Gönderen Konu: aracinda brc ile yakit problemi yasiyip brc kitini degistirten varmi?  (Okunma sayısı 5606 defa)

tmrak

arkadaslar brc ile yakit problemi yasayipta yeni kit taktiran varmi ?

serkansobe

Ynt: aracinda brc ile yakit problemi yasiyip brc kitini degistirten varmi?
« Yanıtla #1 : Ekim 21, 2010, 12:13:33 ÖS »
varmı yokmu bilemem ama herkes memnun bunu biliyorum

tmrak

« Yanıtla #2 : Ekim 21, 2010, 01:07:59 ÖS »
bende memnun alucam insallah pazartesi araci 2a nin muhendisleri inceleyecekler araba km`de 0.300-0.350 arasi yakiyor hemen hemen benzinle ayni sayilir

nisay

« Yanıtla #3 : Ekim 21, 2010, 01:09:49 ÖS »
bende memnun alucam insallah pazartesi araci 2a nin muhendisleri inceleyecekler araba km`de 0.300-0.350 arasi yakiyor hemen hemen benzinle ayni sayilir

Baya fazlaymış. Aracınız nedir ?

tmrak

« Yanıtla #4 : Ekim 21, 2010, 01:50:55 ÖS »
2006 CIVIC VTEC OTM 1.6 ES

serkansobe

« Yanıtla #5 : Ekim 21, 2010, 02:01:11 ÖS »

eğer aracınızda şuan LPG sistemi varsa 300-350 yakması normal değil. eğer değiştirmeyi düşünüyosanız önce neden fazla yaktığını bi tespit ettirin, fazla yakmasının sebebi LPG sisteminden kaynaklanmaz sadece aracınız bakımsız da olabilir

tmrak

« Yanıtla #6 : Ekim 21, 2010, 03:35:33 ÖS »

eğer aracınızda şuan LPG sistemi varsa 300-350 yakması normal değil. eğer değiştirmeyi düşünüyosanız önce neden fazla yaktığını bi tespit ettirin, fazla yakmasının sebebi LPG sisteminden kaynaklanmaz sadece aracınız bakımsız da olabilir

aracin bakimlari yeni yapildi degistrimek derken baska bir lpg kiti degil arizali yada yanlis montaj ile yeni brc sisteminden bahsediyorum garantisi daha devam ediyor cunku

serkansobe

« Yanıtla #7 : Ekim 21, 2010, 03:47:12 ÖS »
garantisi devam ediyosa bi baktırın o zaman neden çok yaktığına

tmrak

« Yanıtla #8 : Ekim 22, 2010, 04:05:52 ÖS »
enjektor hortumlarinin 2si kisa 2si uzunmus bu yuzdende program tutmuyormus kisalar uzunlarin yarisi kadarmis degistirdiler farkedebildim gaza basinca aracin degistigini simdi yakiti olcucem bakalim ne cikacak
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2010, 04:07:51 ÖS Gönderen: tmrak »

ekol25

« Yanıtla #9 : Ekim 22, 2010, 05:01:36 ÖS »
enjektor hortumlarinin 2si kisa 2si uzunmus bu yuzdende program tutmuyormus kisalar uzunlarin yarisi kadarmis degistirdiler farkedebildim gaza basinca aracin degistigini simdi yakiti olcucem bakalim ne cikacak
inşallah düzelir sorunun kardeş bendede 2005 var ls otm 35 lt ile 270 km yapıyorum ş.içi dur kalk kısa mesafe motor soğukken uzun yolda 300 km felan

fzthgosm

« Yanıtla #10 : Ekim 22, 2010, 11:36:51 ÖS »
inşallah düzelir sorunun kardeş bendede 2005 var ls otm 35 lt ile 270 km yapıyorum ş.içi dur kalk kısa mesafe motor soğukken uzun yolda 300 km felan

bence senin araç hem ş.içinde hemde ş.dışında fazla yakıyor.bildigim kadarı ile adanadasın eger yanlış hatırlamıyorsam.adana ş.içi trafiği o kadar yaktırmaz hadi diyelim yaktı ama uzun yolda neresi oldugu çok önemli degil yine fazla yakıyor.benim depo 28 litre alıyorve bir depo ile düz yolda 380 de gidiyorum çok sıkıştırırsam 275 km gidiyor(180 gördügüm hızlar oluyor genelde 150-160  hızla gidersem)

