Gönderen Konu: atiker sıralı sistem hk  (Okunma sayısı 38869 defa)

asvtec

Ynt: atiker sıralı sistem hk
« Yanıtla #75 : Temmuz 04, 2010, 07:53:52 ÖÖ »
Ne anlatmaya calıstınız!

asvtec

« Yanıtla #76 : Temmuz 04, 2010, 07:57:57 ÖÖ »
Tek anladıgım kı bu da her mesajınızda yazdıgınız sey '' 26000 km dır atıker takılı memnunum'' bu dısında baska bır konuda bılgınızden faydalansak ne alaa ama baska bır paylasım yok!

fzthgosm

« Yanıtla #77 : Temmuz 04, 2010, 08:02:24 ÖÖ »
Tek anladıgım kı bu da her mesajınızda yazdıgınız sey '' 26000 km dır atıker takılı memnunum'' bu dısında baska bır konuda bılgınızden faydalansak ne alaa ama baska bır paylasım yok!

daha ne anlayacaksınız ki zaten ben bu işi biliyorum teknik bilgim var diyorsunuz.anlatmak istedigim ortada atiker sizin her defasında söyleyemeye çalıştıgınız kadar kötü degil.tamam ucuz servis agını yaygın tutmak için önüne her gelene bayilik vererek montajdan veya programdan kaynaklı sorunları daha çok çıkaran bir marka orasını zaten bende kabul ediyorum.ancak iyi bir ustayı yakaladıgınızda montajı ile programı ile ithal ürünlerden fazla farkı yok.montaj fiyatına bakıldıgında atiker daha avantajlı.insallah burasını anlamışınızdır

asvtec

« Yanıtla #78 : Temmuz 04, 2010, 08:30:12 ÖÖ »
Bu anlattıklarınızı anladım ve buyuk kısmına katılıyorum.

xivri

« Yanıtla #79 : Temmuz 05, 2010, 08:53:48 ÖÖ »

Peki sizin gittiğiniz ustanın telefonu veya adresini mümkünse alabilirmiyim. 26,000 27,000 ciddi bir rakam, iyi bir usta olsa gerek . Bir gösterelim bakalım !

daha ne anlayacaksınız ki zaten ben bu işi biliyorum teknik bilgim var diyorsunuz.anlatmak istedigim ortada atiker sizin her defasında söyleyemeye çalıştıgınız kadar kötü degil.tamam ucuz servis agını yaygın tutmak için önüne her gelene bayilik vererek montajdan veya programdan kaynaklı sorunları daha çok çıkaran bir marka orasını zaten bende kabul ediyorum.ancak iyi bir ustayı yakaladıgınızda montajı ile programı ile ithal ürünlerden fazla farkı yok.montaj fiyatına bakıldıgında atiker daha avantajlı.insallah burasını anlamışınızdır

asvtec

« Yanıtla #80 : Temmuz 05, 2010, 09:22:18 ÖÖ »
;)

fzthgosm

« Yanıtla #81 : Temmuz 05, 2010, 04:14:19 ÖS »

Peki sizin gittiğiniz ustanın telefonu veya adresini mümkünse alabilirmiyim. 26,000 27,000 ciddi bir rakam, iyi bir usta olsa gerek . Bir gösterelim bakalım !

kardeş osmaniyedeysen beraber gidelim ustaya.atiker bayisi degil kendisi hatta atiker bayisi olmadıgı için ben sorunsuz olduguna inanıyorum

asvtec

« Yanıtla #82 : Temmuz 05, 2010, 04:48:22 ÖS »
Bayıı olmayan bırıne nasıl aracınızı 26000 km dır emanet edıyorsunuz.garantden 3 defa ecu degıstırdım dedınız,bayı degılse nasıl degıstırıorsunuz.bayıye degıstırdıysenız neden bu servıse ayara gıdıorsunuz,bu nasıl bır celıskı!!!

fzthgosm

« Yanıtla #83 : Temmuz 06, 2010, 12:00:08 ÖS »
Bayıı olmayan bırıne nasıl aracınızı 26000 km dır emanet edıyorsunuz.garantden 3 defa ecu degıstırdım dedınız,bayı degılse nasıl degıstırıorsunuz.bayıye degıstırdıysenız neden bu servıse ayara gıdıorsunuz,bu nasıl bır celıskı!!!

