Gönderen Konu: atiker sıralı sistem hk  (Okunma sayısı 38863 defa)

panoromeo

Ynt: atiker sıralı sistem hk
« Yanıtla #50 : Şubat 24, 2010, 10:56:45 ÖÖ »
VTEC olunca noluyo? Uzaydan gelen teknolojimi? Kul yapısı değil mi?
Millet BMW lere,cherokelere taktırıyor,bırakın artık şu önyargıları!

asvtec

« Yanıtla #51 : Şubat 24, 2010, 12:40:11 ÖS »
Bu konu daha önce detaylı olarak tartışıldı .

VTEC olunca noluyo? Uzaydan gelen teknolojimi? Kul yapısı değil mi?
Millet BMW lere,cherokelere taktırıyor,bırakın artık şu önyargıları!

serindurus

« Yanıtla #52 : Mart 01, 2010, 08:05:10 ÖÖ »
arkadaşlar benim vtecde de atiker var. arabayı yeni aldım. bir ölçüm yaptım. uzun yolda 2.70 yaktı. sizce sorun ne olabilir. ortalama hızım 110-130 du. hızdan kaynaklanıyor olabilir mi?

dostum 90 km hızla 120 km hız arasında bayaa yakıt farkı oluyor aslında en ıdeal 80 km hızla gıtmekmış.. ama tabi sabır işi :)

serindurus

« Yanıtla #53 : Mart 01, 2010, 08:06:53 ÖÖ »
Arkadaslar ruzgar dırencı dedıgımız bır konu var...  Aracımız yolada gıderken gıdıs yonune ters yonde havanın uyguladıgı kuvvettır ruzgar dırencı...
80 km hızda kı ruzgar drencı ıdeale yakın olup.. 120 km hızda dırenc nerdeyse 2 misline cıkmaktadır...

lefe

« Yanıtla #54 : Mart 02, 2010, 10:16:51 ÖS »
serinduruş kardeşim iyi diyosun hoş diyosun da bu meretle de 80le gidilmez ki uyur kalırsın mazallah:-)

mutsuz4

« Yanıtla #55 : Mart 31, 2010, 08:38:34 ÖS »
yanlış olmuş galiba 80 yerine 180 km/h olacak:) benim arabam sehir içi 175 krş yakıyor.. cok ii bence..

kacaman

« Yanıtla #56 : Haziran 14, 2010, 11:44:09 ÖS »
katılıyorum bu arabalarla 80 e tahammül etmek çok zor.

xivri

« Yanıtla #57 : Haziran 18, 2010, 06:04:41 ÖS »
Arkadşlar merhaba ! Yeni katıldım foruma. Yaklaşık 1 hafta önce 2005 Civic ES satın aldım. Bir önce ki aracımda da (opel astra 2001) takılı olan ve çok memnun kaldığım Atiker LPG'yi Hondama da taktırdım. İyi bir araştırmada bulunmadan takdırdım sanırım. Buraya üye olduktan sonra gördüm ki Atiker pek önerilmiyor gibi. Hangi marka yı önerirsiniz diye sormayacağım ama en azından VTEC kullanıcılarından görüş ve öneri bekliyorum...

fzthgosm

« Yanıtla #58 : Haziran 18, 2010, 06:29:38 ÖS »
Arkadşlar merhaba ! Yeni katıldım foruma. Yaklaşık 1 hafta önce 2005 Civic ES satın aldım. Bir önce ki aracımda da (opel astra 2001) takılı olan ve çok memnun kaldığım Atiker LPG'yi Hondama da taktırdım. İyi bir araştırmada bulunmadan takdırdım sanırım. Buraya üye olduktan sonra gördüm ki Atiker pek önerilmiyor gibi. Hangi marka yı önerirsiniz diye sormayacağım ama en azından VTEC kullanıcılarından görüş ve öneri bekliyorum...

allah yardımcın olsun sen çok büyük bir hata yapmışın atiker takarak.çünkü ithal olmalıydı ve pahalı olmalıydı kitin.ithal ve pahalı olsun ki sana psikolojik olarak destek versin lpg kitim iyi diye.bence hemen geri söktür.dostum sen dalga mı geçiyorsun yoksa başka bişey mi?artık kullandıkca  kendin görürsün nasıl oldugunu

kacaman

« Yanıtla #59 : Haziran 18, 2010, 06:38:45 ÖS »
hasan hocam biraz sakin ol
sanki seni ortam germiş gibi geldi bana ;D

