Gönderen Konu: ATİKER LPG YENİ TAKILDI-- ARAÇ GEÇ ÇALIŞMAYA BAŞLADI. 2011 CİVİC  (Okunma sayısı 3252 defa)

evsen84

arkadaşlar aracıma bir hafta önce atiker obd li sistem lpg taktırdım. 2011 model civic elg. düz vts. araç bekledikten sonra 2-3 saat ilk çalışmada gıv gıv gıv ederek geç çalışıyor. çalıştıktan sonra herhangi bir dengesizlik yok. öncelikle lpg regilatörü bozuktur dediler ama onu değiştirdikleri halde   sorun düzelmedi. şimdi ustalarda bende kara kara düşünüyorum acaba neden diye. ustalara sesleniyorum sorun nedir acaba diye. yardımlarınızı bekliyorum.

by_____dekan

BENDE YENİ ALDIM ARACIMI ŞUAN LPG TAKILIYOR.ATİKER MARKA(YAZILIMI FARKLI OLAN,ARIZA IŞIĞI YANMAYAN CİNSİNDEN) TAKILIR TAKILMAZ DENEYİMİMİ BURDA PAYLAŞACAM.

2008 HONDA CİVİC OTOMATİK ELEGANCE

ozN

başkan sıralı sistemde ilk çalışma benzinde olur lpg ile alakalı oldugunu sanmıorum bizim toplumumuz insanları öle bi hale getirdiki lastik patlasa lpg tankı agır geldi ondan patladı diyecek duruma geldiler

sengsm

başkan sıralı sistemde ilk çalışma benzinde olur lpg ile alakalı oldugunu sanmıorum bizim toplumumuz insanları öle bi hale getirdiki lastik patlasa lpg tankı agır geldi ondan patladı diyecek duruma geldiler
+1

23korg23

Eger enjektorlerde bi kacirma yok ise yol ayarinin iyi yapilmamasindan kaynaklanabilir

faw13

yani ilk çalışma benzinde evet ama motorun içinde kalan şey de benzin değil gaz kontak kapandığında, olsa olsa ondan olur, yoksa evet başka yerde aramak lazım sorunu, bujiler falan eskimiş olabilir mi diyeceğim ama 2 yılda eskimese gerek o kadar

23korg23

Anlamasi zor degil bir gun surekli benzinde kullan eger calisma duzelirse muhtemelen ya enjektor yada ayar sorunu var demektir. Bazi obd li kitler sadece ariza isigini siler yani eski sirali sistem ile pek farki yoktur