini (klima ,far,rezistans) açtığınızda anlık olarak enj. msleri yükselecektir ve bu uzun hortum mesafesinden dolayı lpg fark basıncı düşecektir ve buda anlık olarak rolantide değişikliklere neden olacaktır.Ayar ile bu sorunun düzeleceğini düşünmüyorum.Ustanıza 2a-lpg.com sitesinde bayilerimize özel bölümünden honda civic i-vtec montaj kılavuzuna göre bu bölümü düzeltmesini rica edelim.Selamlar...

Mehmetttt

« Yanıtla #110 : Şubat 16, 2013, 07:06:39 ÖS »
Filtrenin yeri nasıl peki Mehmet Bey?

YASİN KOMUTAN

• POWER ON
« Yanıtla #111 : Şubat 17, 2013, 01:28:52 ÖÖ »
Değerli Honda severler aracına kıyamayanlar gerçekten  LPG  insanın ikileme düştüğü bir konu ama  gerçek bir usta eli değdiğinde  ise vazgeçilmeyecek  olan bir  kit oluveriyor.
Şimdi amacım  burada birilerini övmekten  öte doğruları yazmak.
 Kayseri'de ben dahil başka bir arkadaşım ile Mehmet bey için yolları kat edip pinpirikli düşüncelerle  Çorum yollarını arşınladık ve Montajımız  gayet  özenli gayet  başarılı yol ayarları ile rölanti ayarları ile  itinalı yapılarak döndük  araçlarımız  50.000 km geçti şükür Mehmet  ustamın  montajında  bir sorun  yaşamadık sonuna  kadar referans olduk ve 2 aracımızda sorunsuz  ama gelin görün 220 Tl fark için (Yol Vs Masrafları) Kayseri de XXX MARKA İLE Montajı yapılan HONDA lar şuanda Lpg  enjektör ve yakıt sorununu haddinden  fazla yaşamakta  olup isyan bayraklarını çekmiştirler.

Bence LPG  konusunda kesinlikle ince hesaplar yapmadan  sağlam ustalarla çalışmak ŞART  vede elimizden geldiğince ustalarımızın Kıymetini bilelim nede olsa para kazanmaktan  Öte İNSAN kazanan Mehmet bey   gibi insanlar sayısı malesef  çok az.

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #112 : Şubat 17, 2013, 11:14:18 ÖÖ »
Malesef filitrenin yeri de olmamış.

Filtrenin yeri nasıl peki Mehmet Bey?

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #113 : Şubat 17, 2013, 11:15:51 ÖÖ »
Komutanım güzel düşüncelerin için teşekkür ederim ama yapma böyle utandırıyorsun bizi :)
Kayseri'ye selamlar ...

Değerli Honda severler aracına kıyamayanlar gerçekten  LPG  insanın ikileme düştüğü bir konu ama  gerçek bir usta eli değdiğinde  ise vazgeçilmeyecek  olan bir  kit oluveriyor.
 Kayseri'de ben dahil başka bir arkadaşım ile Mehmet bey için yolları kat edip pinpirikli düşüncelerle  Çorum yollarını arşınladık ve Montajımız  gayet  özenli gayet  başarılı yol ayarları ile rölanti ayarları ile  itinalı yapılarak döndük  araçlarımız  50.000 km geçti şükür Mehmet  ustamın  montajında  bir sorun  yaşamadık sonuna  kadar referans olduk ve 2 aracımızda sorunsuz  ama gelin görün 220 Tl fark için (Yol Vs Masrafları) Kayseri de XXX MARKA İLE Montajı yapılan HONDA lar şuanda Lpg  enjektör ve yakıt sorununu haddinden  fazla yaşamakta  olup isyan bayraklarını çekmiştirler.

Bence LPG  konusunda kesinlikle ince hesaplar yapmadan  sağlam ustalarla çalışmak ŞART  vede elimizden geldiğince ustalarımızın Kıymetini bilelim nede olsa para kazanmaktan  Öte İNSAN kazanan Mehmet bey   gibi insanlar sayısı malesef  çok az.

GokhanTfln

« Yanıtla #114 : Şubat 17, 2013, 02:23:35 ÖS »
Mehmet ustam sizin sayenizde bu konu hakkinda bilgi sahibi oluyoruz. Allah razi olsun bizimle goruslerinizi paylastiginiz icin. Inanin izin sorunum olmasa kalkip size gelmeyi dusunuhordum Marmaristen.  Yarin gidip montaji yeniletecegim. Klavuzdaki gibi yaptirmak istiyorum eger kabul etmezlerse sokturecegim lpg yi. O kadar da soyledim herseyi 2a nin dedigi gibi yapin diye. Yalniz benim aklima takilan eger montaj orjinal haliyle yapilirsa tesisat degistigi icin bir sorun yasar miyim?

YASİN71

« Yanıtla #115 : Şubat 17, 2013, 08:00:11 ÖS »
mehmet ustam iyi akşamlar.paylaşımlarınız bizler için çok değerli.sağolun.adresinizi bildirirseniz sizinle tanışmak isterim..yolumuz düştüğünde..

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #116 : Şubat 17, 2013, 09:35:22 ÖS »
Merhaba ;

Kesinlikle sorun yaşamazsınız.2A nın web sitesinde bayilerimize özel bölümünde civic montaj kılavuzu mevcut.Burdan faydalanabilir.Selamlar...

