Gönderen Konu: Benzin fiyatları düşüyor... 5 liralardan 4 liralara düştü; LPG hala mantıklı mı?  (Okunma sayısı 3831 defa)

Nyzdlk

Bu konuyu konuşalım / tartışalım diye açıyorum buraya... LPG taktırma evresindeyim, taktırsam mı taktırmasam mı diye gidip gidip geliyorum. Benzin şu an 4.18 Lira ben 5.02'den aldığımı bile hatırlıyorum; gittikçe düşüyor yani. 3.5'a düşerse neredeyse Dizel benzin ile aynı fiyata gelecek, siz ne dersiniz Türkiye'de LPG hayatımızdan çıkacak mı? Tabii bunun dışında LPG'NİN 2 lira olması hala cazibesini koruyor.

tavolancok

Valla benim aracımda gaz var ama kullanmıyorum benzinin keyfi başka gazda aracın keyfi çıkmıo bence taktırma durumun varsa ben söktürmeyi bile düşünüyorum

kayaci26

benzin LPG paritesi her zaman %40 avantaj sağlar...

kaç litre yaktığının ya da litresini kaça aldığının hiç bir espirisi yoktur...

benzin fiyatları düşerken lpg litre fiyatları yükselmiyor sen de farkındasın....

LPG tercih meselesi.... çok km çeviren araca şarttır... ama yılda 3 - 5 bin km çeviriyorsa LPG kendini ödemez....

gecetilkisi

10000 km altı yapıyosan hıc bulasma lpg ye

Carismatiq

• Mustafa

Evet hala lpg avantajlı Milangaz 1,89 TL 'den alıyorum 37 lt doluyor simit tüp şu kış şartlarında bile 375 km gidiyor. hesabı yapabilirsin ister lt ister kuruş yine LPG avantajlı.

oktayoo

• Oktay
Bizim ülkemizde yarın ne olacağı belli değil,benzin fiyatı düşünce lpg yerinde saymıyor ki o da düşüyor.Lpg bence çok mantıklı.

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
Lpg Can Can   >=ok :)

Her zaman avantajı karı var. Tabi kullanıma bağlı. Yıllık 7/8bin km kullanılıyorsa bence de gerek yok. Ya da 1 sene sonra araba satılacaksa yine gerek yok, o zamana kadar harcanan masrafı çıkaramaz. Yıllık 10/15bin kullanılıp en az 2-3sene binilecekse düşünülecek tek şey güvenilir montaj yapan bi yer bence...

Nyzdlk

İstanbul Bahçelievler Kocasinan Sanayi Sitesi'ndeki Ayar Otogaz'a BRC taktırdım... hayırlısı artık

oktayoo

• Oktay
İstanbul Bahçelievler Kocasinan Sanayi Sitesi'ndeki Ayar Otogaz'a BRC taktırdım... hayırlısı artık

Hayırlı olsun,bende sattığım aracıma orada taktırmıştım lpg (atiker) yi.Taner bey ile ara sıra görüşürüm,kardeşimin aracınada 2007 fd6 ya brc taktırmıştık.

asilkan_25

Bence Türkiye'de benzinli arabada lpg olmak zorunda.  Bugün benzini Erzurum'da 3.98 den aldım. LPG yi de 2.03  tl den  Arabam şehir içi 7.5 litre benzin ( 30 kuruş ) 9 litre LPG ( 18 kuruş ) tüketiyor. Erzurum -20 de. Hesap ortada.   FD6 aracım bu arada.

Nyzdlk

Hayırlı olsun,bende sattığım aracıma orada taktırmıştım lpg (atiker) yi.Taner bey ile ara sıra görüşürüm,kardeşimin aracınada 2007 fd6 ya brc taktırmıştık.

Teşekkür ederim.