Gönderen Konu: 2008 Model Honda CRV Bilmediğimiz yönleri yada yanlış bildiklerimiz.  (Okunma sayısı 4157 defa)

estamemuchoo

2008 Model Honda CRV LPG Önerisi ve Chip Tunning
Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım ben Vw ciyim normalde ilk defa honda sahibi oluyorum çok tanımıyorum bu aracı ve içinde kullanım klavuzu da çıkmadı satan kişide al satçı oda aracı tanımıyor resmi sitesinde teknik özellikler var detay anlayım yok youtube da anlatan var ingilizcemiz yetmedi :)

ilk başta direksiyon sağ taraftatki tuş takımı ne işe yarıyor ?
aynadaki tuş ne işe yarar?
far ayarı yok mu bu araçta?
tape cd track mi çalıyor mp3 mü?  ssadece cd mi okuyor dvd ye yazılmış parçaları okuyabilir mi? 
yakıt şehir içi 12-13 lt benzin normal kullanım da değerler normal mi?

geldik lpg işine ben yıllardır honda için teleflex duyarım ama içimde prins de geçmekte
dün Teleflex bayisine gittim Tunalı motorlu araçlar Serdar bey ile görüştüm  uygulamalarını inceledim direk emme manifolduna bosch enjektörleri bağlıyorlarmış  bu güzel sağda solda hortum yok  bana bir kaç referans da verd, ama hepsi yeni taktırdığı için kimse çok iyi derecede yorum yapamıyor yani şimdilik sıkıntı yok diyor
uzun vadede yada şehir dışında sıkıntı yaşarsak nolacak? 
3 yıl garanti veriyor faturayı hemen kesiyor muayeneyi geç yaptırırsak 60 tl cezası varmış? araç muayeme 9 ay var daha.

prins ve diğerleri için enjektörden sonra hortum olduğu için bir güç kaybı oluyor dedi  nekadar farkedilir bilemiyorum?

manifold söküldüğünde bir sorunla karşılaşırmıyım ?

prins için memduh usta sait usta ve ahmet usta isimlerini okuyorum bunlar hangi bayiler ?

teleflex filtreleri 10 binde 20 tl biri 20 binde 65 tl diğeri değişiyormuş?
kalibrasyon yaptıkları için arıza ışığı yanmazmış

prins için ise her 10 binde 150 tl miş filtreler doğrumu ?

honda şanzuman yağı kaç km de değişir_? 
honda crv periyodik bakımları 10 bin km de bir mi?
lpg taktırdığımızda bütün garantiler bozuluyor mu?

biraz bana hantal geldi araç lpg de chip uygulamasıyla kullanan var mı?

lastik ebatları 225X60X18 mi ? benimkinin üstünde kar lastiğiyle geldi 235X60X18 yeni lastik takımı alacağım yumuşak bir lastik önerisi yapacak olan var mı?

şimdilik burda keselim yorum ve yardımlarınızı bekliyorum