Mehmet ustam sizin sayenizde bu konu hakkinda bilgi sahibi oluyoruz. Allah razi olsun bizimle goruslerinizi paylastiginiz icin. Inanin izin sorunum olmasa kalkip size gelmeyi dusunuhordum Marmaristen.  Yarin gidip montaji yeniletecegim. Klavuzdaki gibi yaptirmak istiyorum eger kabul etmezlerse sokturecegim lpg yi. O kadar da soyledim herseyi 2a nin dedigi gibi yapin diye. Yalniz benim aklima takilan eger montaj orjinal haliyle yapilirsa tesisat degistigi icin bir sorun yasar miyim?

flamethrower

« Yanıtla #117 : Şubat 17, 2013, 09:51:51 ÖS »
mehmet usta teşekkürler, çok güzel emek vermişsin. ama sen de biliyorsun ki eobd ile yol ayarı yapabilenler bile, üşengeçlik midir bilmem, bu işi yapmıyor. 4 defa BRC ile dönüşüm yaptırdım, hem de Kocaeli ilinde, çok iyi bildiğin! bir yerde...bir defa senden duyup yol ayarı yaptırabildim onda da EOBD yoktu...

yanlış anlaşılmasın kocaeli, BRC' nin en iyi bayilerinden ve en iyi ustalarından birine sahiptir. bu ahyarı yapmaması diğer hususlarda iyi olduğu gerçeğini değiştirmez.

mehmet ustam tavsiyelerin ve ısrarımız üzerine obd cihazı ile yol ayarı yaptırmak istedik, fakat obd cihazı takıldığında ishift şanzımanlı araç vitese geçmiyor ve şanzıman hatası veriyor. ne öneriyorsun.

ahmet_005

« Yanıtla #118 : Şubat 18, 2013, 04:47:44 ÖÖ »
mehmet ustam amasyadan selamlar. 2007 civic premium aldım otomatik vites. LPG dönüşümü yapcam servisiniz çorumda mı ?   bi iletişim telefonun varsa sana ulaşabilirmiyim.

ahmet_005

« Yanıtla #119 : Şubat 18, 2013, 04:56:40 ÖÖ »
BRC sayfasında var mehmet ustam   Abdullah ÖZENÇ mi yoksa Rıdvan KARAKÜÇÜK mü

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #120 : Şubat 18, 2013, 08:23:43 ÖÖ »
Arkadaşlar Merhaba ;

Bu başlıkta bu tip mesajlar yönetim tarafından onaylanmıyor çünkü ticari kazanç elde etmeye giriyor ,bu nedenle bu tip sorularınızı bundan sonra özelden göndermenizi rica edeceğim.
Özençler Otogaz'da çalışıyorum ,BRC 'nin İç Anadolu ve Karadeniz Bölge bayisi ve teknik sorumlusuyum.Selamlar...

mehmet ustam amasyadan selamlar. 2007 civic premium aldım otomatik vites. LPG dönüşümü yapcam servisiniz çorumda mı ?   bi iletişim telefonun varsa sana ulaşabilirmiyim.

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #121 : Şubat 18, 2013, 08:27:28 ÖÖ »
Merhaba flamethrower ;

Bu tip durumlar OBD cihazının soket tesisatındaki kopmalardan sonra meydana gelebiliyor.Yani aslında OBD cihazı ile i-shift şanzumanlı araçlarda ayarlanabilir ama talihsizlikler sizi bırakmıyor .Madem EOBD ile ayar yapılamıyor ozaman BRC Plug and Drive 'ın yol ayarı sayfasını açıp önce benzin yakıt haritası çıkartılıp ardından lpg yakıt haritasını çıkartın ,sonra bu iki haritayı üst üste çakıştırın ( Zenginleştirme -fakirleştirme yaparak) Selamlar...

mehmet usta teşekkürler, çok güzel emek vermişsin. ama sen de biliyorsun ki eobd ile yol ayarı yapabilenler bile, üşengeçlik midir bilmem, bu işi yapmıyor. 4 defa BRC ile dönüşüm yaptırdım, hem de Kocaeli ilinde, çok iyi bildiğin! bir yerde...bir defa senden duyup yol ayarı yaptırabildim onda da EOBD yoktu...

yanlış anlaşılmasın kocaeli, BRC' nin en iyi bayilerinden ve en iyi ustalarından birine sahiptir. bu ahyarı yapmaması diğer hususlarda iyi olduğu gerçeğini değiştirmez.

mehmet ustam tavsiyelerin ve ısrarımız üzerine obd cihazı ile yol ayarı yaptırmak istedik, fakat obd cihazı takıldığında ishift şanzımanlı araç vitese geçmiyor ve şanzıman hatası veriyor. ne öneriyorsun.

flamethrower

« Yanıtla #122 : Şubat 18, 2013, 09:07:28 ÖÖ »
teşekkürler cevap için, hayırlı işler...

legolas

« Yanıtla #123 : Şubat 18, 2013, 10:09:09 ÖÖ »

aynı şekilde bizde iki arkadaş yollara düşerek çorumda mehmet beye montajımızı yaptırdık ve çok ta memnunuz, kendisini de burada herkese tavsiye ediyoruz.. lpg kitinin kalitesi ikinci sırada gelir, birincisi, önemli olanı işçilik....

mertkan677

« Yanıtla #124 : Şubat 19, 2013, 10:27:39 ÖS »
Mehmet Bey tekrardan merhabalar kurtulamadığımız p0171 arıza kodumuzdan sanırım kurtulduk. Dediğiniz gibi bugün ön tarafı söktük ustamla gerçekten hava alıyormuş hava sesi vardi ve pipoların üzerine su döktük 1 2 sağlam sıra 3. ye geldi suyu döker dökmez çekti ve stop etti araç, ustamda pipoların hepsini değiştirdi ücretsiz sağolsun baya uğraş verdik. Hava sesi gitti ve su ile kontrol ettik stop etme vs. olmadı umarım sorunumuz çözülmüştür. Yardımlarınız için çok teşekkürler ustam...