Gönderen Konu: Aracınızın LPG dolum ağzı nerede ?  (Okunma sayısı 47624 defa)

nisay

Aracınızın LPG dolum ağzı nerede ?
« : Kasım 28, 2010, 11:14:54 ÖÖ »
Honda dostları lpg taktırırken dolum ağzının görünmesini hiç istemiyorudum. Çevremde gördüğüm araçların çoğunda egzozun duruman göre tamponun sağı yada solu veya arkadan delinerek konmuştu.

Taktırırken özellikle sordum nereye yapacaksınız, gizli olması mümkün mü diye.

Güzel biryere koymuşlar yine tampona ama tamponun altında yani yola bakan kısmında uzantı var. oraya koymuşlar giriş ağızını. Eğilmeden görünmüyor.

poseidon999

Ynt: Aracınızın LPG dolum ağzı nerede ?
« Yanıtla #1 : Kasım 28, 2010, 11:50:13 ÖÖ »
Ya sorma benimkini biraz dibe koymuşlar. Pompacının da kolayına geldiği için tampona abanıyordu.
artık doldurmadan önce uyarıyorum.

Tavsiye ederim size de uyarın. Çünkü 1-2 aydan sorna zaten hassas olan tamponlar çökmeye başlıyor.

mali

« Yanıtla #2 : Kasım 28, 2010, 04:04:52 ÖS »
benimki tanponun altında
yani şöyle diyeyim tanponla alakası yok

wordsman

« Yanıtla #3 : Kasım 28, 2010, 04:08:51 ÖS »
Ya sorma benimkini biraz dibe koymuşlar. Pompacının da kolayına geldiği için tampona abanıyordu.
artık doldurmadan önce uyarıyorum.

Tavsiye ederim size de uyarın. Çünkü 1-2 aydan sorna zaten hassas olan tamponlar çökmeye başlıyor.

Aynı sorun bende de var, bende uyarıyorum artık

wordsman

« Yanıtla #4 : Kasım 28, 2010, 04:15:50 ÖS »
benimki tanponun altında
yani şöyle diyeyim tanponla alakası yok

Tamponun altında iken pompacı eğilirken tampondan destek almıyor mu? ben uyarıyorum artıkk tampona çökmemesi için

hellfire39

« Yanıtla #5 : Kasım 28, 2010, 11:06:22 ÖS »
bu konuya dikkat etmemiştim hiç. ben de uyaracağım bundan sonra.. teşekkürler..

nucro

« Yanıtla #6 : Kasım 28, 2010, 11:35:09 ÖS »
:) benzin girişinin hemen yanına yaptırdım.

Söylemeyi unutunca arıyorlar arabanın sagında solunda altında üstünde.

havuckral

« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2010, 10:53:37 ÖÖ »
Benzin kapağının yanına montaj münkün değil mi acaba. Zaten kapak kapalı olduğunda belli olmaz

23korg23

« Yanıtla #8 : Kasım 29, 2010, 12:32:29 ÖS »

ben sordum benzin deposunun girişine koyulamazmı diye yani benzin alır gibi kapağı açcaksın ama lpg alcaksın.. yasak olduğunu söylediler.. siz bu şekilde sızdırmazlık raporu yada muayenede sorun yaşamadınız mı?

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2010, 01:11:48 ÖS »

ben sordum benzin deposunun girişine koyulamazmı diye yani benzin alır gibi kapağı açcaksın ama lpg alcaksın.. yasak olduğunu söylediler.. siz bu şekilde sızdırmazlık raporu yada muayenede sorun yaşamadınız mı?
Dacia'nın ürettiği lpg'li araçların lpg depo kapağı benzin depo kapağı ile bir arada, aynen tarif ettiğiniz gibi. Sakıncası olsa Dacia bu şekilde üretmezdi herhalde. Belki adamlar uğraşmak istemediklerinden yasak olduğunu söylediler.

Benimki tamponun sağ tarafında, her seferinde söylüyorum pompacıya. Kendim taktırsaydım tamponun arkasında rahat görünecek şekilde yaptırırdım. Bunda utanılacak birşey yok.
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2010, 01:12:54 ÖS Gönderen: fkarahan40 »

poseidon999

« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2010, 01:26:09 ÖS »

Dacia'nın ürettiği lpg'li araçların lpg depo kapağı benzin depo kapağı ile bir arada, aynen tarif ettiğiniz gibi. Sakıncası olsa Dacia bu şekilde üretmezdi herhalde. Belki adamlar uğraşmak istemediklerinden yasak olduğunu söylediler.

Benimki tamponun sağ tarafında, her seferinde söylüyorum pompacıya. Kendim taktırsaydım tamponun arkasında rahat görünecek şekilde yaptırırdım. Bunda utanılacak birşey yok.

Utanma durumu değil de tamponda koca bir kapak
veya alttan sarkan bir lpg kapağı hoş durmaz.
Yoksa göğsümü gere gere söylüyorum lpg li olduğumu.

23korg23

« Yanıtla #11 : Kasım 29, 2010, 08:22:15 ÖS »
konuyu farklı yere çekmeyin fkarahan40 yukarıda kimsenin utandığını ima ettiği bir sözcük yok..
bence eger yasak falan değilse benzin deposunun kapağının altında olması cok hoş olur benim aracta iş işten coktan gectide yeni taktıracaklar için çok iyi olur. ayrıca yok pompacı tampona yüklendi yok tampon sarktı yok kapağı takmayı unuttu vs gibi şeylerle uğraşmazsınız..