ysr41

« Yanıtla #11 : Ekim 24, 2010, 09:44:42 ÖÖ »
merhaba tmrak bende senın gibi brc kit ile ilgili sorun yasıyorum benım sorunum arac istop ederken tıtreme yaptugı zaman sonrasında cok zor calısıyor olması ve duzensız yakıt  yakmasıydı bazen 150 bazen 230krs neyse brc ile uzun suren ılgılenmeler sonucu beyın deışti sorun devam yakıt sehır içi 250 260 uzun yolda 160krs bu arada servısle ırtıbat devam edıyor tabıkı bunun sonucu tekrar servıse cagrıldım buji tırnak aralıklarını azaltılar 0.65 yaptılar aracım daha kötü oldu ve sıklıkla zor calışmaya basladı servısle tekrar gorustum benı ıstanbul da arge muhendıslerıne gıtmek için çagırdılar karsı taraftaymıs pazartesi sabah gıdecegım bakalım sonuc ne olcak
bu arada aracım 2006 model otomatık ls cıvıc 40 000 bakımları yapılmıs hatta subap ayarı bıle yapıldı akumu bile deıstırdım bakalım ne olcak kısacası bende pısmanım tupten baskalarıyla konustum cok memnunlar sorun 2006modellerdemı a caba )))

ekol25

« Yanıtla #12 : Ekim 24, 2010, 12:54:22 ÖS »
bendeki 2005 ls otm. yakıt tüketimi harici bir sorun yaşamadım 10 ay oldu taktıralı
yakıtta da ş.içi 13 litre ş.dışı 10 litre
mersindeyim hatta dün adanaya gittim ordaki brc servisine götürdüm bilgisayara felan bağladılar bi sorun yok dediler otomatik vites yakıt normaldir dediler
taktırırken böyle konuşmuyorlar köprüyü geçene kadar

sakleylek

« Yanıtla #13 : Ekim 24, 2010, 08:41:23 ÖS »
merhaba tmrak bende senın gibi brc kit ile ilgili sorun yasıyorum benım sorunum arac istop ederken tıtreme yaptugı zaman sonrasında cok zor calısıyor olması ve duzensız yakıt  yakmasıydı bazen 150 bazen 230krs neyse brc ile uzun suren ılgılenmeler sonucu beyın deışti sorun devam yakıt sehır içi 250 260 uzun yolda 160krs bu arada servısle ırtıbat devam edıyor tabıkı bunun sonucu tekrar servıse cagrıldım buji tırnak aralıklarını azaltılar 0.65 yaptılar aracım daha kötü oldu ve sıklıkla zor calışmaya basladı servısle tekrar gorustum benı ıstanbul da arge muhendıslerıne gıtmek için çagırdılar karsı taraftaymıs pazartesi sabah gıdecegım bakalım sonuc ne olcak
bu arada aracım 2006 model otomatık ls cıvıc 40 000 bakımları yapılmıs hatta subap ayarı bıle yapıldı akumu bile deıstırdım bakalım ne olcak kısacası bende pısmanım tupten baskalarıyla konustum cok memnunlar sorun 2006modellerdemı a caba )))
Arkadaşım aynı sorunu bende yaşadım. Aracım 2003 ES otomatik . Subap ayarı, NGK LPG bujileri ile bunları atlattım. Ama şimdilerde ayda bir defa ecu lambam yanıyor. Aracı benzinde ilk çalışırken devirli kullanmazsam lpg'de rölantiye düşünce fakir karışımdan ecu lambam yanıyor.
Ben düz yolda 100 km de 8 lt karışık 10 lt şehir içi 13 lt yakıyorum.Bu değerler İzmir-Manisa illerindeki kullanımlardır.

Ozgu_Akcan

« Yanıtla #14 : Ekim 25, 2010, 05:52:32 ÖÖ »
arkadaslar bende de kme marka kıt var aracım 2004 es otomatık sehır ıcı 220 (17 jant 215taban lastıklerle) sehir dışı 145 kr yakmakta ama su sıralar sanırım havaların sogudugumdan olsa gerek sehır ıcı yakıtım bırazdaha yukseldı

tmrak

« Yanıtla #15 : Ekim 25, 2010, 10:17:15 ÖÖ »
arkadaslar buyuk bir sorunum var bilen yada yasayan varsa akil versin. arac 2006 civic vtec 1.6 es otm.yakalasik bir aydir cok yakiyo diye brc servise gidip duruyorum.arac km`de yaklasik 300-316 arasi yakiyor her hafta gidip ayar yapip gonderiyorlar neyse gecen cuma (22.10.2010) gittigimde enjektor hortumlarinin 2sinin uzun 2sinin kisa oldugunu buldular montaj hatasi diye degistirdiler yine fulledim 118 km 37.31 tl 18,750 lt gaz almisim aracin bakimlarini zamanindan once yaptim bilgisayara soktuk honda serviste hic bir ariza cikmadi  simdide servise gelin yol ayari yapalim diyorlar  buda olmazsa ne yapicam arkadaslar cevaplarinizi bekliyorum.