Gönderen Konu: Ankara'da memduh usta mı Sait Usta mı ?  (Okunma sayısı 15703 defa)

fabregas04

Ankara'da memduh usta mı Sait Usta mı ?
« : Nisan 07, 2012, 11:13:22 ÖÖ »
Arkadaşlar artan benzin fiyatları yüzünden aracıma LPG taktıracam.Honda Efe ile konuştum Haziran ayında LPG takmaya başlıyacaklarmıs benim için çok geç bana Memduh Usta'yı önerdiler aradım bana Prins in yeni sisteminden bahsetti fiyatı ise 3200 tl 
   Birde sürekli aklımda olan Sait usta oda 2900 tl fiyat verdi aynı sisteme.Ben kararımı verdim Prins taktırcam.İşcilik kalitesi yüksen olan hangisi ise onda taktırcam. Arkadaşlar sait usta veya memduh ustada taktıran varsa nasıl memnunlar mı işcilikleri nasıl paylaşırsanız sevinirim.

müsaitbiyerde

Ynt: Ankara'da memduh usta mı Sait Usta mı ?
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2012, 08:15:20 ÖS »
Memduh ustayı bilmem ama sait ustaya sakın sakın bulaşma. İşçilik berbat tecrübeyle sabittir.

fatih2695

« Yanıtla #2 : Nisan 27, 2012, 10:29:18 ÖÖ »
Arkadaşlar ben 2007 model otomatik vites Honda civic aldım. Aranıza yeni katıldım.
Ben ilk defa honda gibi pahalı ve güzel bi araba aldım. Yalnız benzinle kullanımına artık gücüm yetmiyor. Her ne kadar LPG taktırmak istemesem de  mecbur kaldım. Böyle bir arabaya uyum sağlayacak güzel kaliteli bir tüp taktırmak istiyorum. Biraz araştırdım ama kararsız kaldım. Prins, Teleflex yada BRC gibi bir markayı düşünüyorum. Teleflex'e gittim biraz forumlardan araştırdım ama bazı memnuniyetsizlikler okudum; prins taktıranlar genelde memnun herhalde
Ben Ankara da yaşıyorum. Acaba burada prins taktıran var mı, ayrıca herhangi bir sıkıntı şikayetiniz var mı, Vites geçişlerinde sıkıntı oluyormu? bide kesici nedir acaba yorumlarda kesicilerden bahsediyorlar ve yüksek devirlerde benzine geçme hakkında bilginiz varmı? yada diğer markalar hakkında önerilerinizi var mı
Aracına LPG takttıranlar servisi ve ücret konusunda bilgilendirebilir mi
Yardımlarınızı bekliyorum.. Herkese teşekkürler

dadasonur

« Yanıtla #3 : Nisan 27, 2012, 11:25:48 ÖÖ »
bütün lpg kitleri hondaya uyumludur hiç düşünmeyin taktırın benim 2011 aracım var 10.000km  olduğu an bende taktıracam,
lpg markası birazda bütçe meselesi zavoli, lovato, brc bunlar iyi markalar ortalama fiyatlarıda aynı kaliteleride yakın   prins  kaliteli kit uzun süre binecem diyorsanız prins taktıra bilirsiniz pahalı bir kit diğerlerine göre, ben size brc öneririm çünkü ankarada ikamet ediyorum demissiniz brc ankarada oldukça yaygındır ve bi sorunda serviste muhattap bulabilirsiniz kendinize.
Yüksek devirlerde benzine geçme işi montaj kalitesine bağlı iyi montaj üst devirlerde benzine atmaz.

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #4 : Nisan 28, 2012, 12:41:00 ÖÖ »
İki şey var. Garantinin dışında bir iş yapıp prins yada telefleks takacaksınız artık gerisi şans faktörü. Çok iyide sonuç verebilir çok berbat sonuçlarda verebilir. Bu kitleri takan sanayi esnafının insafıyla başbaşasınız. Muhattabınız bir esnaf ve onun insafındanız. Kurumsal olmadığı için maalesef muhattap esnaf ustanın kendisi. Ancak çok iyi bir işçilik sorunsuz bir kit ile muhteşem sonuçlar çıkar.

Ancak diğer taraftan garantiyi bozdurtmadan takan bir kurum ve bununla ilgili sorun çıktığında çözüm bulmaya zorunlu bir çok muhattap. Ancak bunu yaparken kendilerine köle yapmaktan sizi geri bırakmıyor. 10000 kmde sübap ayarı, her sene bakım , garanti diye kendilerine bağlıyorlar.