xivri

« Yanıtla #60 : Haziran 18, 2010, 08:43:55 ÖS »
Kullandıkça kendim göreceğim bunun farkındayım. Fakat genel olarak ilk bakışta Atiker pek tercih edilmemiş ve sorunlarıyla paylaşımlara başlık olmuş. Bunu farkettiğimden ''Atiker pek önerilmiyor gibi '' dedim. Neyse ben cevabımı ne yazık ki sert bir üslupla aldım. Sizde belli ki forumun eskilerindensiniz. Peki her yeni gelene yada her sorulan soruya bu üslupla mı karşılık veriyorsunuz ! Forumun amacı bu mudur? Bu şekilde mi bilgi alışverişi yapıyorsunuz. Daha ilk mesajımda böylesine sert ve seviyesiz bir cevap hayal kırıklığı oldu benim için...
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2010, 08:44:58 ÖS Gönderen: xivri »

asvtec

« Yanıtla #61 : Haziran 22, 2010, 02:07:21 ÖS »
Sizin de belirttiğiniz gibi forumlar bilgi paylaşım platformlarıdır; seviyeli ,teknik ve bilimsel verilere dayanan yorumların paylaşıldığı ortamlardır.Kendi düşüncesini körü körüne başkalarına dayatma yapılacak yerler değildir.Uslup biraz sert olmuş ,arkadaşımız gerekli düzeltmeyi yapacaktır.
Foruma katılımlarınızı bekliyoruz...

asvtec

« Yanıtla #62 : Haziran 22, 2010, 02:51:42 ÖS »
Hasan yalnızı tanıyor musunuz  !!! :)

kacaman

« Yanıtla #63 : Haziran 22, 2010, 02:56:38 ÖS »
Hasan yalnızı tanıyor musunuz  !!! :)

soruyu bana yönellitiniz sanırım
evet hasan beyi site aracılığı ile tanıdım ve aynı ilde olduğumuzdan zaman zaman karışılaşıyoruz, neden sordunuz anlamadım.

asvtec

« Yanıtla #64 : Haziran 22, 2010, 03:36:32 ÖS »
Peki Hasan yalnız ne iş yapıyor ?

kacaman

« Yanıtla #65 : Haziran 22, 2010, 03:42:56 ÖS »
bahsettiğimiz kişi fzthgosm nikli arkadaş sanırım değil mi. hasan bey fizyoterapis ve öğretmen kendileri neden kendisine sormadın

asvtec

« Yanıtla #66 : Haziran 22, 2010, 04:33:20 ÖS »
Benimkisi bir isim ve soyad benzerliği oldu ,hasan yalnız adında başka birisini tanıyorum.Demek ki farklı kişilerden bahsediyoruz.Teşekürler...

xivri

« Yanıtla #67 : Temmuz 01, 2010, 09:48:00 ÖS »
Sizin de belirttiğiniz gibi forumlar bilgi paylaşım platformlarıdır; seviyeli ,teknik ve bilimsel verilere dayanan yorumların paylaşıldığı ortamlardır.Kendi düşüncesini körü körüne başkalarına dayatma yapılacak yerler değildir.Uslup biraz sert olmuş ,arkadaşımız gerekli düzeltmeyi yapacaktır.
Foruma katılımlarınızı bekliyoruz...

İlginize teşekkür ederim . Tabi ki de katılımım olacaktır foruma. Burası aracımla ilgili faydalanacağım önemli bir kaynak. Tekrar teşekkür ederim...

asvtec

« Yanıtla #68 : Temmuz 02, 2010, 02:08:29 ÖÖ »
Rıca ederım,farklı konularda gorusmek uzere...

fzthgosm

« Yanıtla #69 : Temmuz 02, 2010, 03:44:03 ÖÖ »
Kullandıkça kendim göreceğim bunun farkındayım. Fakat genel olarak ilk bakışta Atiker pek tercih edilmemiş ve sorunlarıyla paylaşımlara başlık olmuş. Bunu farkettiğimden ''Atiker pek önerilmiyor gibi '' dedim. Neyse ben cevabımı ne yazık ki sert bir üslupla aldım. Sizde belli ki forumun eskilerindensiniz. Peki her yeni gelene yada her sorulan soruya bu üslupla mı karşılık veriyorsunuz ! Forumun amacı bu mudur? Bu şekilde mi bilgi alışverişi yapıyorsunuz. Daha ilk mesajımda böylesine sert ve seviyesiz bir cevap hayal kırıklığı oldu benim için...

bu kadar gerilme arkadaşım benimkisi sadece biraz takılmaydı.kitin markası konusu burada çok tartışıldı bende o yazılara karşılık yazdım.birde sen taktırmışın bir defa şimdi ne yazsak artık boş iyi desekte kötü desekte senin arabanda sıkıntı yoksa yapılan yorumlar boş olacak.bu arada arabam 2008 civic ve arabamda bir yılı aşkındır atiker kit kullanıyorum ne çekişten ne yakıttan şikayetim var.eger senin montaj iyi yapılmışsa ve program iyi atılmışsa sıkıntı olmaz.ama bu düşüncelerimi şimdi yazsam ne yazmasam ne zaten taktırmışın bende onu belirtmek istemiştim.üslup biraz sert olmuş onun içinde özür dilerim

