Gönderen Konu: araçta inleme sorunu-yardımm  (Okunma sayısı 2541 defa)

civic33

araçta inleme sorunu-yardımm
« : Mart 27, 2011, 01:19:34 ÖS »
arkadaşlar aracıma 15 gün önce brc marka pipolu sistem taktırdım aracım 2010 civic.araçla giderken ara ara zıııt diye bir inleme sesi geliyor.bazen kesiyor.arabada ilk kontağı açtığımda da ışıklar sönerken bu ses geliyordu.sizce bu ses ne olabilir?servis işi hemen lpgye atıyor.

wordsman

Ynt: araçta inleme sorunu-yardımm
« Yanıtla #1 : Mart 27, 2011, 03:10:23 ÖS »
zaten arabanın lastiği patlasa lpg diyecekler

iszen

« Yanıtla #2 : Mart 27, 2011, 09:22:42 ÖS »
Sesin tam olarak nereden geldiğini belirtirmisin, motordan mı , yürüyen aksamdan mı yada başka bir yerdenmi.Benzinle denediğindede varmı bu ses.

civic33

« Yanıtla #3 : Mart 28, 2011, 10:22:24 ÖS »
motordan yada yürüyen aksamdan değil sanırım.serviste tüpten yapar dediler ama 3 gündür benzinde kullanıyorum onda da yapıyor.kontağı ilk açtığımda 2 defa o ses geliyor.ayrıca seyir halindeyken de arada yapıyor.ilginize teşekkürler...

bydmrblk

« Yanıtla #4 : Mart 28, 2011, 11:29:56 ÖS »
arkadaşım bizim hondaların saç kalınlığı ince olduğu için ve ses izalasyonu biraz zayıf olduğu için tüpün beyninin gazı emmesi durumunda o sesi içeri verebiliyor ve bu da size vızzzttttt diye veya su kaynaması gibi bir ses veriyuor. benim 2000 aracıma lpg kiti taktırdıktan sonrada yaptı hem lpg de hem benzinde yaptı. takan usta tüpün beynini monte ettiği yere plastik bir conta koydu ve sees kesildi bi göstermeni tavsiye ederim.