Özetle

garanti dışında
+ Kaliteli kitler güzel yakıt harcamaları ve düşük fiyat montajı
- Sorun yaşandığında ilgilenecek muhattap bulamama ve kurumsal muhattaplıkta kayıp

garantiyle iş olursa
+ En ufak sorunda muhattap bulacağınız kurum
- para ve rutin oygun

BU KONUDA BANADA FİKİR VERİN

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #5 : Nisan 28, 2012, 12:42:56 ÖÖ »
Arkadaşlar memduh usta avrupada bu işin eğitimini almış ancak kendisi dükkanında başka ustalara bu işi yaptırıyor. Ankara için Sizin başka tavsiyeleriniz varsa prins için lütfen yazın. Turkuaz mühendislik nasıl

CAGLAR28

« Yanıtla #6 : Nisan 28, 2012, 10:08:16 ÖÖ »
Arkadaşlar ben 2007 model otomatik vites Honda civic aldım. Aranıza yeni katıldım.
Ben ilk defa honda gibi pahalı ve güzel bi araba aldım. Yalnız benzinle kullanımına artık gücüm yetmiyor. Her ne kadar LPG taktırmak istemesem de  mecbur kaldım. Böyle bir arabaya uyum sağlayacak güzel kaliteli bir tüp taktırmak istiyorum. Biraz araştırdım ama kararsız kaldım. Prins, Teleflex yada BRC gibi bir markayı düşünüyorum. Teleflex'e gittim biraz forumlardan araştırdım ama bazı memnuniyetsizlikler okudum; prins taktıranlar genelde memnun herhalde
Ben Ankara da yaşıyorum. Acaba burada prins taktıran var mı, ayrıca herhangi bir sıkıntı şikayetiniz var mı, Vites geçişlerinde sıkıntı oluyormu? bide kesici nedir acaba yorumlarda kesicilerden bahsediyorlar ve yüksek devirlerde benzine geçme hakkında bilginiz varmı? yada diğer markalar hakkında önerilerinizi var mı
Aracına LPG takttıranlar servisi ve ücret konusunda bilgilendirebilir mi
Yardımlarınızı bekliyorum.. Herkese teşekkürler

ben de 2010 mayısta çok yaktığını da bilerek aldım kafamda lpg vardı önceki aracım da lpg li olduğundan buna da direek takmak vardı aldım uzun yol yaptım 1525 km ye geldi ve direk taktım.şuan 28,500de aracım.bu 27 binlik lpg mücadelesinde sıkıntım olmadı.lovato marka taktırdım ist anadolu yakası candan mühendislikte.1350/10 olarak.250 tl de ruhsat ve işletmeye verdim..önemli olan iyi montaj yapacak usta yoksa kitler genel olarak aynı ama atikere bulaşmamanızı tavsiye ederim sorun yaşamayan duymadım ben çünkü.bu arada kesici olayı o vitesin  en son yapacağı km hızı yaptıktan sonraki olaydır devrin bitmesi.aracımda kesicide de gitsem herhangi bir sıkıntı yok birçok defa oldu.benzine geçme eski aracım hyundaı getzde vardı onu ümraniyede tunca lpg takmıştı ve bi türlü çözemediler bu olayı bana.
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2012, 10:09:40 ÖÖ Gönderen: CAGLAR28 »

Salih6993

« Yanıtla #7 : Nisan 28, 2012, 10:24:08 ÖÖ »
Memduh ustayı bilmem ama sait ustaya sakın sakın bulaşma. İşçilik berbat tecrübeyle sabittir.

sait ustaya ben tam 4 arabama lpg taktırdım ve bu kadar ilgili alakalı bir yer görmedim
1999 206 gti
1998 e36 coupe
2007 civic
2006 vectra

hiç biride arıza ışığı yakmadı. ben kendi adıma tavisye ederim

fatih2695

« Yanıtla #8 : Nisan 30, 2012, 09:31:33 ÖÖ »
bu servisler de Prins fiyat olarak kaç lira acaba?

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #9 : Mayıs 01, 2012, 01:14:36 ÖÖ »
2500 tl civarında

furkankucet

« Yanıtla #10 : Mayıs 12, 2012, 10:11:00 ÖS »

sait ustaya ben tam 4 arabama lpg taktırdım ve bu kadar ilgili alakalı bir yer görmedim
1999 206 gti
1998 e36 coupe
2007 civic
2006 vectra

hiç biride arıza ışığı yakmadı. ben kendi adıma tavisye ederim

Bende iki gün önce Sait Usta da Prins taktırdım City 1.4 Elite Otm. bir sorun yok şimdilik ilerde paylaşırım deneyimlerimi.