Gönderen Konu: araç lpg'ye geçtiğinde enjektörden gelen yüksek ses!!  (Okunma sayısı 45612 defa)

kadirin06

aracım 99 1.6 ies ..lpg yeni takıldı..araba gaza geçtiğinde motordan tıkır tıkır içerden bayaa bi şekilde duyulcak şekilde ses geliyor...1 2 yere gösterdim enjektörden geliyor,lpg de normal diyorlar..dizel araba gibi ses çıkarıyor lpg de..benzindeyken problem yok..sizlerin arabalarında da aynı şekilde mi öğrenmek istedim...
birde ek olarak 100 km'de yaklaşık 12 lt (km de 0,24 kr) yakıyor normalmi ?

ahmet290

Ynt: araç lpg'ye geçtiğinde enjektörden gelen yüksek ses!!
« Yanıtla #1 : Mart 21, 2011, 12:26:36 ÖÖ »
hangi kit takıldı?
brc ise brc sesli çalışıyor diye duydum..
yakıt kullanıma göre degişir şehir içi,ş. dışı,devirli kullanıma göre..
12 lt ise ş içine göre normal sayılabilir..

drmoz

« Yanıtla #2 : Mart 21, 2011, 10:14:24 ÖÖ »
normaldir hocam, ses de, yakıt da normaldir. Hayırlı olsun.

serkan ss

« Yanıtla #3 : Mart 22, 2011, 01:59:30 ÖS »
enjektörlerinin iyi olduğunu ve iyi çalıştığını gösterir usta sölemişti asıl ses çıkarmayanlardan kork dostum

kadirin06

« Yanıtla #4 : Mart 22, 2011, 07:15:31 ÖS »
hangi kit takıldı?
brc ise brc sesli çalışıyor diye duydum..
yakıt kullanıma göre degişir şehir içi,ş. dışı,devirli kullanıma göre..
12 lt ise ş içine göre normal sayılabilir..
  ramses diye bi marka takılmış.. yakıt değerleri de şehir içi normal kullanım da ölçtüm..teşekkürler ..

kadirin06

« Yanıtla #5 : Mart 22, 2011, 07:17:36 ÖS »
yakıt , ses , normalse , enjektörlerinin iyi olduğunu gösteriyosa  problem yoktur demektir..saolunn.

23korg23

« Yanıtla #6 : Mart 29, 2011, 04:30:11 ÖS »
enjektörlerinin iyi olduğunu ve iyi çalıştığını gösterir usta sölemişti asıl ses çıkarmayanlardan kork dostum
:) her ustanın her dediğine inanmayın... valtek tipi enjektörler genellikle sesli çalışır çünki bu tip enjektörler aslında enjektör bile değildir aynı tip enjektör benim aracta da var ancak tartarini nin orjinal enjektörü olduğundan gayet sessiz ama dediğim gibi sessizde olsa kötü bi sistem zaten çoğu firma enjektörlerini değiştirdi geliştirdi ve matrix yada evo yada daha gelişmiş enjektörlere geçtiler hatta ve hatta prins yeni çıkardığı kit ile enjektör bil kullanmadığını ve sadece aracın benzin enjektörünün kullanıldığını acıkladı... kafaya takma dostum enjektör modeli iyi değil ancak iyi enjekör pahalı onuda bil.. örnek vereyim bendeki enjektörler yaklaşık 50-60 bin km oldu ben değiştireyim diye düşündüm usta 150 liraya valtek enjektör taktı sesinden rahatsız oldum bikaç gün sonra söktürdüm ve tartarini orjinal olsun dediğimde 280 lira fiyat verdi cünki artık valtek tipi değil evo enjektöre gecilmiş dolayısıyla pahalı olduğu için eskilerini taktırdım. sorun cıkarsa orjinali ile değiştricem

kadirin06

« Yanıtla #7 : Nisan 01, 2011, 01:01:14 ÖÖ »
anladım hocam eyvallah..ama işte ses hiç hoş olmuyo..bu lpg işi sıkıntılı oldu ya..araba  düşük devirdeyken gaza bastığımda önce hafif tekliyo sonra düzeliyo.(örneğin 4. viteste 2000 devir veya biraz altında giderken gaza bastığımda  önce tekliyo,sonra düzeliyo..)2 ay oldu lpgyi takalı,garantiye götürdüm 1 kere bakıldı hafif düzelir gibi oldu,sonra tekrar başladı...şeytan diyo komple söktür yeni bir sistem taktır...

