Gönderen Konu: ANKARA LPG?  (Okunma sayısı 15947 defa)

REİS

Ynt: ANKARA LPG?
« Yanıtla #25 : Ocak 26, 2010, 08:17:28 ÖS »
devlet memuruyum bu bir sadece araç kullanıcısıyım daha önce dizel arrcım vardı ondan önce brc kitli ararcım vardı bişeyleri araştırarak bilgi sahibi olunabliniyor ben uzayda yaşamıyorum aracıma teleflexi taktırmadan önce en az 3 ay araştırma yaptım onun üzerine karar verdim teleflexe arkadaşım ve bunun yanında diğer sistemleride az çok biliyorum işimde sağlık memuru anlaşılmışdır umarım.brc kullanan etrafımda bir çok arakadaşım var sıkıntılarındanda haberim oluyo brc şikayet yazarsanız google bunlar gözüküyo zaten hiç kimsenin satışından bir kuruşluk menafaatim yok tek amacım hiç bir hnda kullanıcısının lpg den dolayı magdur olmaması vede pişmanlık duymaması (daha detaylı bilgi istersen özelden işyeri adresi telefon ne gerekiyrsa verririm sadece araç kullanıcısıyım analşıldımı)

mrcrt

« Yanıtla #26 : Ocak 26, 2010, 09:12:27 ÖS »
arkadaşlar tavsiyelerinizi çok önemsediğimi belirtmek isterim. yukarıda yazılanları okudukça üzüldüm açıkcası. dediğim gibi fikirleriniz benim için çok önemli. daha önce hangi marka olursa olsun denenmiş, tecrübe edilmiş markayı seçmek, sıkıntı yaşansa bile en az yaşananı bilmek babında fikirlerinize ihtiyaç duydum. şunu da dile getirmek isterim tabiki. cebindeki para neye yetiyorsa en kaliteli olanı odur. bu yüzden önce cebimizi değerlendireceğiz, yani ferrari alacak paramız çıkarsa tabiki de gidip başka araba almayız. ama paramız bmvye yetiyorsa ferrariye binmek içinde kendimizi zorlamak tasarruf sayılmaz. zaten lpg de de amacımız tasarruf daha öncede söylediğim gibi yılda 17.000 km.yi kendimi sıkarak yaptım benzinle. lpg olursa 25,000 olurmu bence olur. bu yüzden iyi karar vermeye çalışıyorum. değerli fikirlerinizi benimle paylaştığınız için sonsuz teşekkür ederim. en kısa zamanda kararımı verip sizinle paylaşacağım.

REİS

« Yanıtla #27 : Ocak 26, 2010, 09:30:29 ÖS »
senin için ve aracın için en hayırlı olan olur inşallah

taylan73505

« Yanıtla #28 : Şubat 04, 2010, 03:05:55 ÖS »
2 hafta önce 2007 Civic'ime Mocan Otomotiv'de BRC MY-07 kit taktırdım. Son derece ilgili insanlar. Can bey, Övünç bey ve Fatih bey çok ilgilendiler ve aklımdaki tüm soruları cevapladılar. Oldukça titiz olmamdan dolayı çok tereddütle yaklaşmıştım bu LPG konusunda ancak şimdiye kadar (montaj ve sonrası) herşeyden memnunum. Simit depo ile kullanıyorum. Montajı yapan Aydın usta da temiz ve titiz montaj yapıyor. Zaten montaj sırasında arabanın neresinde ne delik var hepsini bildiğinden aracın motor bölümünde hiçbir yeri delmiyor. Bir de BRC'nin emme manifoldunu delmeden montaj imkanı var. Gaz piposu denen bir aparat kullanarak dediğim gibi hiçbir yeri delmeden montaj yapılıyor.
Sayın mrcrt, siz de gidin ve şahsen görüşün. Benim de (Civic'li Taylan-ODTÜ) selamımı söyleyin. Mutlaka memnun olacaksınız.
Gerekli bilgileri netten "mocan otomotiv" olarak araştırınca bulabilirsiniz.

mrcrt

« Yanıtla #29 : Şubat 12, 2010, 06:29:20 ÖS »
Arkadaşlar hepinize tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. geçen hafta mocanda brc taktırtım. pipo sistemi uygulandı. performansta herhangi bir kayıp hissetmedim. şimdilik memnunum. gerçekten çok ilgililer ve işlerini iyi yapıyorlar.