takan usta lpg kitini nasıl temin ediyorsa lpg ecusu arızalı geldiyse onuda temin etmek zorunda.ustam zaten tanıdıktı kiti aldıgı şahıs her marka kiti bir yerlerden elde ediyor ve getiriyordu.işin kötü tarafı haftada bir geldigi için her parça değişiminde bir hafta bekledim.ayar konusunda herşey paraya bakıyor program atma için 10 tl verdigin zaman bir çok bayi program atıyor

asvtec

« Yanıtla #84 : Temmuz 06, 2010, 02:08:20 ÖS »
Sız yazdıkca bız sasırıyoruz.sız sımdı yetkılı bayı olmayan bır ısyerınde montaj mı yaptırdınız!!! Forumda ınsanlara akıl veren ,yol gosteren,tavsıyelerde bulunan bırısı kendı aracına lpg sıstemını yetkısız bır yerde taktırıyor.ben sızı anlamıyorum dıyordum ya ,gercekten cok anlamsız ısler yapıyorsunuz.forumun onde gelen ısımlerının boyle hareket etmesı cok yanlıs

fzthgosm

« Yanıtla #85 : Temmuz 06, 2010, 07:17:25 ÖS »
Sız yazdıkca bız sasırıyoruz.sız sımdı yetkılı bayı olmayan bır ısyerınde montaj mı yaptırdınız!!! Forumda ınsanlara akıl veren ,yol gosteren,tavsıyelerde bulunan bırısı kendı aracına lpg sıstemını yetkısız bır yerde taktırıyor.ben sızı anlamıyorum dıyordum ya ,gercekten cok anlamsız ısler yapıyorsunuz.forumun onde gelen ısımlerının boyle hareket etmesı cok yanlıs

dostum ben lpg takarken formu açıp ne taktırayım diye sormadım çünkü ben dogru bildigim şeyin üzerine giderim her zaman.ben bu formda 7-8 bin lira degerinde arabası olup sayfa sayfa lpg kit markası arayışı içinde olan da gördüm 2010 model arabası olup sayfa sayfa dolaşanda.benim bildigim şey montaj ve program iyiyse gerisi teferruattır.atiker,brc,zavoli çokta farketmiyor.taktırdıgım ustayı tanıdıgım için gelen kit arızalı ise zaten para vermezdim(ustayı tanımasamda aynı olurdu) montajına güvendigim için(güvenmesemde montaj sonrası sorun olursa yine para vermezdim) bildigimin üzerine gittim.eger yanılırsam ben yaptım bir daha yapmam diye ders alırdım.başkasını dinleyipte yanılsaydım,memnun kalmasaydım keşke derdim pişman olurdum.ben keşke demeyi sevmem.ben yaptım iyiki yapmışım demeyi yada olmadı yanıldım bir daha daha dikkatli olayım demeyi severim.garanti konusuna gelince kit sorun çıkarırsa 2 yıl içerisinde gider ustayı bulurum yine değiştiririm.şu saatten sonra kit bozulsada çok koymaz bana zaten edecegim karı ettim gider bir tane daha taktırırım olur biter.herkes kendine benim kadar güveniyorsa servis agı yaygın olmasada olur.
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2010, 07:20:06 ÖS Gönderen: fzthgosm »

poseidon999

« Yanıtla #86 : Temmuz 06, 2010, 07:28:23 ÖS »

Elbette yetkili servis tercih edilsin ama
böyle bakmamak lazım. Herkesin kendi aracı ama kimse gidin yetkisi olmayan bir serviste taktırın demiyor zaten.
Yetkisi olmayan bir serviste montaj yaptırıp sonra ortada kalanlar da hiç kusura bakmasın kandırıldım diye konu da açmasın.
Zaten fzthgosm servisine güvenerek ve tanıdığı biri olduğu için taktırmış.
Karar kendi kararıdır. Saygı duymak lazım.

Ya bir de bu işçilik olayı çok büyütülüyor.
Montajın başından sonuna en ince ayrıntısına kadar izledim.
1-2 denemede pırıl pırıl bir kit bağlarım.
Markanın programı ve araca uyumu önemli.
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2010, 07:31:39 ÖS Gönderen: poseidon999 »

fzthgosm

« Yanıtla #87 : Temmuz 06, 2010, 07:29:26 ÖS »
bu arada sayın asvtec kardeşim ben her zaman diyorum atiker bayi ağını yaygın tutmak için önüne gelen herkese bayilik vermiş bunun neticesinde atikerde sorunlar çok çıkıyor sebebi kitin kalitesinden ziyade montaj hatasından kaynaklanıyor.osmaniyede merkezde 3 tane bayisi var üçününde kalitesi yok ondan dolayı yetkili serviste taktırmadım.brc veya zavoli gibi servis agı atikerden daha az yaygın olan bir marka olursa o zaman yetkili servise giderim çünkü onlar ince eleyip sık dokumuşlardır servislerine güvenmişlerdir o zaman yetkili servisine giderdim.bu aada osmaniye bayisi internette bolat otogaz yazıyor ama onlar 6 ay öncesine kadar atiker,mim gaz,ekogaz,brc gibi önüne gelen her kiti takıyorlardı şimdi yetkili servisiniz olmuşsa brc de ince eleyip sık dokuyamıyormuş derim çünkü bolat otogazın işini nasıl yaptıgını iyi bilirim

