Gönderen Konu: Artık bende gazlıyım :)  (Okunma sayısı 8642 defa)

sturan

Artık bende gazlıyım :)
« : Nisan 28, 2010, 12:20:36 ÖÖ »
Arkadaşlar 2009 dream aracıma ankarada reklam olmasın diye yazmıyorum ama bilen bilir ...can otomotivde .rc marka sıralı sistem lpg taktırdım.Yaklaşık 500 km kullandım aracı, net olarak tüketimi hesaplayamadım ancak benzine kıyasla neredeyse yarı yarıya bir tasarruf var.Pipo uygulaması yapıldı araca.Arıza ışığı falan yanmadı.195 km hıza kadar çıktım bir sorun olmadı.Beni tek rahatsız eden şu lpg enjektörlerinin çıkardığı ses.Aracım 20 bin km'de, tek pişmanlığım ise neden daha önce taktırmadığım.Araca 47 lt lik tank takıldı.Dolum ağzı çok güzel saklandı, motor kaputu açıldığında lpg 'ye dair hiç bir iz yok, sistem cam ile kaput arasındaki plastik aksamın arkasında kaldı.Çok hafif bir güç kaybı var gibi sanki ama buda kullanılan yakıttan olsa gerek, çünkü benzin kadar yanıcı değil lpg.Taktıracak arkadaşlara tavsiyem, iyi araştırıp düzgün montaj yapan bir yer bulmaları.

mali

Ynt: Artık bende gazlıyım :)
« Yanıtla #1 : Nisan 28, 2010, 12:27:24 ÖÖ »
hayırlı olsun
yakıtın 2-3 depoya kadar standart hale gelecektir
sese zamanla alışıyorsun
ama arabanın içinden duyulmaması lazım veya çok az ses geliyordur
bu konuda marka kadar ustada önemli

asvtec

« Yanıtla #2 : Nisan 28, 2010, 09:43:49 ÖÖ »
Hayırlı olsun BRC doğru tercih... LPG li güzel günler

erdal_51

« Yanıtla #3 : Nisan 29, 2010, 09:12:24 ÖÖ »
bencede

sanli90

« Yanıtla #4 : Nisan 29, 2010, 09:40:35 ÖÖ »
Hayırlı olsun...

poseidon999

« Yanıtla #5 : Nisan 29, 2010, 09:43:56 ÖÖ »
Hayırlı olsun. Umarım sorunsuz dertsiz kullanırsın.
Ben de 1 hafta içinde gaz taktırıyorum yanlız bir şey merak ediyorum.
Bu pipo uygulaması 96-01 ies kasalara uygun mudur?

AL-BAYRAK

« Yanıtla #6 : Nisan 29, 2010, 09:56:44 ÖÖ »
bildiğim kadarıyla araç için çok sağlıklı değil bu pipo uygulaması sadece hundai lere oluyor diye duymuştum brc yetkilisinden

outcry666

« Yanıtla #7 : Nisan 29, 2010, 05:39:35 ÖS »
hayırlı olsun dostum.ses normal alışacaksın artık.2-3 depo sonra arkadaşın dediği gibi artık normale döner.motor lpg ye alışır.ama benden tavsiye sakın katkılı otogaz alma ;)

-MuRaT-

« Yanıtla #8 : Nisan 29, 2010, 10:19:28 ÖS »
bu pipo olayı ne demek arkdaslar

sturan

« Yanıtla #9 : Nisan 29, 2010, 11:47:24 ÖS »
Teşekküerler arkadaşlar.Kabin içinde ses yok, dışardan duyuluyor sadece.Pipo olayında aracın manifoldu delinmiyo.Ben talep etmedim pipoyu zaten, honda civiclere kendileri pipo takıyor.(Pipo uygulamasının yapıldığı servislerde).Aksine bence pipo avantaj.Orjinallıik bozulmuyor.Şu ana dek nasıl benzinli bir arabaya binmişim diyorum kendi kendime :).Yok honda'ya lpg gitmezmiş, yazık olurmuş falan...Bana hikaye gibi geliyor.Benim taktırdığım yerin hemen yanında 2009 model bmw 5.20'ye montaj yapılıyordu.Bir gün herkes lpg'li olacak :)

ProCyoN

• SevimLiNet.Com
« Yanıtla #10 : Nisan 30, 2010, 12:03:28 ÖÖ »
Teşekküerler arkadaşlar.Kabin içinde ses yok, dışardan duyuluyor sadece.Pipo olayında aracın manifoldu delinmiyo.Ben talep etmedim pipoyu zaten, honda civiclere kendileri pipo takıyor.(Pipo uygulamasının yapıldığı servislerde).Aksine bence pipo avantaj.Orjinallıik bozulmuyor.Şu ana dek nasıl benzinli bir arabaya binmişim diyorum kendi kendime :).Yok honda'ya lpg gitmezmiş, yazık olurmuş falan...Bana hikaye gibi geliyor.Benim taktırdığım yerin hemen yanında 2009 model bmw 5.20'ye montaj yapılıyordu.Bir gün herkes lpg'li olacak :)

Benim taktırdığım yerin hemen yanında 2009 model bmw 5.20'ye montaj yapılıyordu.

yuh diyorum bu kadarda olmaz bmw 5.20 ve 2009 model yazıktır ya. Onada adam gaz taktırıyor ve benzin fiyatlarından yakınıyorsa satsın hiç arabaya filan binmesin cix cix.

Sözüm sadece bmw için yanlış anlaşılmasın arkadaşlar ;)

integtant_83

« Yanıtla #11 : Nisan 30, 2010, 08:43:42 ÖS »

Benim taktırdığım yerin hemen yanında 2009 model bmw 5.20'ye montaj yapılıyordu.

yuh diyorum bu kadarda olmaz bmw 5.20 ve 2009 model yazıktır ya. Onada adam gaz taktırıyor ve benzin fiyatlarından yakınıyorsa satsın hiç arabaya filan binmesin cix cix.

