Gönderen Konu: 1.6 ies tüp tavsiyesi  (Okunma sayısı 6538 defa)

looper2

1.6 ies tüp tavsiyesi
« : Haziran 19, 2015, 07:56:39 ÖÖ »
s.a arkadaşlar artık benzin parası belimi bükmeye basşladı. tüp taktırmanın zamanı geldi geçiyor. taktırmışkende iyi bişey taktırıyım diyorum. ankarada kit ve usda tavsiyelerinizi bekliyorum. şimdiiden herkese tşkler.

alperd

• alperd
Ynt: 1.6 ies tüp tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2015, 09:47:24 ÖÖ »
s.a arkadaşlar artık benzin parası belimi bükmeye basşladı. tüp taktırmanın zamanı geldi geçiyor. taktırmışkende iyi bişey taktırıyım diyorum. ankarada kit ve usda tavsiyelerinizi bekliyorum. şimdiiden herkese tşkler.

Fazla para verdin diye iyi bir şey takılmış olmayabiliyor. Bunu 2 kere çok acı şekilde tecrübe ettim.
Önemli olan montaj yapan Usta ve sonrasında ince ayar yapan veya sorun çıkarsa uğraşan Usta.
LPG Kit'inin pahalı ve çok teknolojik olması avantaj değil dezavantaja dönüşebilir çünkü işi gerçekten bilen sorun çözebilen Usta sayısı çok az oluyor.
Bu tecrübelerle ATİKER veya ZAVOLLİ öneririm, en sorunsuz kullandığım markalar bunlar oldu.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2015, 01:12:14 ÖS »
atiker fast system iyidir,tavsiye ederim.Daha üstü obd li kitlere hiç gerek yok,obd bağlantısı yapılamadığı için boşa para vermiş olursunuz.2003 model ve üstü araçlara obd li kitler uyumlu oluyor.

looper2

« Yanıtla #3 : Haziran 23, 2015, 08:38:10 ÖÖ »
tavsiyeler için tşkler arkadaşlar. valla atikerin safefast ve microsoft die 2 modeli konuşuluyor. fiyatlarıda 1100-1200 tl civarında kafama yatmıyor değil. bi yandan da brc mi taktırsam diyorum onunda fiyatı 1700-1800 tl civarlarında diye biliyorum. şimdi bu kitler arasındaki farkı anlatabilecek arkadaşımız varmıdır? bu fiyat farkı nerden kaynaklanıyor. bu 2 markadan birini tercih etmem gerekiyorsa nedeni ne olabilir :) vs daha detaylı anlatıp yardımcı olursanız çok memnun olurum arkadaşlar.

alperd

• alperd
« Yanıtla #4 : Haziran 23, 2015, 10:29:25 ÖÖ »
tavsiyeler için tşkler arkadaşlar. valla atikerin safefast ve microsoft die 2 modeli konuşuluyor. fiyatlarıda 1100-1200 tl civarında kafama yatmıyor değil. bi yandan da brc mi taktırsam diyorum onunda fiyatı 1700-1800 tl civarlarında diye biliyorum. şimdi bu kitler arasındaki farkı anlatabilecek arkadaşımız varmıdır? bu fiyat farkı nerden kaynaklanıyor. bu 2 markadan birini tercih etmem gerekiyorsa nedeni ne olabilir :) vs daha detaylı anlatıp yardımcı olursanız çok memnun olurum arkadaşlar.

Aradaki fiyat farkına değmez iyi bir Usta/Servis bulmak daha önemli, aracın montajı boyunca başında durmaya çalış ve ATİKER taktır bence.
Eğer aracın 150 HP üstü Turbo vs bir araç olsaydı belki pahalı kitlere işin düşerdi ama senin aracın için gerek yok.

Daha önce kullandığım araçlar imzamda mevcut, LPG Kitlerim ise şöyle:
Atiker, Aldesa, Zavolli, BRC ve Prins.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #5 : Haziran 23, 2015, 01:38:40 ÖS »

Bulabilirsen sadece Fast System olanı taktır,bu düz bir kit ve sorunsuzdur.Safefast ve microfast daha yeni serileri atikerin son çıkardığı gold kit var birde bunun enjektörlerinin iyi olduğu söyleniyor fakat 1400-1500 gibi bir fiyatı var sanırım.Bahsettiğimiz bu üç kit obd li kitler ve senin aracın için gerekli değil.Dediğim gibi bulabilirsen fast system iyi olur,ikinci tercih safefast olsun.Microfast iyi değil diyorlar.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #6 : Haziran 24, 2015, 07:06:34 ÖS »

2 senedir aracımda kendim taktırdığım Atiker safefast var. Widebant cihazı ilede yol ayarı yaptırdım benzinden farkı yok performansında gazı koyuyorum devam ediyorum. Önemli olan taktıracağın ustanın işçiliği, malzemeleri en uygun ve verimli montaj yapmasıdır.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #7 : Haziran 24, 2015, 07:08:41 ÖS »

2 senedir aracımda kendim taktırdığım Atiker safefast var. Widebant cihazı ilede yol ayarı yaptırdım benzinden farkı yok performansında gazı koyuyorum devam ediyorum. Önemli olan taktıracağın ustanın işçiliği, malzemeleri en uygun ve verimli montaj yapmasıdır.

