Gönderen Konu: Wideband kullanarak lpg yol ayarı yaptırdım..  (Okunma sayısı 3661 defa)

Carismatiq

• Mustafa
Wideband kullanarak lpg yol ayarı yaptırdım..
« : Şubat 18, 2015, 05:39:02 ÖS »
Arkadaşlar merhaba,

Kısa süre önce Lpgcilerin çoğunun yapmadığı (yapamadığı ve bilmediği) Wideband cihazı ile aracıma yolda iken ayar yaptırdım. Aracım şuan yüksek devirlerde gayet iyi performans ile araçdaki yığılma ve isteksizliği ortadan kaldırdık. Çoğu Lpg'li araçlara bu ayarın faydalı olacağını düşünüyorum.
Konuları aşağıdadır. Bu ayarı yapan arkadaşımız hobi amaçlı bu işle uğraşmaktadır. Buyrun herkesi ilgilendiren bir konu faydalanmanız adına açtım. Ben şuan aracın LPG ile yakıtından ve performansından çok memnunum. Ayar yapan arkadaşıda foruma üye yapıp sizlerinde sorularına cevap bulmanızı sağlayacağım.

Burda aracıma ayar yapmadan önceki değerler ve sonrasını göreceksiniz ;

http://lpgayar.blogspot.com.tr/2015/01/honda-civic-16-ies.html

Buradaki konuda arkadaşın kendi açmış olduğu konu ;

Direk link vermedim .****** sitesini bilmeyen yoktur. Oradan aşağıdaki konuyu bulunuz.

İşletim sistemleri altında " Wideband kullanarak lpg ayari yapma ve detaylar " konusu

Tamamen herkesin faydalanması açısından açtığım bir konudur. Herhangi bir çıkarım söz konusu değildir.
« Son Düzenleme: Şubat 18, 2015, 05:41:30 ÖS Gönderen: Carismatiq »

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: Wideband kullanarak lpg yol ayarı yaptırdım..
« Yanıtla #1 : Şubat 18, 2015, 05:42:31 ÖS »

Edit : Buradaki konuda arkadaşın kendi açmış olduğu konu ;

Direk link vermedim .Tech Turkey sitesini bilmeyen yoktur. Oradan aşağıdaki konuyu bulunuz.

İşletim sistemleri altında " Wideband kullanarak lpg ayari yapma ve detaylar " konusu

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Şubat 18, 2015, 05:51:25 ÖS »
Selam Mustafa sendeki kit nedir?enjektörler ,nozuller,basınç vs. kısaca yazabilirmisin.Bende atiker var kablom mevcut bağlanıp kendim yapıyorum ayarları.Biliyorsan rölantide benzin ve lpg enjeksiyon sürelerini yazabilirmisin.

Paylaşım için ayrıca teşekkürler konuya bir göz atarım birazdan.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Şubat 18, 2015, 05:53:24 ÖS »
yl1010 senin araçmı, bu konuyu okumuştum Murat bey ile mi yaptınız ayarları.Murat beyle başka bir forumdan konuşuyoruz,paylaşım yapıyoruz.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #4 : Şubat 18, 2015, 05:57:41 ÖS »

Evet Oktay abi YL 1010 benim aracım. Murat Bey ile yaptık. Sende en kısa sürede bu ayarı yaptırmanı tavsiye ederim. Değerler konusunda Murat Bey'de ayarlarımın logları var daha almadım kendisinde lakin şuan aracıma benzinli performasına çok yakın halde biniyorum :)

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #5 : Şubat 18, 2015, 06:05:42 ÖS »

Bendeki kit Atiker Safe Fast , Nozzle 2 mm, LPG basıncı 1.2 bar idi son ayar ile 1.5 bara çıkardık. Linkde kendisi yazmış zaten gerekli bilgileri bende yeni yeni öğreniyorum bu değerleri kablo alacağım kısa süre içinde kendim müdahale edeceğim.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #6 : Şubat 18, 2015, 06:05:46 ÖS »

Evet Oktay abi YL 1010 benim aracım. Murat Bey ile yaptık. Sende en kısa sürede bu ayarı yaptırmanı tavsiye ederim. Değerler konusunda Murat Bey'de ayarlarımın logları var daha almadım kendisinde lakin şuan aracıma benzinli performasına çok yakın halde biniyorum :)

Onu yapamadık ama devamlı iletişim halindeyiz,onun dışında tüm ayarları yaptım.Tam gazda olması gereken değerler tamam (murat bey in yönlendirmeleri ile),
 Şuan benim uğraştığım debriyaja basınca devir 400-500 lere düşüp yerine geliyor (yada ışıklarda durdunuz ilk debrijaya basıp rölantiye geçme halinde) bir çok kişi bunu sorun etmiyor ama kafama takıldı kablomda var uğraşıyorum :) Benzinde defalarca denedim yapmıyor.Birde araç soğuk ilk geçişte devir düşüp toparlaması vardı onu Fast Sistem sıcaklık düzeltme ayarı ile hallettim.Eski fast sistemlerde tek lpg ısı sensörü var sorun yaşamıyorlar,bendeki kit yeni olduğu için çift ısı sensörü var gazın ısısı ikinci sensörle ölçülüyor ve lpg ecusu buna göre işlem yapıyor.
 Yakında Lpg profu olucam :)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #7 : Şubat 18, 2015, 06:07:56 ÖS »

Bendeki kit Atiker Safe Fast , Nozzle 2 mm, LPG basıncı 1.2 bar idi son ayar ile 1.5 bara çıkardık. Linkde kendisi yazmış zaten gerekli bilgileri bende yeni yeni öğreniyorum bu değerleri kablo alacağım kısa süre içinde kendim müdahale edeceğim.

tamam bu bilgileri sen paylaşmadan önce biliyordum :) konuyuda okumuştum.Bu yl1010 bana tanıdık geliyor diyip dururdum,bak senin araç çıktı :)

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #8 : Şubat 18, 2015, 06:09:25 ÖS »

Abi bendede nadir yapıyor duracağım zaman devir düşmesi bunada çare bulmak lazım :)

gecetilkisi

« Yanıtla #9 : Şubat 18, 2015, 08:01:56 ÖS »
Benim aracta lpg kitide ayni seninki ile. Ilk calistirmada sogukken giderken gaz yememe gibi durun vatdi.lpg ci  15 bucuk olan ayari 16 bucuk yapti sorunum kalmadi ama.   Bu ayarin artisi ne oluyor.2500 -3500 devir arasi 1litre lpg ile sekirler arasi 11-13 km arasi yapiyorum.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #10 : Şubat 18, 2015, 09:02:11 ÖS »
Benim aracta lpg kitide ayni seninki ile. Ilk calistirmada sogukken giderken gaz yememe gibi durun vatdi.lpg ci  15 bucuk olan ayari 16 bucuk yapti sorunum kalmadi ama.   Bu ayarin artisi ne oluyor.2500 -3500 devir arasi 1litre lpg ile sekirler arasi 11-13 km arasi yapiyorum.

bendeki ile mi aynı? 15buçuk olan ayar ne anlayamadım.