hondacıali19

« Yanıtla #88 : Temmuz 07, 2010, 04:20:31 ÖÖ »
bende atıker taktırmayı düşünüyorum bilginiz varmı acaba 98 model honda civic sorun çıkarırma ne kadar faydası olur

asvtec

« Yanıtla #89 : Temmuz 07, 2010, 04:40:51 ÖÖ »
Bakın benım yazdıklarımla sizin yazdıklarınızın ne alakası var.Ben sizin gibi bir üyenin yetkisiz bir iş yerinde dönüşüm yaptırmasının çok yanlış olduğunu söylüyorum ,siz de bunu bana savunuyorsunuz.Ben Atikerin Yanlış bayileşmesinden bahsetmıyorum ya da BRC Osmanıye bayisinden de bahsetmıyorum,Bahsettiğim konu yetkisi olmayan bir yere lpg sistemi taktırmanız.Neyse artık olan olmuş ,başkasına örnek olmasın ama yaptığınızı da lütfen burda iyi bir şeymiş gibi savunmayın.

poseidon999

« Yanıtla #90 : Temmuz 07, 2010, 06:27:05 ÖÖ »
Bakın benım yazdıklarımla sizin yazdıklarınızın ne alakası var.Ben sizin gibi bir üyenin yetkisiz bir iş yerinde dönüşüm yaptırmasının çok yanlış olduğunu söylüyorum ,siz de bunu bana savunuyorsunuz.Ben Atikerin Yanlış bayileşmesinden bahsetmıyorum ya da BRC Osmanıye bayisinden de bahsetmıyorum,Bahsettiğim konu yetkisi olmayan bir yere lpg sistemi taktırmanız.Neyse artık olan olmuş ,başkasına örnek olmasın ama yaptığınızı da lütfen burda iyi bir şeymiş gibi savunmayın.

ince bir fark var aslında bunu savunmuyoruz ama aynı şeyi söylüyoruz.
Eğer başınız ağrısın istemiyorsanız yetkili servisleri kullanın.
Adı üstünde marka adama güvenip yetki vermiş.

asvtec

« Yanıtla #91 : Temmuz 07, 2010, 07:56:15 ÖÖ »
Konu anlaşılmıştır,aynı fikirdeyiz. Selamlar...

ince bir fark var aslında bunu savunmuyoruz ama aynı şeyi söylüyoruz.
Eğer başınız ağrısın istemiyorsanız yetkili servisleri kullanın.
Adı üstünde marka adama güvenip yetki vermiş.

fzthgosm

« Yanıtla #92 : Temmuz 07, 2010, 09:58:38 ÖÖ »

arkadaşım yazdıklarımı iyice okursan bence anlarsın.eger başının agruyacagını düşünen varsa gitsin yetkili serviste taktırsın ama ben başımın agrımayacagını düşündügüm için ve montajının daha iyi olduguna inandıgım için yetkili servise taktırmadım.ben burada kimseye yetkisi olmayan servise taktırın diye yönlerdirme yapmıyorum.eger mümkünse hangi marka olursa olsun yetkili servisine taktırsın zaten burada hem fikiriz ancak yetkili servise güvenmiyorsanız ve verdiginiz 800 tl sizin için çok önemli degilse güvendiginiz yere taktırın.benim için çok önemi yok kite verdigim paranın.

asvtec

« Yanıtla #93 : Temmuz 07, 2010, 10:38:33 ÖÖ »
Konu anlaşılmıştır,selamlar...

arkadaşım yazdıklarımı iyice okursan bence anlarsın.eger başının agruyacagını düşünen varsa gitsin yetkili serviste taktırsın ama ben başımın agrımayacagını düşündügüm için ve montajının daha iyi olduguna inandıgım için yetkili servise taktırmadım.ben burada kimseye yetkisi olmayan servise taktırın diye yönlerdirme yapmıyorum.eger mümkünse hangi marka olursa olsun yetkili servisine taktırsın zaten burada hem fikiriz ancak yetkili servise güvenmiyorsanız ve verdiginiz 800 tl sizin için çok önemli degilse güvendiginiz yere taktırın.benim için çok önemi yok kite verdigim paranın.