dinjer

« Yanıtla #8 : Nisan 01, 2011, 01:50:42 ÖÖ »
Bosch marka enjektörlerde de ses vardır. Atiker safe var aracımda sübap şıkırtısı gibi geliyor. gaza belirli miktar basıldığında frekans sıklığından ses kayboluyor.Kaliteli enjektörlerin ses yaptığı söylenir. Bende rölantide bayağı bir ses var fakat bu bence hondanın emme manifoldunun arkada olmasından kaynaklanıyor konsola yakın olduğu için enjektörler ses içeri geliyor. Clio aracımda emme ön taraftayı ses sadece dısardan duyuluyordu. Kafanıza takmayın

Şampiyon

« Yanıtla #9 : Nisan 02, 2011, 02:30:24 ÖS »
1990 Honda Accord aracımda Lovato kit var.
Enjektör sesi mi? şaka gibi
Çalıştığını hissetmiyorsunuz bile elle dokununca ancak çalıştıklarını anlşayabiliyorsunuz.

seferad

« Yanıtla #10 : Nisan 02, 2011, 03:30:58 ÖS »
zavoli takılı ses yok

alibaba75

« Yanıtla #11 : Nisan 28, 2011, 11:58:42 ÖÖ »
landi taktırdım bir süre önce yeni tip enjektörmüş eski sistem biraz sesliydi çünkü kaput açıkken lpg de mi benzinde mi anlaşılmıyor inanın bu arada  lavotoyuda almış  landi firması sistemleri birbirlerine çok benziyor bilginize

volkan_sahin

« Yanıtla #12 : Nisan 28, 2011, 12:16:19 ÖS »
lpg işte. sadece sesse sıkıntı duyma gitsin. işallah başka şeyler açılmaz başına Güle güle kullan hayırlı olsun abi.

kadirin06

« Yanıtla #13 : Nisan 30, 2011, 05:23:18 ÖS »
eyvallah kardeşim saolasın,,yakıt tüketimi biraz düşsün sıkıntı etmicem :) inş..

firtinavadisi

« Yanıtla #14 : Mayıs 14, 2011, 09:49:23 ÖS »
kardeş bende lovato taktırdım 2009 premiuma aynı rölantide dizel gibi ses geliyor içeri tık tık  die

volkan_sahin

« Yanıtla #15 : Mayıs 28, 2011, 02:15:54 ÖS »
kardeş bende lovato taktırdım 2009 premiuma aynı rölantide dizel gibi ses geliyor içeri tık tık  die
servisin bana söylediği kesinlikle taktırma lpg çünki çok kısa zamanda enjektörlerin bozulacak ve daha kötüsüde motorun içinde 2 adet sensör varmış banko arıza veriyormuş kısa sürede yeni model civiclerde. herkese avazım çıktığınca bağırdım sitede taktırmayın diye ama nafile napalım gerçektende asarruf etmek lazım bazen ama çok gezmeyene gereksiz bence

volkan_sahin

« Yanıtla #16 : Mayıs 28, 2011, 02:20:31 ÖS »
anladım hocam eyvallah..ama işte ses hiç hoş olmuyo..bu lpg işi sıkıntılı oldu ya..araba  düşük devirdeyken gaza bastığımda önce hafif tekliyo sonra düzeliyo.(örneğin 4. viteste 2000 devir veya biraz altında giderken gaza bastığımda  önce tekliyo,sonra düzeliyo..)2 ay oldu lpgyi takalı,garantiye götürdüm 1 kere bakıldı hafif düzelir gibi oldu,sonra tekrar başladı...şeytan diyo komple söktür yeni bir sistem taktır...
ne değişicekki abi yaptırmışsın kullan bence. LPG nin en iyiside böyle kimse savunmasın. Savunanlar sadece kendilerini teselli ediyorlar. Mİlyarlık arabaları maffediyoruz işte tasarruf diye. Arabanın motoru yüzlerce mühendis tarafından ne zorluklarla ne birikimlerle buluyor keşfediliyor. binlerce testte tabi tutuluyor.Bizler gidip çalışma prensibini değiştiriyoruz. Olmaz abi hem performans kalite hemde ekonomi bu üç isim yanyana anca dizelde gelir. LPG de asla !

carousal

« Yanıtla #17 : Mayıs 28, 2011, 08:22:45 ÖS »
Tamam LPG'ye karşısınız, ancak maşallah bütün LPG başlıklarında sizin mesajlarınız mevcut. Bırakın isteyen istediği yakıtı kullansın, bu durumu siz niye dert ediyorsunuz, benzin istasyonunuz mu var?