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #12 : Kasım 30, 2010, 12:32:56 ÖS »
konuyu farklı yere çekmeyin fkarahan40 yukarıda kimsenin utandığını ima ettiği bir sözcük yok..
bence eger yasak falan değilse benzin deposunun kapağının altında olması cok hoş olur benim aracta iş işten coktan gectide yeni taktıracaklar için çok iyi olur. ayrıca yok pompacı tampona yüklendi yok tampon sarktı yok kapağı takmayı unuttu vs gibi şeylerle uğraşmazsınız..
Farklı yere çektiğim yok. Buradan bakınca öyle görünüyor. Sözcük ya da imaya lüzum da yok, utanan "utanıyorum" demez. Ama poseidon999 güzelce açıklamış. Öyleyse saygı duyuyorum.

23korg23

« Yanıtla #13 : Kasım 30, 2010, 01:46:22 ÖS »
bizde buradan bakıyoruz (monitörden) :)  yukarıda yazmıştım utanma vs bilmem ama aşağıyada kopyaladığım gibi sebeplerden yeni bir aracım olsa tampona koydurmam.
''ayrıca yok pompacı tampona yüklendi yok tampon sarktı yok kapağı takmayı unuttu vs gibi şeylerle uğraşmazsınız.. ''

wordsman

« Yanıtla #14 : Kasım 30, 2010, 09:23:15 ÖS »
dolum ağzının yeri sonradan değiştirilemez mi?

hdyt

« Yanıtla #15 : Kasım 30, 2010, 09:38:06 ÖS »
Değiştirilir. Benimkinde de gizli yani tamponda delik yok. Altta yola dik şekilde montaj yapılmış. Çok iyi Yapmışlar. Tamponu deliklere hayretle bakıyorum hiç hoş değil.

23korg23

« Yanıtla #16 : Aralık 01, 2010, 07:21:11 ÖS »
elbette değiştirilir ama tampon delinmişse artık değiştirmeye gerek yok çünki tampon deliğini kapatmakla uğraşmak durumunda kalınır.. tamponu değiştircek olsam yukarıdaki arkadasın dediği gibi deldirmeden aracın altında biyere tutturmalarını söylerim

murdogan

« Yanıtla #17 : Aralık 10, 2010, 08:00:50 ÖS »
ben hiç benzin dolum yerinde lpg dolum ağzı görmedim.aslında çok hoş olurdu.yakına taktırırken lpg yi özellikle söyleyecem bunu.

ama benzin girişine sığarmı ki lpg ağzı yani pompa sığmaz gibi geliyo.benzin girişi tam ortada yuvarlak şeklinde sonuçta.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #18 : Aralık 11, 2010, 03:48:42 ÖÖ »
ben hiç benzin dolum yerinde lpg dolum ağzı görmedim.aslında çok hoş olurdu.yakına taktırırken lpg yi özellikle söyleyecem bunu.

ama benzin girişine sığarmı ki lpg ağzı yani pompa sığmaz gibi geliyo.benzin girişi tam ortada yuvarlak şeklinde sonuçta.
Pekâlâ sığdırıyorlar. Ben de birkaç gün önce bir Mercedes'te gördüm.

burak60

« Yanıtla #19 : Aralık 11, 2010, 09:45:02 ÖÖ »
arabanın altında resmen kafayı altına sokmayınca görmek imkansız bu zamana kadar sormadan bulan pompa görevlisi olmadı :D

-MuRaT-

« Yanıtla #20 : Aralık 13, 2010, 01:20:20 ÖS »
eger kı takarsam bnde benzın kapagının ıcıne dogru taktırcam bakalım olcakmı oyle

hdyt

« Yanıtla #21 : Aralık 13, 2010, 04:17:32 ÖS »
Muayenede sıkıntı oluyor mu oraya takılırsa.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #22 : Aralık 14, 2010, 04:55:21 ÖÖ »
Geçen gördüğüm Mercedes'in sahibine aynı soruyu sordum ama muayeneden haberi yoktu. Kendisi bu aracın muayenesinde bulunmamış veya aracı yeni almış olmalı. Yeni LPG takılan aracın muayeneye girmesi gerekiyor. Muayenesiz gezmeyeceğine göre, buraya takılması sorun olmasa gerek.

osman.borekci

« Yanıtla #23 : Aralık 14, 2010, 05:05:18 ÖÖ »
benimde depo girişim tamponun aldında tam yola paralel olarak görmek imkansız ben aslında depo kapagının altına yapın dedim ama senin arabaya olmaz dediler bizim benzin dolum agzının yanında yeterince yer yokmuş en güzel mercedeslere oluyormuş ankarada sızdırmazlıkta sorun olmuyormuş ama buna olmuyormuş saygılar

RoCkWaRyUmM!!!

« Yanıtla #24 : Aralık 14, 2010, 05:19:33 ÖÖ »
valla sığsa güzel olur aslında :) gerci bu aracımda lpgye hala gecmeyen biriyim ama bundan önceki aracımda alttaydı pompacı tampondan destek ala ala bırak tamponu düşürmeyi oradaki boya çatladı iki kere tampon boyattım takıntıdan. bende uyarıyodum herseferinde gerci coğu bozuk çalıyodu ama kac kere göreceklerki beni :D Bence mutlaka uyarın ilerde çok kötü bi görüntü oluşuyo o köşede