Gönderen Konu: bişey anladıysam arap olayım  (Okunma sayısı 2892 defa)

mersinli28

bişey anladıysam arap olayım
« : Aralık 29, 2013, 11:25:13 ÖÖ »
merhabalar;

2013 model honda civic  1.6 premıum otomatik lpg'li eco modlu 44 LT tank mevcut aracımda tanka ne zaman pompacıya doldur desem 28 LT alıyor vede başka almıyor ben mersin de yaşıyorum 28.12.2013 tarihinde erdemliden adana gitmek için erdemli shell'den 28 LT gaz aldım 83.00 tl tuttu. erdemli adana arası 123 km biraz şehir içine girelim 150 km yol aldım tekrar geri dönüş yapalım derken lpg bitme ukatılımı geldi ne oldu dedim ben tekrar otoban girişinden 50.00 TL'lik lpg aldım oda 16.50 LT lpg yaptı vede bunula beraber 149 km gitti ve lpg bitti ukatılımı verdi ben bu işten bir şey anlamadım lütfen yardım
araç : 2480 km
araç : 1000 km bakımı yapıldı.

GokhanTfln

Ynt: bişey anladıysam arap olayım
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2013, 11:34:26 ÖÖ »
Sebep büyük ihtimal şamandıra problemi. Ya yerleşiminde ya da şamandıranın kendisinde sorun vardır.

23korg23

« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2013, 01:35:25 ÖS »
Samandira sorunu oldugunu sanmiyorum. Galiba arkadasimizin pek lpg tecrubesi yok o nedenle bi yanilma yasiyor... lpg gostergelerine guvem olmaz o nedenle en sagliklis depoyu fulletmektir. 50 tl almak yerine depyu doldurtsaydiniz hesap daha dogru olabilirdi,bide bazi pompalarin basinc ayarlari sorunlu olabiliyor onuda goz onune almak lazim gerci zamanla tecrubelenirsiniz.. benim tanka 32 litre basip doldu diyen pompa da gordum 36 litre basanda gordum.. 32 litre ile 300 km yapmissam eger 36 ile de daha fazla yaptim yani hava basma olayi degil pompanin basincinin yuksek olmasi

mersinli28

« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2013, 03:46:00 ÖS »
öncelikle cevaplar için tşk ederim doğrudur lpg ile pek tecrübem yok. lpg tankı 44 lt diye yazıyor kitapçığında ama güvenlik açısından 34-36 lt alır diyor arkadaşlar veya forum sitelerinden araştırdığım kadarıyla pompa basınçından bahsediliyor ama ben lpg alırken diğer araçlar simit tankı olsun diyer tank olsun araçların 55 lt olan 45-47 alanlar oldu vb. pompanın basınçı yoksa bunlara nasıl dolum yapıyor anlamış değilim  bir shell'den fulledim 28 lt aldı opetten fulledim 27 lt aldı güvenal gazdan fulledim 28 lt al shellden fulledim 27 lt aldı bunlar değişik istasyondan alım yapıldı acaba basınçtan mı diye ama nafile
sizce bir ayar gibi bir şey yaptırmam gerekirmi anlamadım not araçı 12.12.2013 tarihinde sıfır aldım

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2013, 03:59:05 ÖS »
öncelikle cevaplar için tşk ederim doğrudur lpg ile pek tecrübem yok. lpg tankı 44 lt diye yazıyor kitapçığında ama güvenlik açısından 34-36 lt alır diyor arkadaşlar veya forum sitelerinden araştırdığım kadarıyla pompa basınçından bahsediliyor ama ben lpg alırken diğer araçlar simit tankı olsun diyer tank olsun araçların 55 lt olan 45-47 alanlar oldu vb. pompanın basınçı yoksa bunlara nasıl dolum yapıyor anlamış değilim  bir shell'den fulledim 28 lt aldı opetten fulledim 27 lt aldı güvenal gazdan fulledim 28 lt al shellden fulledim 27 lt aldı bunlar değişik istasyondan alım yapıldı acaba basınçtan mı diye ama nafile
sizce bir ayar gibi bir şey yaptırmam gerekirmi anlamadım not araçı 12.12.2013 tarihinde sıfır aldım
kesinlikle herşey normal , pompa farkını unutmamak lazım ki ben aygazdan ve alpetten alınca 33 lt , shell ve opetten alınca 30lt alıyor

23korg23

« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2013, 06:24:08 ÖS »
Araciniz hayirli olsun. Bi sorun yok aracinizda keyifle binmeye bakin. Boyle herseyi takacaksaniz o parayi o arava kendinizi uzmek icin vermis olursunuz ki bu maksatla almamissinizdir araci.. bahsettigimiz basinc ayaribile ilgili yani pompanin kalibrasyonu ile ilgili sizinle ilgili degil ayrica 1 litre oynama normal depoda gaz vardir ve siz o sirada gazi cok vermisseni basinc yetersiz geldidinden bitmis gibi olur oysa daha deposa bikac litre vardir.. dedigim gibi keyfinize bakin zamanla ne demek istedigimi anlicaksiniz