Gönderen Konu: Benzinden LPG'ye geçerken gelen ses  (Okunma sayısı 3348 defa)

myesilyurt

Benzinden LPG'ye geçerken gelen ses
« : Ağustos 08, 2011, 01:15:00 ÖS »
İyi Günler, arabayı çalıştırdıktan sonra benzinden gaza geçerken kaputun altındaki cama yakın bir yerden(sanırım LPG İle ilgili bişey var orada) "gııcırtt" benzeri bir ses geliyor. bu normal midir? bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim..

Grafink

Ynt: Benzinden LPG'ye geçerken gelen ses
« Yanıtla #1 : Ağustos 08, 2011, 01:35:58 ÖS »
normal değildir diye düşünüyorum. Bende herhangi bir ses yok.

2432

« Yanıtla #2 : Ağustos 08, 2011, 03:31:52 ÖS »
ben de de tık diye tek seferlik bir ses geliyor. bu sesi duyana kadar aracı hareket ettirmiyorum.(ekonomi olsun diye)

drmoz

« Yanıtla #3 : Ağustos 08, 2011, 06:19:38 ÖS »
ben de de tık diye tek seferlik bir ses geliyor. bu sesi duyana kadar aracı hareket ettirmiyorum.(ekonomi olsun diye)
hocam kışın ne yapıyorsun?
kışın rölantide o sesi duymak için yarım saat beklersin ankarada. ben yola çıktığımda bile 2 km sonra ancak geçiyor lpg ye kışın.

myesilyurt

« Yanıtla #4 : Ağustos 09, 2011, 08:14:25 ÖÖ »
bencede normal değil gibi. tırtt diye bir ses. yeni mi oldu yoksa ben mi yeni farkettim açıkçası tam bilemiyorum

2432

« Yanıtla #5 : Ağustos 09, 2011, 10:19:41 ÖS »
hocam kışın ne yapıyorsun?
kışın rölantide o sesi duymak için yarım saat beklersin ankarada. ben yola çıktığımda bile 2 km sonra ancak geçiyor lpg ye kışın.
ankaranın soğuğunu aratmaz burası. ancak fazla beklemiyorum, çabuk geçiyor yaw. motorun ısınmasını beklemeden gaza geçiyor...