Sözüm sadece bmw için yanlış anlaşılmasın arkadaşlar ;)
bizim insanımız gösterişi sever. Afedersin .ıçında don yoktur giyecek ama gösteriş için cebindeki son kuruşuna hatta ödeyemeyeceği krediyi çekip aç aç dolaşacağını bile bile 5.20 alabilir. Onu da hareket ettirmenin bedelini ödeyemez tüpçüye gider. kendince tasarruf yapar, bu böyle gider...

-MuRaT-

« Yanıtla #12 : Mayıs 01, 2010, 09:25:30 ÖÖ »
pekı arkadaslar manfoild delınse nasıl oluyor delınmese nasıl olcak tam bılmıyorumda bu lpg olayını

34GB4525

« Yanıtla #13 : Mayıs 01, 2010, 12:28:45 ÖS »
Bizim insanımız gösterişi sever. Afedersin .ıçında don yoktur giyecek ama gösteriş için cebindeki son kuruşuna hatta ödeyemeyeceği krediyi çekip aç aç dolaşacağını bile bile 5.20 alabilir. Onu da hareket ettirmenin bedelini ödeyemez tüpçüye gider. kendince tasarruf yapar, bu böyle gider...

Biraz ağır olmamış mı?

Şimdi bende araç aldım o aracı yürütecek benzin paramda var ama neden km de daha az yakmak varken daha çok yakayım enayimiyim diye düşünmüş olamazmıyım ;) Az km yapmak yerine çok km varken... O lafa bende katılıyorum artık lpg tofaşcıların yakıtı değil herkez takıyor ;)   

bteks

« Yanıtla #14 : Mayıs 01, 2010, 01:24:31 ÖS »
aramiza hosgeldin:)

integtant_83

« Yanıtla #15 : Mayıs 01, 2010, 02:59:58 ÖS »
Bizim insanımız gösterişi sever. Afedersin .ıçında don yoktur giyecek ama gösteriş için cebindeki son kuruşuna hatta ödeyemeyeceği krediyi çekip aç aç dolaşacağını bile bile 5.20 alabilir. Onu da hareket ettirmenin bedelini ödeyemez tüpçüye gider. kendince tasarruf yapar, bu böyle gider...

Biraz ağır olmamış mı?

Şimdi bende araç aldım o aracı yürütecek benzin paramda var ama neden km de daha az yakmak varken daha çok yakayım enayimiyim diye düşünmüş olamazmıyım ;) Az km yapmak yerine çok km varken... O lafa bende katılıyorum artık lpg tofaşcıların yakıtı değil herkez takıyor ;)   
yüksek model sıfır km bmw düşünerek söyledim. 40-50 bin euro veya daha çok verip lpg ye tenezzül etmek garip. honda vs gibi daha az lüks araclar için tabiki lpg mantıklı olabilir

23korg23

« Yanıtla #16 : Mayıs 01, 2010, 10:52:52 ÖS »
benim 40-50 bin avro param yok olurda lüx bi araç alırsam yine lpg taktırırım yada dizel alırım. bunun tenezzül ile ilgisi yok sonuçta yakıt işte, adamın 50 bin avroluk arabası var diye parasını çöpe atacağı anlamına gelmez ki hem dünyanın en pahalı benzininin satıldığı ülkede benzin kullanıcısı azalırsa belki fiyatlar da düşer bu birazda tenzzülden ziyade aptal durumuna düşmeme gibi bişey olur sanırım

zyber

« Yanıtla #17 : Mayıs 01, 2010, 11:04:45 ÖS »
Bizim burada BMW X5 te tüp taktırmış biri var :)

Utku Ataç

« Yanıtla #18 : Mayıs 01, 2010, 11:14:32 ÖS »
Hayırlısı olsun.güle güle kullan aracını

mali

« Yanıtla #19 : Mayıs 03, 2010, 09:54:56 ÖÖ »
bende gördüm X5 takanı
tek hoşuma gitmeyen yeri lpg deposu bagajda güzel durmamış

modelli arabalara takılması normal
artık lpg de teknoloji çok üst noktalarda

alican_07

« Yanıtla #20 : Mayıs 03, 2010, 11:32:32 ÖÖ »
bende gördüm X5 takanı
tek hoşuma gitmeyen yeri lpg deposu bagajda güzel durmamış

modelli arabalara takılması normal
artık lpg de teknoloji çok üst noktalarda
abi infiniti fx35 de var lpg antalyada geçen gezerken petrole gaz almaya girdim bnm önümde cip duruyor içimden sövüyorum ama buraya arabamı park edilir diye sonra bi baktım adam elinde fişle gelio pompacı abi 40 liraya doldu tüp dedi neye uğradığımı şaşırdım.

alican_07

« Yanıtla #21 : Mayıs 03, 2010, 11:33:32 ÖÖ »
Hayırlı olsun. Umarım sorunsuz dertsiz kullanırsın.
Ben de 1 hafta içinde gaz taktırıyorum yanlız bir şey merak ediyorum.
Bu pipo uygulaması 96-01 ies kasalara uygun mudur?

lpg den pek anlamam bu pipo uygulaması ne oluyor acaba?

poseidon999

« Yanıtla #22 : Mayıs 03, 2010, 01:01:41 ÖS »
Manifoldunu delmeden, orjinal enjektörlerin ucuna pipo tabir edilen bir
aparatla gaz enjeksiyonu sağlanıyormuş.
Yani aracın manifoltunda delme olmuyor.