Bu arada çok iddialı bir cümle söylemişsiniz, LPG'nin en iyiside böyle kimse savunmasın demişsiniz, gerçekten komik duruma düşmüşsünüz.

Alıntı
LPG otogazda tüketim artarken, daha yüksek vergi uygulamalarına maruz kalan benzinde ise tüketim geriledi.
011 yılının ilk çeyreğinde otogaz LPG tüketiminin yüzde 3. 1 oranında artarak 550 bin tona yükselirken, toplam LPG tüketiminin ise yüzde 1. 6 oranında arttığı hesaplandı. Toplam benzin tüketimi 2011 yılı ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 oranında azalarak yaklaşık 550 bin metreküp oldu.

Türkiye'deki araçlarda tüketilen LPG ve benzin miktarı bile sizin bu söylediğinizin ne kadar gerçek dışı olduğunu gösteriyor.

LPG problemli olsa herkes bir bir LPG'den kaçardı, ancak aksine LPG tüketimi her geçen yıl daha da artıyor.

volkan_sahin

« Yanıtla #18 : Mayıs 29, 2011, 04:15:35 ÖS »
Tamam LPG'ye karşısınız, ancak maşallah bütün LPG başlıklarında sizin mesajlarınız mevcut. Bırakın isteyen istediği yakıtı kullansın, bu durumu siz niye dert ediyorsunuz, benzin istasyonunuz mu var?

Bu arada çok iddialı bir cümle söylemişsiniz, LPG'nin en iyiside böyle kimse savunmasın demişsiniz, gerçekten komik duruma düşmüşsünüz.

Alıntı
LPG otogazda tüketim artarken, daha yüksek vergi uygulamalarına maruz kalan benzinde ise tüketim geriledi.
011 yılının ilk çeyreğinde otogaz LPG tüketiminin yüzde 3. 1 oranında artarak 550 bin tona yükselirken, toplam LPG tüketiminin ise yüzde 1. 6 oranında arttığı hesaplandı. Toplam benzin tüketimi 2011 yılı ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 oranında azalarak yaklaşık 550 bin metreküp oldu.

Türkiye'deki araçlarda tüketilen LPG ve benzin miktarı bile sizin bu söylediğinizin ne kadar gerçek dışı olduğunu gösteriyor.

LPG problemli olsa herkes bir bir LPG'den kaçardı, ancak aksine LPG tüketimi her geçen yıl daha da artıyor.
sizede maşallah valla heryere yetişebiliyorsunuz. Ben size bişey demedim siz ne kullanıyorsanız kullanın ister lpg taktır ister Nos. diğer taraftada yazdığınız gibi ben ilkokul mezunu mantığındayım. Bence bana cevap bile vermemelisiniz benim kadar düşmeyin bence. ben komik durumdayım sen geç katıla katıla gül bana. motoru eline aldığında da umarım buralara yazarsınız! sen hiç enjektörlerinden gelen şakırtıları duymuyormusun yaa normalmi sence bi benzinde dinle bir lpg de. sadece bunu yap yaa başka bişey yapmana gerek bile kalmayacak. birde bişey dolanıyor ortalıkta amorte etmek. 3-5 milyarlık arabaları amorte edebilirsin etsene sıfır honda civic sedanı görelim. Fakat amorte ederkende 6 yıllık garantinin bittiğinide unutmayalım. Ve doğacak herhangi bir srounu cebimizden yaptırmamız gerektiğinide katalım lütfen.
Arkadaşlar ben 2000 modele kadar razı , gerisine lpg de sonuna kadar karşıyım. Ya al bitane sıradan tak lpg yi gez dolaş çarp vur kır parçala istanbul trafiği ya ne olacak. ben öyle yaptım. Şuan 2011 civic sedanım var elegance. Birde brodwayim var. Şehir içinde işe geliş gidişlerde brodway gezilerimde tatillerimde hafta sonlarımda civic.
Bir gün gece zamcıları lpg yide görecekler merak etmeyin. Biz uyurken uyanık olanlar lpg yide hatırlayacaklar. Dilerim öyle bir şey olmaz çünki kaç tane taksici var ailelerine ekmek götürmeye çalışan. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

volkan_sahin

« Yanıtla #19 : Mayıs 29, 2011, 04:19:13 ÖS »
bu yazdıklarım benim fikirlerim doğru yada yanlış benim düşüncelerim arkadaaşlar. yanlışım her insan gibi benimde mutlak vardır yanlışlarım affola.
İyi günler diliyorum

carousal

« Yanıtla #20 : Mayıs 29, 2011, 04:24:05 ÖS »
benzinde ve LPG'de farklı enjektörler çalıştığı için o şakırdama sesi geliyor olmasın.

