Gönderen Konu: Lpg İşli Değil  (Okunma sayısı 4892 defa)

worafz

Lpg İşli Değil
« : Kasım 07, 2010, 12:26:22 ÖÖ »
Forumda Vardır Diye Aradım Fakat Tam Cevapları Bulamadım Baska Bi Konuya Yazmıstım Ama Kimse Bakmamış yaziyi burayada kopyalıyorum. bende ki aracın lpgsi yeni takılmıs 6 ay oluyor takılalı bütün evrakları tamam sızdırmazlık raporu fln var benim bu lpgyi işletmem icin napmam lazım ordaki yazılanları baştanmı yapmam lazım muayenesi flnda lpgden 1-2 ay önce yapılmıs yenidenmi muayeneye sokmam lazım bide birileri bana projenin gecerliligi bitmiştir falan dediler onun süresi ne kadar bilen birileri varmı

wordsman

Ynt: Lpg İşli Değil
« Yanıtla #1 : Kasım 07, 2010, 12:47:57 ÖÖ »
arkadaşım soruna cevap yazmıştım sen kontrol etmedin galiba ama buraya tekrar yazayım proje geçerlilik hususunu bilmiyorum ama fatura tarihinden itibaren en geç 1 ay içinde işletmen gerekiyor. Not : sızdırmazlık raporu da 1 ay süre ile geçerlidir, eski sızdırmazlık ile tüvtürk muayeneden geçemezsin,
bence lpg montajı yapan biryere gidip yardım alabilirsin.

worafz

« Yanıtla #2 : Kasım 07, 2010, 01:03:11 ÖÖ »
yok onu gördümde sen sadece faturanın süresini yazmıssın sadece belki baska bilen yaşayan vardır diye konu acmıstım görünen yeniden muayeneye girmem lazım heralde ilgilendigin icin teşekkürler dediginiz gibi yapiyim

wordsman

« Yanıtla #3 : Kasım 07, 2010, 01:56:40 ÖÖ »
yok onu gördümde sen sadece faturanın süresini yazmıssın sadece belki baska bilen yaşayan vardır diye konu acmıstım görünen yeniden muayeneye girmem lazım heralde ilgilendigin icin teşekkürler dediginiz gibi yapiyim

Lpg'yi işletmeden muayeneye gidemezsinki, önce lpg işletme olayını bi çöz bence, en kötü ihtimalle bir yerle anlaş, sana proje fatura versinler. yeni belgelerle, önce sızdırmazlık raporunu alırsın, sonra tüvtürk, sonra emniyetten ruhsat değişimi.

ozN

« Yanıtla #4 : Kasım 07, 2010, 06:46:40 ÖÖ »

Lpg'yi işletmeden muayeneye gidemezsinki, önce lpg işletme olayını bi çöz bence, en kötü ihtimalle bir yerle anlaş, sana proje fatura versinler. yeni belgelerle, önce sızdırmazlık raporunu alırsın, sonra tüvtürk, sonra emniyetten ruhsat değişimi.

yanlış söledin kardeş önce muayene yapması lazım sora ruhsata işletmesi lazm

wordsman

« Yanıtla #5 : Kasım 07, 2010, 10:19:14 ÖÖ »

yanlış söledin kardeş önce muayene yapması lazım sora ruhsata işletmesi lazım dedim.

Ben de farklı bişey söylemedim ki zaten, dikkate ederseniz, önce projeni ve faturanı al, sızdırmazlık raporu, tüvtürk muayene, sonra emniyetten ruhsat işletme

outcry666

« Yanıtla #6 : Kasım 13, 2010, 01:11:29 ÖÖ »
Öncelikle elinde proje varsa(ki var diye görüyorum) hiçbir sorun olmaz.sadece bütün işlemleri baştan yapman lazım(sızdırmazlıktan emin değilim).önce sızdırmazlık sonra muayene sonra ruhsat.ama 6 ay geçmiş diyorsun 1 ay içinde gitmen lazım normalde ama gitmediysen bunun geçen süresi kadar ekstra para ödersin.faizi gibi.paran fazla gidecek yani normal taktırıp işleten kişiden.ne kadar fazla ödersin bilemem ama toplamda 100TL yi geçmez diye tahmin ediyorum.İçin rahat olsun projen varsa gidip gönül rahatlığıyla istediğin zaman işletebilirsin.