mrcrt

« Yanıtla #30 : Şubat 12, 2010, 06:32:21 ÖS »
bu arada lpg taktıran arkadaşlar şu stepneyi ne yaptınız krikonun olduğu bölümde boşa çıkınca bagaj iptal oldu. sizler ne yaptınız örnek bi uygulama söylerseniz. bende o şekilde yapabilirim. aklımda şu küçük stepnelerden var ama onu da nereden nasıl bulacağız bilmiyorum. bulsak bu krikoyu falan nereye koyacağız bagaj dağınık oldumu içim sıkılıyor valla.

eagleeye

« Yanıtla #31 : Şubat 13, 2010, 07:35:13 ÖS »
TELEFLEX Mİ...? DÜŞÜNMEK LAZIM...EKSİLERİ.....:
1. SIZDIRMAZLIK TESTİNDEN İLK ETAPTA GEÇMİYOR. SEBEP REGÜLATÖR MONTAJI GÖRÜKMÜYOR.BİR SÜRÜ TANTANA İLE GEÇİYOR.ARACIMI SÖK TAK SÖK TAK REZİL ETTİLER HER SEFERİNDE BEN USTAYI YANIMDA GÖTÜRMEK ZORUNDA DEĞİLİM.
SIZDIRMAZLIK GÖREVLİLERİ 2 YIL SONRA AYNI ŞEYLERİ YAPACAĞIZ DİYE ISRARLA ÜZERİNDE DURDULAR.
2. ARACIMIN KOLTUĞUNA YAĞ  LEKESİ BULAŞMIŞ.GÖTÜRDÜM TEMİZLENDİ.
3. ARACIN DEVRİ 1-1.5 ARASINDA İNİP ÇIKIYOR,SABAHLARI BAZEN TİTRİYOR ARAÇ.
4. BU SEBEPLERDEN GÖTÜRDÜM ARACIMI SAOLSUN İLGİLENDİ YETKİLİ ARKADAŞLAR AMA 2.Cİ BIRAKTIĞIMDA BİLE ARACIN KAPI DÖŞEMESİNDEKİ YAĞ LEKESİNİ EVE GELİNCE FARKETTİM. HER SEFERİNDE BEN BU YAĞ LEKELERİ İÇİN GELMEK ZORUNDAMIYIM.
ANKARA.

taylan73505

« Yanıtla #32 : Şubat 17, 2010, 01:23:09 ÖS »
bu arada lpg taktıran arkadaşlar şu stepneyi ne yaptınız krikonun olduğu bölümde boşa çıkınca bagaj iptal oldu. sizler ne yaptınız örnek bi uygulama söylerseniz. bende o şekilde yapabilirim. aklımda şu küçük stepnelerden var ama onu da nereden nasıl bulacağız bilmiyorum. bulsak bu krikoyu falan nereye koyacağız bagaj dağınık oldumu içim sıkılıyor valla.

Tavsiyemi dikkate aldığınıza ve sonucunda memnun olduğunuza çok sevindim.
Stepne konusuna gelince; ben üstündeki aletler ile depoma koydum orada duruyor. Genellikle lastik tamir spreyi ve çakmak şarjı ile çalışan kompresör tavsiye ediyorlar ama ben almadım henüz.

mrcrt

« Yanıtla #33 : Şubat 17, 2010, 07:28:23 ÖS »
o üstündeki aletler lazım olur diye düşünüyorum en azından kriko gerçi kasko da var ama herşey elinin altında durunca bunlarla bir daha uğraşmana gerek kalmıyor. stepne bulabilirsem ondan alıcam. isteyenlere de temin edebilirsem bilgileri daha sonra veririm.

taylan73505

« Yanıtla #34 : Şubat 18, 2010, 10:40:36 ÖÖ »
o üstündeki aletler lazım olur diye düşünüyorum en azından kriko gerçi kasko da var ama herşey elinin altında durunca bunlarla bir daha uğraşmana gerek kalmıyor. stepne bulabilirsem ondan alıcam. isteyenlere de temin edebilirsem bilgileri daha sonra veririm.

Stepne olmadıktan sonra kriko ne işe yarar?

taylan73505

« Yanıtla #35 : Şubat 18, 2010, 10:39:23 ÖS »
bence boş işler tüp boş koyacan benzini bakacan keyfine arkadaşlar eee şimdi siz hem benzin hem tüp alacaksınız artı motor gidiyo bence boş işler bunlar HONDA ya tüp takılırmı hiç yaaaaaaaa!