xivri

« Yanıtla #70 : Temmuz 03, 2010, 09:04:47 ÖS »

bu kadar gerilme arkadaşım benimkisi sadece biraz takılmaydı.kitin markası konusu burada çok tartışıldı bende o yazılara karşılık yazdım.birde sen taktırmışın bir defa şimdi ne yazsak artık boş iyi desekte kötü desekte senin arabanda sıkıntı yoksa yapılan yorumlar boş olacak.bu arada arabam 2008 civic ve arabamda bir yılı aşkındır atiker kit kullanıyorum ne çekişten ne yakıttan şikayetim var.eger senin montaj iyi yapılmışsa ve program iyi atılmışsa sıkıntı olmaz.ama bu düşüncelerimi şimdi yazsam ne yazmasam ne zaten taktırmışın bende onu belirtmek istemiştim.üslup biraz sert olmuş onun içinde özür dilerim

Estağfirullah ! Atikeri bir önce ki aracıma da taktırdığımı ve çok çok memnun kaldığımı belirtmiştim. bundan ötürü Honda ya da taktırdım. Bu süre zarfında motor arıza ışığı yandı. Arıza ışığı sebebinin LPG olduğu söylendi. Işık söndürüldü tekrar yandı falan filan. Biraz can sıkıntısı yaratıyor o kadar... 
« Son Düzenleme: Temmuz 03, 2010, 09:06:51 ÖS Gönderen: xivri »

asvtec

« Yanıtla #71 : Temmuz 04, 2010, 03:47:25 ÖÖ »
Arıza lambanızın yanmaması gerekıyor.arıza lambasnız yanıyorsa motorda yolunda gıtmeyen bır durum var demektır.atıker bayısıne gıdın becerebılırse vtec motorun lpg ayarını yapsın.

fzthgosm

« Yanıtla #72 : Temmuz 04, 2010, 04:33:48 ÖÖ »

Estağfirullah ! Atikeri bir önce ki aracıma da taktırdığımı ve çok çok memnun kaldığımı belirtmiştim. bundan ötürü Honda ya da taktırdım. Bu süre zarfında motor arıza ışığı yandı. Arıza ışığı sebebinin LPG olduğu söylendi. Işık söndürüldü tekrar yandı falan filan. Biraz can sıkıntısı yaratıyor o kadar... 

bende taktıralı bir yılı geçti 26-27 bin km yi geçti allaha şükürler olsun daha sorun yok.montaj hatası yoksa program atamamışlardır.bazı arkadaşların abarttıgı kadarda degil program atmak aslında işini bilen atabilir.eskiden kasetler vardı kayıt yapardın üzerine aynı olay arabanın kendi ecusunu lpg ecusüne kopyalama olayı.bunu yapabilmek için brc,zavoli,prins gibi yerlerin merkezlerinden kurs almaya gerek yok.
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2010, 04:35:04 ÖÖ Gönderen: fzthgosm »

asvtec

« Yanıtla #73 : Temmuz 04, 2010, 05:38:41 ÖÖ »
Lpg kalıbrasyonu Kaset kaydıyla aynı olay mı!!! Pes! Egıtıme gerek de yok oyle mı! Pes! Suan sektorde bayılerıne egıtım vermeyen tek fırma Atıker'dır.Egıtım vermeden bayılık veren fırma da Atıkerdır.bu sebeble kaset kaydı gıbı ayar yapıyorlar sonra kaset sarıp arıza lambası yanıyor.Egıtım sart!!!

fzthgosm

« Yanıtla #74 : Temmuz 04, 2010, 07:50:35 ÖÖ »
Lpg kalıbrasyonu Kaset kaydıyla aynı olay mı!!! Pes! Egıtıme gerek de yok oyle mı! Pes! Suan sektorde bayılerıne egıtım vermeyen tek fırma Atıker'dır.Egıtım vermeden bayılık veren fırma da Atıkerdır.bu sebeble kaset kaydı gıbı ayar yapıyorlar sonra kaset sarıp arıza lambası yanıyor.Egıtım sart!!!

benim taktırdıgım yerdeki ve maraşta gördügüm usta atikerden kurs almış insanlardı.ben 26 bin km yi geçtim allaha şükürler olsun daha problem yaşamamışsam bu ustaların işini iyi yaptıgının ve programı dogru atmalarının kanıtıdır.ben kendi aracımdada başka marka takılı bir kaç arkadaşın arabasınada program atılırken gördüm.olay kopyalama işlemi.brc tutup arabanın kendi mevcut programını değiştirip(civic i örnek verecek olursak) honda mühendisleri bu işi bilmiyor biz bu arabanın programını değiştirip onuda lpg programına kopyalayalım diyorlarsa ve sonuç olarak civic yerine civic slx çıkarıyorlarsa orasını bilmiyorum