Gönderen Konu: benzin ile lpg dolum ucu yan yana olunca sızdırmazlık onayı veriliyor mu?  (Okunma sayısı 3587 defa)

demirizli

Arkadaşlar ben Honda Civic Elegance Otomatik Vites araba almayı ve LPG taktırmayı düşünüyorum. Honda servisi benzin dolum ucunun yanına delik açıyor. Gaz alınacağı zaman harici LPG Dolum Ucu Aparatı o deliğe monte ediliyor. Gaz dolumu bitince aparatı çıkarıp torpido gözüne koyuyorsun. Fakat ben kendi aracımda LPG dolum ucunu benzin dolum ucunun yanına monte ettirmiştim. Makine Mühendisleri Odası Sızdırmazlık belgesi vermedi. LPG ile benzin dolum ucu yan yana olamaz dediler ve LPG ucunu tampona monte ettirmek zorunda kaldım. Aynı durum alacağım honda da olmayacak mı? Bilgisi olan yazarsa memnun olurum.

M-A-S

LPg dolum girişi genelde arka sol tampon altına konuluyor,hem tampon hem de başka bir yer delinmiyor,görüntü kirliliği de olmuyor.Onun dışında bir yerle uğraşma derim.

Mehmetttt

Yeni Hondalarda(eco) dolum ucu benzin dolum yerinin yanında, herhangi bir sıkıntı da çıkmıyor. Projede bir sıkıntı olabilir yoksa piyasada çok var dolum ucu benzin deposunun yanında olan...

23korg23

kesin bir bilgim yok ancak bir lpg servisi istersem ince dolum ucunu benzin depo kapağına montaj yapabileceğini söyledi ama muayeneden geçemezsin dedi ve muayeneye giderken değiştiririz falan dedi.. ben yaptırmadım zaten ince uç olduğu için yanında dönüştürücü uç taşımak zorundasın her lpg aldığında elindeki o adaptörü takıyosun sonra pompaya bağlıyosun çünki Türkiyedeki pompalar ince dolum ucuna göre yapılmamış

becoca

• __ByR@Mm__
Benim araç babrika çıkışlı lpg li Dacia. Benzin ve lpg dolum ağızları yan yana.

hayatondaiştehonda

Bende honda servisinde lpg taktırdım araç muayeneden geçti. Civic ecolarda aynı şekilde.

23korg23

Bende honda servisinde lpg taktırdım araç muayeneden geçti. Civic ecolarda aynı şekilde.

peki dolum ucu normal mi yoksa ince uçlu mu? ince uçlular için ayrıca normal uca çeviren bir dönüştürücü kullanılıyor

hayatondaiştehonda

İnce uçlu gaz alırken herhangi bir dönüştürücü kullanmıyorum. Direkt pompayı takıyorlar dolum yapıyorlar.

23korg23

İnce uçlu gaz alırken herhangi bir dönüştürücü kullanmıyorum. Direkt pompayı takıyorlar dolum yapıyorlar.

o zaman ince uçlu değil normal bizlerdeki gibi dolum ağzı