Gönderen Konu: araç lpg ye geçmiyor.sorun ne olabilir???  (Okunma sayısı 3093 defa)

murdogan

araç lpg ye geçmiyor.sorun ne olabilir???
« : Nisan 09, 2012, 09:45:57 ÖS »
merhabalar.

bir seneyi aşkındır atiker lpg kullanıyorum bugune kadar hiç problem olmadı fakat az önce aracıma bidiğimde içindeki lpg kumandasında hiç hareket yoktu ışıkları yanmıyordu benzin gaz geçişini sağlamıyordu.motor ısınınca durdum stop ettim tekrar tekrar denedim fakat elektrik dahi gelmedi ve bunu ilk defa yaptı.sizce sorun ne olabilir arkadaşlar.fikri olanlar paylaşırsa sevinirim.şimdiden çok sağolun..

23korg23

Ynt: araç lpg ye geçmiyor.sorun ne olabilir???
« Yanıtla #1 : Nisan 09, 2012, 09:55:20 ÖS »
gösterge yanmıyorsa önce sigortadan başlayıp kontrol etmek lazım lpgnin sigortasına bakın

murdogan

« Yanıtla #2 : Nisan 09, 2012, 10:32:43 ÖS »
daha önce hiç sistemi incelememiştim.sistemin sigortası nerdedir acaba.yarın bi kontrol edeyim hemen.

legolas

« Yanıtla #3 : Nisan 10, 2012, 10:28:37 ÖÖ »
sistemin enerji aldığı yere bakın, sigorta kutusunu inceleyin, doğrudan aküden tesisat çekilmiş olabilir inceleyin...

logıcthıs

« Yanıtla #4 : Nisan 10, 2012, 01:10:00 ÖS »
lpg nin elektrik kablolarını kontrol ettirin benimde başıma gelmişti kablonun biri çıkmış takınca halloldu

murdogan

« Yanıtla #5 : Nisan 10, 2012, 09:19:58 ÖS »
yorumlar ve cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar.sorunu halettim.sorun sigortadan kaynaklanmış.sigortayı değiştirdim ve aynı şekilde çalışmaya devam şimdilik.sorunsuz sürüşler dilerim hepinize.