+1  >=ok

looper2

« Yanıtla #8 : Haziran 26, 2015, 08:03:42 ÖÖ »
atiker safefast obd li kit taktırmış bulunmaktayım arkadaşlar. valla dün içinde ayar için alından 20tl lik gaz vardı bügün uzu yola gidecem diye gaz almamıştım. belki piskolojiktir hiç taktırmayı istemiyodum. maddi olarak çok darattığı için taktırdım bi böyle araba pusmuş gibi sanki :) bugün uzun yolda kaç tl yapacak nasıl olacak bakacaz artık.p.tesi dönüşte gözlemlerimi paylaşırım sizlerle pişmam olmam inş :) yardımlarınız için çok tşkler arkadaşlar saolun.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #9 : Haziran 29, 2015, 02:39:47 ÖS »
Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

looper2

« Yanıtla #10 : Temmuz 01, 2015, 08:36:29 ÖÖ »
tşkler kardeşim.
valla bi yanlışlık yoksa bu işte 60 tl lik tüp aldım 29 lt civarı toplamda 420 km yol yaptı bunun 350 km si 140 km hız ile yaptım. geri kalanıda ş.içinde yaptım. (lpg yi shell den almıştım ankaradan) kayseriden yine 29 lt 66 tl lik falan lpg aldım 250km si rütin 110-120 km hız ile giitim. 130 km mesafeyide yine 140-150 civarı gittim. toplamda 380 km yaptım. ( lpg yi kayseride opetten aldım) valla yanlış hesaplamadıysa arkadaş 14-15 krş civarı yakıyor. benzinde her hafta kayseriye gidiyordum. bu yakıtla akşam işten sonra günü birlik giderim heralde :) yardımlarınızdan dolayı tekrar çok tşk ederim arkadaşlar. 

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #11 : Temmuz 01, 2015, 08:31:18 ÖS »
tşkler kardeşim.
valla bi yanlışlık yoksa bu işte 60 tl lik tüp aldım 29 lt civarı toplamda 420 km yol yaptı bunun 350 km si 140 km hız ile yaptım. geri kalanıda ş.içinde yaptım. (lpg yi shell den almıştım ankaradan) kayseriden yine 29 lt 66 tl lik falan lpg aldım 250km si rütin 110-120 km hız ile giitim. 130 km mesafeyide yine 140-150 civarı gittim. toplamda 380 km yaptım. ( lpg yi kayseride opetten aldım) valla yanlış hesaplamadıysa arkadaş 14-15 krş civarı yakıyor. benzinde her hafta kayseriye gidiyordum. bu yakıtla akşam işten sonra günü birlik giderim heralde :) yardımlarınızdan dolayı tekrar çok tşk ederim arkadaşlar. 

Sen Lpg de kullanmadığın günlere yanıyosun :) Şimdi keyfini sür aracın işte heryere aracınla gidersin. Güle güle kullan.

alperd

• alperd
« Yanıtla #12 : Temmuz 02, 2015, 07:21:16 ÖÖ »
tşkler kardeşim.

Tam ölçüm için depoyu fulle km sıfırla sonraki fullemede gittiğin km.ye böl.
Güle güle kullan...

looper2

« Yanıtla #13 : Temmuz 02, 2015, 09:00:11 ÖÖ »
günaydın arkadaslşar. 14 kşr falan yakıyorum. valla 40 bin km benzinde nasıl binmişim hayret ediyorum. ama benzinde binmekte güseldi her ne kadar kesemi yıpratsada :) iyi dilekleriniz için tşk ediyorum arkadaşlar. iyi forumlar.

alperd

• alperd
« Yanıtla #14 : Temmuz 02, 2015, 02:36:32 ÖS »
günaydın arkadaslşar. 14 kşr falan yakıyorum. valla 40 bin km benzinde nasıl binmişim hayret ediyorum. ama benzinde binmekte güseldi her ne kadar kesemi yıpratsada :) iyi dilekleriniz için tşk ediyorum arkadaşlar. iyi forumlar.

