Gönderen Konu: artık laçka oldu ama !!?? >ag  (Okunma sayısı 3017 defa)

olcaytobulut

artık laçka oldu ama !!?? >ag
« : Aralık 09, 2011, 01:18:27 ÖS »
arkadaslar vtec 2 otomatık kullanıyorum artık 50 lıraya 115 km gıtmekten bıktım benzın ıstasyonları en ugrak yerlerımden olmaya basladı...

lpg taktırmaya karar verdım 87000 km de aracım suan ..belkı satsam mı dıye dusundum ama aradıgım sorunsuz temız aracımı satıp neden kafamı sısıreyım dıye ıc muhasebesı yaptım..gerek yok :d..

lavato dan fıyat aldık 1300 lıra ..taktıran lar onerdı servısıme de soyleıcem once bakalım onlar ne dıyecekler...,

sızce demekten cekınıyorum cunku buna benzer cok konu var ....

ASVTEC19

• Moderator
Ynt: artık laçka oldu ama !!?? >ag
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2011, 02:53:23 ÖS »
Merhaba ;

Montaj yaptırmayı düşündüğünüz firma hakkında araştırma yapın ; montaj işçilikleri nasıl ,lpg ayar ve kalibrasyon konusunda yeterliler mi ? Satış sonrası hizmete önem veriyorlar mı ? Bu sorulara olumlu yanıtlar alıyorsanız montaj yaptırabilirsiniz ama şunu unutmayın değişken subab zamanlamsına sahip vtec teknolojisinin lpg kalibrasyonu hassastır ; motor ikaz lambasının yanmayacağı garantisini muhakkak alın.Buarada hangi ilde kime montaj yaptırmayı düşünüyorsunuz?

DENON

« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2011, 03:10:23 ÖS »
Merhaba ;

Montaj yaptırmayı düşündüğünüz firma hakkında araştırma yapın ; montaj işçilikleri nasıl ,lpg ayar ve kalibrasyon konusunda yeterliler mi ? Satış sonrası hizmete önem veriyorlar mı ? Bu sorulara olumlu yanıtlar alıyorsanız montaj yaptırabilirsiniz ama şunu unutmayın değişken subab zamanlamsına sahip vtec teknolojisinin lpg kalibrasyonu hassastır ; motor ikaz lambasının yanmayacağı garantisini muhakkak alın.Buarada hangi ilde kime montaj yaptırmayı düşünüyorsunuz?
hiç bir montaj firması motor ıkaz lambasının yanmayacagına dair garanti veremez verırsede yalan söyler, 2001-2004 arası modellerde arıza yakmayan lpg kıtı 2004-2006 modellerde yakabılır ecu voltaj aralıkları farrklıdır çünkü, bu olay tamamen sızın taktırdıgınız lpg kıtının aracın oem ecu su ıle senkronıze çalışmasıyla alakalı bişey , arızayıda lpg olayında oksijen sensörü anlık yakar ve yanık kalır araç kendısı söndüremediği için

kayaci26

« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2011, 03:18:11 ÖS »
vay vay vay.... il temsilciliği yaradı kardeşime....

Yusuf um... ben artık susuyorum . . . LPG mevzusuna da yorum yaptın... hem de 12 den... HELAL in vaaaaarr....

DENON

« Yanıtla #4 : Aralık 09, 2011, 03:24:16 ÖS »
karşıysak bılmıo değiliz abi ;D

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2011, 03:45:14 ÖS »
yeni taktırdım lavota şimdilik menunum 1300 tl peşinmi taksitlimi

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #6 : Aralık 09, 2011, 08:41:29 ÖS »
Merhaba;
Yanlıs bılıyorsunuz ve yanlısınızda ısrar edıyorsunuz.
Lpg donusumu sonrası lpg kaynaklı motor ıkaz lambasının yanmayacagının %100 garantısını ısını dogru yapan lpg fırmaları verır.
Bu ısın benzın ecusuyle sekronıze calısmakla bır alakası yok.
Arac lpgye gectıkten sonra Lpg sıstemı benzın ecusunden verı alarak sekronıze calısmaz ,duzeltme yapmazm.
Lpg eculerı benzın enjeksıyon sınyallerı ıle kendı carpanlarını hesaplayarak kendı yakıt harıtasını kullanır ve sayet lpg programını yapan usta lpg kalıbrasyonunu tum enjeksıyon mslerını esıtleyerek , LFT(long fuel trım) SFT (short Fuel Trım) degerlerıne gore lpg ayarını yaparsa motor ıkaz lambası kesınlek yanmaz!!! Bu soyledıgım de YALAN degıldır.
Kalıtelı Lpg markaları ve Lpg servıslerı arıza lambasının Lpg kaynaklı olarak yanmayacagının %100 garantısını verır.
Denemek ısteyen varsa beklerım.Bılgılerınıze...
Merhaba ;

hiç bir montaj firması motor ıkaz lambasının yanmayacagına dair garanti veremez verırsede yalan söyler, 2001-2004 arası modellerde arıza yakmayan lpg kıtı 2004-2006 modellerde yakabılır ecu voltaj aralıkları farrklıdır çünkü, bu olay tamamen sızın taktırdıgınız lpg kıtının aracın oem ecu su ıle senkronıze çalışmasıyla alakalı bişey , arızayıda lpg olayında oksijen sensörü anlık yakar ve yanık kalır araç kendısı söndüremediği için