Gönderen Konu: Artık o da LPG'li...  (Okunma sayısı 8062 defa)

jazzer

• JazzR
Artık o da LPG'li...
« : Eylül 07, 2012, 02:47:46 ÖS »
Aydın Yıldırım Honda Plaza'da dün LPG dönüşümüm tamamlandı. İlk 50 km'de motor ikaz lambam yandı ama servis yetkilileri durumla yakından ilgilenip sıkıntının kaynağını keşfetti ve lamba söndü. Açıkçası bu denli ciddi ilgi, şeffaflık, bilgilendirme ve montaj sonrası sorumluluk beklemiyordum. Özellikle de İzmir Terakki'deki vurdumduymaz tavırlardan sonra...
Motor görüntümde neredeyse fark yok, çok iyi kamufle edilmiş. Simit tank biraz şişkinlik oluşturmuş ama çok ciddi bir sıkıntı yok onda da. Kısacası şimdilik servis hizmetinden memnun kalarak arabamı aldım. Bakalım yakıt sarfiyatı da memnun edecek mi.. ;) Bu arada araç manuel jazz 2007.

propofol07

Ynt: Artık o da LPG'li...
« Yanıtla #1 : Eylül 07, 2012, 07:05:44 ÖS »
fiyat ve marka konusunda bilgi verirsen seviniriz..

3ddelisi

« Yanıtla #2 : Eylül 07, 2012, 09:27:50 ÖS »
hayırlı olsun ,son fiyatlara göre %30 fark ettiğini görürsün
« Son Düzenleme: Eylül 07, 2012, 09:28:03 ÖS Gönderen: 3ddelisi »

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #3 : Eylül 07, 2012, 09:37:05 ÖS »
hayırlı olsun, gelişmeleri yine buradan paylaşırsan seviniriz
bende şimdilik benzine devam... :)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #4 : Eylül 07, 2012, 09:38:19 ÖS »
hayırlı olsun,güle güle kullanın.

jazzer

• JazzR
« Yanıtla #5 : Eylül 08, 2012, 12:37:58 ÖÖ »
fiyat ve marka konusunda bilgi verirsen seviniriz..
brc ile anlaşmalı zaten sadece honda. 1.4 motorlar için de 1850 tl 10 taksit.
bakalım düşündüğüm kadar ekonomik olacak mı..

jazzer

• JazzR
« Yanıtla #6 : Eylül 08, 2012, 12:39:27 ÖÖ »
hayırlı olsun, gelişmeleri yine buradan paylaşırsan seviniriz
bende şimdilik benzine devam... :)
dürüst olmak gerekirse ben hissediyorum farkı performansta çok rahatsız etmese de.. belki de kücük motordan dolayıdır ama fark yok diyen yalan söyler. paran varsa benzine devam abi ;)

propofol07

« Yanıtla #7 : Eylül 08, 2012, 10:38:35 ÖÖ »
hocam benzine devam diyorsun, bunun için ya kendi benzin istasyonun olacak yada arabaya haftada bir bineceksin gerisi hikaye... :)

jazzer

• JazzR
« Yanıtla #8 : Eylül 08, 2012, 11:26:34 ÖÖ »
lpg dönüşüm yaptıran birisi olarak benzine devam demem garip aslında ama hissediyorum ben farkı aradaki ve rahatsız olmamaya koşulluyorum kendimi.. şu da var, ben 5 ayda 12000 km yaptım, verdiğim paraların dokunmaya başlaması normaldir bu kadar km ile aslında.

legolas

« Yanıtla #9 : Eylül 08, 2012, 09:10:24 ÖS »
aramıza hoşgeldin, lpg ni güle güle kullan hemşom.... lpg den çok memnun kalacağından hiç şüphem yok...

jazzer

• JazzR
« Yanıtla #10 : Eylül 09, 2012, 10:23:48 ÖS »
aramıza hoşgeldin, lpg ni güle güle kullan hemşom.... lpg den çok memnun kalacağından hiç şüphem yok...
umarım öyle olur, şimdilik sorun yok gibi. uzun yolda yakıt ölçümü yaptığımda bildireceğim durumu..

legolas

« Yanıtla #11 : Eylül 10, 2012, 05:57:40 ÖS »
bi aydın izmir yapıver otobandan.... kesin sonuçları alırsın ;)

honda2002

« Yanıtla #12 : Eylül 10, 2012, 06:47:23 ÖS »
Sayın @jazzer,

araca bin, lpg dugmesine bas bas çek bunu bir kaç kez yap ki araç benzinde mi yoksa lpg de mi kaldı aklına gelmesin. Gostergeye bakma. Ustunu kapat.

sonra aracı belli bir parkurda limitlerini biraz da zorlayarak kullan.

bunu 4-5 kez yap ve her kullanım sonrası araç lpg miydi benzinde miydi diye tahminde bulun.

bakalım bilebilecek misin.

legolas

« Yanıtla #13 : Eylül 11, 2012, 11:33:04 ÖÖ »
ovvv.... çok iddialı.... evet denemek lazım..... hissedilen güç düşüşü psikolojik gibi geliyor bana da.....

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #14 : Eylül 12, 2012, 12:44:44 ÖS »
Önce bir yakıt markasını ve istasyonunu değiştirmeyi denesin, ondan sonra memnuniyeti tekrar sorarız.