14 Kuruş mu?
LPG'yi 2,00 TL'den alsan 7 litre/100 km,
2,20 TL'den alsan 6,36 litre/100 km LPG ortalama mı yakıyor 1.6 İES? Süpermiş :)

looper2

« Yanıtla #15 : Temmuz 03, 2015, 07:46:44 ÖÖ »
valla abi ben hala inanmıyorum 14 krş yaktığına :) bi yanlışlık olması lazım işin garıp tarafı 140 km hızla giderken yaktı bunu bu işte bi iş olmasın sakın ben anlamadım

alperd

• alperd
« Yanıtla #16 : Temmuz 03, 2015, 09:45:47 ÖÖ »
valla abi ben hala inanmıyorum 14 krş yaktığına :) bi yanlışlık olması lazım işin garıp tarafı 140 km hızla giderken yaktı bunu bu işte bi iş olmasın sakın ben anlamadım

Ayar için alınan 20-30 TL'lik yakıt unutulmuş olabilir.
O yüzden tekrar ölç bence yukarıda yazdığım şekilde :)

looper2

« Yanıtla #17 : Temmuz 20, 2015, 10:14:02 ÖÖ »
mrb arkadaşlar. geçmiş bayramınız mübarek olsun. ölçümde bi yanlışlık yok tekrar denedim. yalnız 2000 devir altında biraz tekleme yapıyor. ve rutin gideken kaç km hızla olursa olsun ara bu teklemeyi yine yapıyor. bi buji değişip deniyecem ama genel olarak ateşleme sisteminden olabilirmi?

alperd

• alperd
« Yanıtla #18 : Temmuz 21, 2015, 01:24:07 ÖS »
mrb arkadaşlar. geçmiş bayramınız mübarek olsun. ölçümde bi yanlışlık yok tekrar denedim. yalnız 2000 devir altında biraz tekleme yapıyor. ve rutin gideken kaç km hızla olursa olsun ara bu teklemeyi yine yapıyor. bi buji değişip deniyecem ama genel olarak ateşleme sisteminden olabilirmi?

94 Civic Si rölantide ve 2000 devir civarı sakin giderken tekliyordu.
Buji ve Buji kablosu en büyük faktör ama subap ayarı ve boğaz kelebek temizliği de etkileyebilir.
Benim hepsi yapıldı en son Buji kalmıştı o da değişince tekleme kesildi.
Takımı 30 TL bir şeydi zaten keşke en baştan buji değiştirseymişim belki de diğerleri fazladan oldu...

looper2

« Yanıtla #19 : Ekim 12, 2015, 10:50:36 ÖÖ »
s.a arkadaşlar. bu tekleme yine geçmedi ya kelebek temizliği sibob ayarı buji değişimi hepsi yapıldı. azaldı ama tam kesilmedi. buji kablosu zamanında değiştirdim yan saniyisiyle 6 ay gitti. orj ne 450 tl diyolar. nasıl olacak bu iş anlamadım

alperd

• alperd
« Yanıtla #20 : Ekim 12, 2015, 03:04:54 ÖS »
s.a arkadaşlar. bu tekleme yine geçmedi ya kelebek temizliği sibob ayarı buji değişimi hepsi yapıldı. azaldı ama tam kesilmedi. buji kablosu zamanında değiştirdim yan saniyisiyle 6 ay gitti. orj ne 450 tl diyolar. nasıl olacak bu iş anlamadım

Ben de kendi mesajımı gördüm şimdi yukarıda konu ile ilgili.
Benimki de bundan 1 hafta 10 gün sonra yine teklemeye başlamıştı.

Sonuç:
LPG Beyni (ECU) arızalı imiş kendi kendine çok kısa süre Benzin/LPG - LPG/Benzin geçişi yapıyormuş.
İlave olarak kontrolde Distribütör açılmışken içindeki Tevsi Makarası ile Ateşleme Kontrol Ünitesi de değiştirildi.
LPG Beyni (ECU)'yu ilk önce kontrol ettir derim hemen değiştirme de elinde Çıkma olan varsa onunla deneyebilirsin.
Benimki çok şükür bir daha teklemedi birkaç aydır.

looper2

« Yanıtla #21 : Ekim 12, 2015, 03:31:41 ÖS »
kit 0 daha taktıralı 2-3 ay oldu. ecuda bi sıkıntı yok geçtiğimiz hafta sonu ustama gittim. bana biraz ateşlemeden gibi geliyor. çünkü benzinde de sadece rolantide çalışırken yapıyor. valla bilemedim nasıl yapacam.