Sayın Akbaş,
Kimse size taktırmanız için bir zorlama yapmıyor. Siz taktırmayın.
Ben 2 aydır kullanıyorum ve bu süre içerisinde arkadaşlarıma yaşadıklarımı aktararak tavsiyelerimi sunuyorum.
Diğer konularda da bunun "boş" işler olduğunu yazmışsınız. O zaman bırakın biz "boş" işlerle uğraşalım, siz de aracınızı orijinal benzinli kullanarak "dolu" işlerinize devam edin.
Yalnız dikkatinizi çekerim; siz sadece "dolu" olan tarafını biliyorsunuz, ama biz hem "dolu" hem "boş" tarafı biliyoruz ve bu şekilde LPG'yi öneriyoruz.

tamerakman

« Yanıtla #36 : Ocak 29, 2011, 03:53:28 ÖS »
Benimde 2008 model civic im var. geçen hafta kit mtm taktırdım. bu markayı tercih etme sebebim enjektörlerinin japon malı ve arabanın üzerindeki orjinal benzin enjektrörleri ile aynı marka olması. arıza lambası yanmadı, sesinde ve çekişinde herhangi bir sorun hissetmedim. 47 lt lik depo var 39 lt civarı alıyor.280 km yaptım sanırım 50 km daha yaparım. ama belirteyim bu daha ilk depom. umarın diğer seferler daha uzun mesafeler yapacaktır. ayrıca ostimde özen otogaza taktırdım. serdal ustaya, bu ona taktırdığımız 3. araç ve hiçbirinde bir sorun yaşamadık, montaj gayet başarılı...

kayaci26

« Yanıtla #37 : Ocak 29, 2011, 06:21:34 ÖS »
Teleflexin 5 tahhüdü var

1. Motor arıza lambası yanmayacak,
2. Yakıt tasarrufu litre bazında garanti edilecek,
3. Aracın çekişi düşmeyecek,
4. Araç ayar için servise tekrar gelmeyecek,
5. Sabah çalışma zorluğu ve yüksek devirlerde LPG'den benzine geçme sorunu yaşanmayacak.

++++ CNG YE SORUNSUZ UYUM....

serkannt

« Yanıtla #38 : Ocak 30, 2011, 10:05:01 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba,
Bende 2007 civic elegance var bende LPG sistemi araştırıyorum taktırmak için 2 marka önerdiler bana Cİvic için Prins yada MTM marka LPG kitleri, her ikisininde özelliği subapları yağlama için özel sistemi olması. Hondaların subap başları LPG de çabuk aşındığı için yağlama sistemi mutlaka olması gerekiyormuş. Bunu bir araştırın ve düşünün derim.

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #39 : Nisan 08, 2011, 07:52:03 ÖS »
sevgili @akbaş ve @hibo
konuya olan tepkiniz ve birbirinize olan davranış biçiminizden dolayı ikinizinde mesajını sildim. LPG konusunda hondaya lpg takılırmı evet bal gibide takılır. ben 260 bin km deyim ve lpg den dolayı hiç sorun yaşamadım. aracı 120 binde aldım ve 4 yılda 140 bin km yaptım. her km de 15 krş avantajım olduğunu düşünürsek 140.000x15 krş.= 22,500 tl. avantajım var benzin kullanana göre. ben aracı bile amorti etmiş durumdayım. dolayısıyla artık LPG tartışması yerine olumlu fikirler beyan ederseniz ve hibo kardeşim sizde benzin yakanlara yada benzin kullanma taraftarı olanlara hakaret vari konuşmazsanız memnun olurum. konuya ve konulara daha saygı çerçevesinde yaklaşmak size yakışandır diye düşünüyorum herkeze kazasız belasız sürüşler....

carousal

« Yanıtla #40 : Nisan 08, 2011, 11:14:17 ÖS »
Yazılan tüm mesajları okumadım, ancak ben de aktif bir Teleflex GFI kullanıcısı olarak, Teleflex'i değerlendirmenizi tavsiye ederim, ancak 2250 TL çok yüksek rakam.

Ben altı ay önce pazarlıksız 1900 TL peşin fiyata taktırdım.

Sanırım benzine gelen fahiş zamlardan sonra, LPG sektörü fırsat bu fırsat diyerek fiyatları katlamışlar.

Site içerisinde arama yapılırsa teleflex başlığında da bu kit hakkında gerekli değerlendirmelerde bulundum, teleflex markasını düşünenler biraz sitede araştırma yaparlarsa rahatlıkla ulaşabilirler.

bu arada teleflex, prins seviyesinde bir üründür, doğru bir tespit.
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2011, 11:16:48 ÖS Gönderen: carousal »