Benzinde veya mazotta bu kadar fark etmemiştim ama LPG işinde marka ve istasyon farkı çok bariz olabiliyor. Özellikle yükte ve yokuşlarda.

jazzer

• JazzR
« Yanıtla #15 : Eylül 14, 2012, 10:55:27 ÖÖ »
Önce bir yakıt markasını ve istasyonunu değiştirmeyi denesin, ondan sonra memnuniyeti tekrar sorarız.

Benzinde veya mazotta bu kadar fark etmemiştim ama LPG işinde marka ve istasyon farkı çok bariz olabiliyor. Özellikle yükte ve yokuşlarda.
peki siz ne tavsiye ediyorsunuz? ben daha ikinci depomu alamadım, bugün doldurtacağım. 400 km'den fazla oldu şu anda hala tek yeşil yanıp sönüyor göstergede.

bu arada servisteki lpg ustam kesinlikle opet(aygaz) kullanma, fazla yağlı o lpg ve enjektörlere sıkıntı oluşturuyor gibi bişiler söyledi. ne önerirsiniz kullananlar olarak..?

honda2002

« Yanıtla #16 : Eylül 14, 2012, 02:34:41 ÖS »
eve yakıt katkısız lpg satan bir istasyon bul.
her yakıtında ölçüm yap.
biraz deneme yanılma gibi olacak.

opet zorda kalmadıkça bence de alma. alma 1-2 alışta da bir şey olmaz öyle. katkının ayarını kaçırdıklarında oluyor bu tıkanma olayı.

ben full den alıyorum 2.33 tl den.
full e yakın bp, po gibi istasyonlarda indirim yapıyor.

deneyerek istasyonunu bulursun.

her depoda hesap yap. çünkü bazen oluyor ki 5-6 sefer alımdan sonra örneğin 7.alımda çok fazla gaz yaktığın ortaya çıkıyor. bu durumda hemen istasyonu değiştirme olanağın olur. çünkü başıma geldi :)

cemboyar

« Yanıtla #17 : Ekim 12, 2012, 02:00:21 ÖS »
hocam germencık yakınındakı demıroren mılangaz oradan alabılırsın.aydın ıcındede haceoglu petrol PO tavsıye ederım.aygazda katkı var sıkıntı yaşayabılırsın.bu arada ege bölgesinde belkıde en ıyı ustalardan bırısı olan murak kaykal(kaykal kardeşler )sanrım brc ıle problem yaşıyormus cok uzuldum eskı arabamı 2008 prenıum sattım .yenı 2011 prenıum aldım brc taktıracam ama ondan baskasınada guvenemıyorum ınsallah brc ıle sorunlarını çözerler.yıldırım hondayı bılmem ama aydında hatta egede ondan ıyısını tanımam.hayırlısı arkadasım

cemboyar

« Yanıtla #18 : Ekim 12, 2012, 02:01:36 ÖS »
hocam germencık yakınındakı demıroren mılangaz oradan alabılırsın.aydın ıcındede haceoglu petrol PO tavsıye ederım.aygazda katkı var sıkıntı yaşayabılırsın.bu arada ege bölgesinde belkıde en ıyı ustalardan bırısı olan murak kaykal(kaykal kardeşler )sanrım brc ıle problem yaşıyormus cok uzuldum eskı arabamı 2008 prenıum sattım .yenı 2011 prenıum aldım brc taktıracam ama ondan baskasınada guvenemıyorum ınsallah brc ıle sorunlarını çözerler.yıldırım hondayı bılmem ama aydında hatta egede ondan ıyısını tanımam.hayırlısı arkadasım

cemboyar

« Yanıtla #19 : Ekim 12, 2012, 02:05:02 ÖS »

cemboyar

« Yanıtla #20 : Ekim 12, 2012, 02:07:53 ÖS »
özür arkadaslar 3 kez gıttı aynı mesaj

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
« Yanıtla #21 : Ekim 28, 2012, 12:52:43 ÖS »
Jazzcı arkadaşım aracı benzine alıncada aynı performans kaybı devam ediyormu?
0-100ü tes eden varmı arkadaşlar tüpte? Bence fark varsa burda ortaya çıkar.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #22 : Ekim 28, 2012, 12:59:50 ÖS »
lpgde perfomns ta azalma yok diyen yalan söler  bariz yüzde 15 perfomns eksikiği olur

the_world

« Yanıtla #23 : Ekim 28, 2012, 01:07:05 ÖS »
lpgde perfomns ta azalma yok diyen yalan söler  bariz yüzde 15 perfomns eksikiği olur
+1 sonuna kadar katılıyorum. bu arada burakozk nickli arkadaşımız.. test ettim 4bin devirde vites attım devir saati yükselmedi sen vites atarken gaza da basıyorsun sanırım biraz ondan oluyor :))

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
« Yanıtla #24 : Ekim 28, 2012, 02:11:30 ÖS »
+1 sonuna kadar katılıyorum. bu arada burakozk nickli arkadaşımız.. test ettim 4bin devirde vites attım devir saati yükselmedi sen vites atarken gaza da basıyorsun sanırım biraz ondan oluyor :))
Naptın dostum acemi değilim o kadar :D sanırım benim araçta sorun var. Akşam bi daha deniyim bakalım olmassa bi konu açarım bunla ilgili. Baskı balata yeni değişti.