Gönderen Konu: Atiker Sıralı Sistemde Sorun  (Okunma sayısı 4609 defa)

BlueKing3

Atiker Sıralı Sistemde Sorun
« : Kasım 10, 2010, 02:12:02 ÖS »
Öncelikle herkese merhabalar... 2000 ies Civic sahibiyim. 1 ay önce Atiker Sıralı sistem LPG taktırdım. Ama aldığımdan bu yana araba çalışır vaziyetteyken LPG beyninden tıkırtılar geliyor. Sanki birşey dönerken metal parça her dönüşünde bir yere çarpıyor gibi. Tır,tır,tır diye ses var çalışırken. Araba da hareket halindeyken bile duyuluyor ve rahatsız oluyorum. Motorcuya götürdüm,Atiker Sıralı Sistem de olur normal diyor ama sesten rahatsız oldum. Garantisi filan devam ediyor. Ne yapmalıyım,ne olur yardım edin... <783^2 Saygılar...

fearlessantalya

Ynt: Atiker Sıralı Sistemde Sorun
« Yanıtla #1 : Kasım 10, 2010, 02:29:17 ÖS »
o sesi engelleyemezsin enjektörlerden geliyor o ses...özellikle gece sessiz olan yerlerde daah çok farkedersin dizel araç gibi ses yapar:)

BlueKing3

« Yanıtla #2 : Kasım 10, 2010, 02:35:06 ÖS »
:( Eyvallah. Atiker'de illa ki oluyor mu o ses? Azaltma fırsatım yok mu? :) Veya tüpü değiştirsem başka markalarda nasıl bilginiz var mı?

fearlessantalya

« Yanıtla #3 : Kasım 10, 2010, 02:45:20 ÖS »
o kırmızı olan yeri enjektörleri bi şekilde kaplama yap dicem ama ne kadar mantıklı olur bilmiyorum :)
bundan önceki aracımda wardı atiker bende şikayetçiydim o sesten ama diğerleri nasıl gerçekten bilmiyorum ama bilen arkadaşlarımız wardır aydınlatacaklardır sizi

BlueKing3

« Yanıtla #4 : Kasım 10, 2010, 02:52:18 ÖS »
Allah razı olsun kardeşim. Çok sağol. Deneyeceğim. :)İşin rast gelsin...

fearlessantalya

« Yanıtla #5 : Kasım 10, 2010, 02:56:26 ÖS »
Sendende Allah razı olsun

havuckral

« Yanıtla #6 : Kasım 10, 2010, 02:59:12 ÖS »
Git bir Atiker Yetkili Servisine garantisi varsa düzeltsinler. Ben de BRC takılı öyle bir ses yok. Hatta arabanın içinde ses bile yok. Pilli araba gibi :) Accord

BlueKing3

« Yanıtla #7 : Kasım 10, 2010, 03:02:40 ÖS »
Garantisi var. Ama önce gitmem gereken bir yer var. Ses çıkar,birşey olmaz diyen motorcunun yanına gidip hal hatır sorayım önce. :D Teşekkürler kardeşim. Garantiye baktıracağım. Eyvallah...

wordsman

« Yanıtla #8 : Kasım 11, 2010, 07:05:18 ÖÖ »
Bende de atiker takılı enjöktörlerin sesini ancak dikkatli dinlersem duyabiliyorum. Belki aracın yalıtımı ile ilgilide olabilir.

gokata

« Yanıtla #9 : Kasım 11, 2010, 10:18:31 ÖÖ »
Motor ısınana kadar bir müddet olabilir ama daha sonra azalması lazım. enjektörün tkırtısı kasaya iletiliyor. bunu önlemek için lastik vb.. bir malzeme ile enjektörü takmak lazım. servise giderseniz hemen halledebilir.

BlueKing3

« Yanıtla #10 : Kasım 12, 2010, 03:35:56 ÖS »
Çok teşekkürler... Deneyeceğim...