100 binlerce kilometre LPG ile dolaşan taksi örnekleri varken, kusura bakmayın ama ben kuru söz yerine, önümdeki gerçeklere bakarım. Siz umutla LPG ile benzinin fiyatlarının eşit olacağı günü beklemeye devam edin, ne diyeyim ki.

Bu arada herşeyi yazmışsınız, ancak artan LPG tüketimi hakkında hiçbir şey yazmamışsınız.

Ayrıca LPG'nin en iyisi de böyle kimse savunmasın demişsiniz, ben Prins kullanıcılarını bu sayfaya davet etmek istiyorum, forumumuzda Prins marka takılı Accord sahipleri, yeni Civic sahipleri var. Buyursunlar en iyisi nasılmış, anlatsınlar. Yine forumumuzda BRC ile sorunsuz bir şekilde gazlayan arkadaşlarımız mevcut, bunların hepsi yalan mı?

Bu arada amorti olayını ben gündeme taşıdım, sizinle olan bir başka tartışmamızda. Ben size 15-20 bin liralık arabaların nasıl amorti edildiğini ispatladım, ancak siz o ispatı görünce birden, hadi Mercedes'i BMW'yi amorti et diyerek lafı hemen çevirmiştiniz. Neyse ki bu sefer bu kadar iddialı konuşmayıp, sıfır km Civic'i amorti edebilir misiniz diye sormuşsunuz. Doğru yolda gidiyoruz, sizi de ikna edeceğiz inşallah. :D

Benim size karşı 2 adet tepkim mevcut:

1. Çok iddialı konuşuyorsunuz, ancak ortada belge döküman video vs hiçbir şey yok.

2. Padişah gibi insanlara emirler yağdırıyorsunuz. ( LPG takmayın, arabalara az ve öz binin, dizel alın vs )

Benim tek tepkim budur, yoksa kimseyle kişisel bir problemim yok, saygılar.
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2011, 04:25:35 ÖS Gönderen: carousal »

partpol

« Yanıtla #21 : Mayıs 30, 2011, 01:59:34 ÖS »
Bende yeni taktırdım LPG'yi, BRC MY11, sistem sesli çalışıyor anladığım kadarıyla enjektörlere dağıtım yapan valfin montajlandığı yerdende kaynaklanıyor. Ben montajı honda servisinde yaptırdım, aynı zamanda clio'yada aynı kiti taktılar, clio'dan gelen ses arabama (2000 model civiv 1.4is) göre yarı yarıyaydı.
Dikkatimi çeken bir konu araç LPG'de benzinden 1.5 kat daha performanslı çalışıyor. Sebebi ne olsa gerek?

roche

« Yanıtla #22 : Mayıs 30, 2011, 05:50:00 ÖS »
Fakat amorte ederkende 6 yıllık garantinin bittiğinide unutmayalım. Ve doğacak herhangi bir srounu cebimizden yaptırmamız gerektiğinide katalım lütfen.

arkadaşım artık LPG takıldı diye 6 yıl garanti bozulmuyor.
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/mujde_honda_motor_garantisi_bozulmadan_lpg-t51934.0.html
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2011, 05:51:03 ÖS Gönderen: roche »

MerT01__civic

« Yanıtla #23 : Mayıs 30, 2011, 06:11:46 ÖS »
çok km yapmıyorsan lpg'nin bencede hiçbir gereği yok :) boşa baş ağrısı :) ve artık lpg'yede el atıyorlar :) 2.40'a dayandı :) yakında onunda bir espirisi kalmicak gibi görünüyor..

volkan_sahin

« Yanıtla #24 : Mayıs 30, 2011, 08:31:51 ÖS »
çok km yapmıyorsan lpg'nin bencede hiçbir gereği yok :) boşa baş ağrısı :) ve artık lpg'yede el atıyorlar :) 2.40'a dayandı :) yakında onunda bir espirisi kalmicak gibi görünüyor..
Allaha şükür arkadaş iyi ki geldin. Bende aynısını sölüyorum vallahi benden kötüsü yok sitede. Millet düşman oldu padişah bile yapan oldu beni emir veriyormuşum. Az binene gerek yok çok binende biraz daha toplu taşımaya gönelirlerse hem tüketim azalır hemde trafik yalanmı allah aşkına bu lafla padişah oldum işte. :D