Gönderen Konu: Ankarada Lpg montajı yapacak usta tavsiyesi ve marka önerisi  (Okunma sayısı 4363 defa)

wordsman

Ankarada Lpg montajı yapacak usta tavsiyesi ve marka önerisi
« : Ağustos 07, 2010, 06:01:19 ÖS »
Arkadaşlar merhaba,
Yeni almış olduğum 98 model Honda civic 1.4is aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum,

Ankara da önerebileceğiniz iyi bir usta, servis var mıdır?

bir de bu araca sıralı sistem lpg takılıyor bildiğim kadarıyla, hangi marka lpg kit, aracıma daha uyumlu olur, (bütçe kısıtlığından dolayı atikere biraz sıcak bakıyorum ama iyice araştırmak istiyorum)

Saygılar,

DOHC _06

Ynt: Ankarada Lpg montajı yapacak usta tavsiyesi ve marka önerisi
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2010, 08:20:54 ÖS »
bnm aracımda 1.6ies ben aracımı ALTAN honda servisine götürdüm geçenlerde ve lpg montajı yaptığını öğrendim bende eylülde yaptıracam brc takıyolarmış özel honda servisi olduğu için atiker falan tavsiye etmedi 1500 tl ye takıolarmış 10 ay taksit yapıolarmış aylık 150 tl ye gelio bana mantıklı geldi özel honda servisi olduğu için bi problemde olacağını sanmıyorum burda altan honda ile ilgili deneyimi olupta paylaşan olursa sevinirim.bilgimiz olsun.bende aracıma titiz bakan biriyim şuan da halen orjınalliği bozulmasın die benzinli kullanıyorum ama 3.840tl oldu artık benzine güç yetmio mecbur lpg ye geçecez.

wordsman

« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2010, 10:57:36 ÖÖ »
barhonda hüseyin bey'de brc tavsive ediyor. BRC de pahalı yaw, aracı çok kullanmadığım için çok kararsız kaldım, aylık ortalama 500 km yol yapıyorum, sizce değer mi lpg taktırmaya, şöyle kabaca bi hesap yaptım, atiker marka lpg taktırsam, ruhsat masrafıyla 1200 tl gibi bir masrafım olsa, ayda 500 km yol yaptığımı var sayarsak aşağı yukarı 2 senede verdiğim parayı çıkartacak ve 2 seneden sonra kara geçeceğim,  2 sene sonra belki arabanın üstüne bişeyler daha koyar değiştiririm diye düşünüyorum. ama bu şekilde de benzinli kullanmak çok pahalı geliyor (8 sene reno 9 kullandım lpg ile şimdi benzin tuzlu geldi baya).
Arkadaşlar siz olsanız ne yapardınız ?

MuraaatS

« Yanıtla #3 : Ağustos 13, 2010, 11:03:35 ÖÖ »
1 ay kadar önce ben atiker taktırdım  bir skıntı yasamadım  yaklaşık 1300 km falan oldu  herhangi akslik olmadı şimdiye kadar umarım şimdiden sonrada olmaz.

wordsman

« Yanıtla #4 : Ağustos 13, 2010, 11:27:12 ÖÖ »
arkadaşlar birde merak ettiğim bir diğer husus, ikinci elde lpg araç mı daha kolay gider, yoksa lpg takılmamış araç mı?