Gönderen Konu: araç lpg ye geçene kadar gidiliyor mu bekleniyor mu ?  (Okunma sayısı 15255 defa)

propofol07

Ynt: araç lpg ye geçene kadar gidiliyor mu bekleniyor mu ?
« Yanıtla #25 : Şubat 18, 2012, 10:13:57 ÖS »
bende prins var ve 1 dk ısıtmadan sonra yaklaşık 300-400 m.de gaza geçiyor hava ne kadar soğuk olsa da..

logıcthıs

« Yanıtla #26 : Şubat 19, 2012, 12:25:16 ÖÖ »
gaz vermeden kesinlikle geçmemesi gibi bi durum yok sizin sistemlerin ayarı ilginçmiş cidden ilk defa duydum o zaman turbo kullanıcıları yandı desene çalıştırır çalıştırmaz gazlamak nedir öyle yav

brc taktırdım... benzinde iken led kırmızı, motor uygun sıcaklığa gelince led turuncu yanıyor, gaza basmadan lpg ye geçmiyor... gaza basıldığında lpg ye geçerek led kırmızıya dönüyor. uygun sıcaklığa geldiği halde bir dk. içinde gaza basılmazsa biip biip şeklinde ikaz vermeye başlıyor... geçiş rahat olsun diye gaza basmalı yaptım dedi ustam....
anladım hocam doğrudur yalnız atmosferik araçlarda fazla sıkıntı değilde turbo kitlerin lpg lerinde böyle birşey yapmazlar

şu turbo olayını ben tam olarak anlamadım açıklarmısınız neden yapmazlar?

CAGLAR28

« Yanıtla #27 : Şubat 19, 2012, 10:49:54 ÖÖ »
brc nin daha çabuk geçtiği gerçeğini bugün bizim ticaride şahsen gördüm araç soğuk gece 3,30 da çıkacaktı baktım bi dk içinde geçiyor soğuk olsa da.lovato da o yok.

jaggalagalaga

« Yanıtla #28 : Şubat 20, 2012, 02:05:54 ÖÖ »
gaz vermeden kesinlikle geçmemesi gibi bi durum yok sizin sistemlerin ayarı ilginçmiş cidden ilk defa duydum o zaman turbo kullanıcıları yandı desene çalıştırır çalıştırmaz gazlamak nedir öyle yav

brc taktırdım... benzinde iken led kırmızı, motor uygun sıcaklığa gelince led turuncu yanıyor, gaza basmadan lpg ye geçmiyor... gaza basıldığında lpg ye geçerek led kırmızıya dönüyor. uygun sıcaklığa geldiği halde bir dk. içinde gaza basılmazsa biip biip şeklinde ikaz vermeye başlıyor... geçiş rahat olsun diye gaza basmalı yaptım dedi ustam....
anladım hocam doğrudur yalnız atmosferik araçlarda fazla sıkıntı değilde turbo kitlerin lpg lerinde böyle birşey yapmazlar

şu turbo olayını ben tam olarak anlamadım açıklarmısınız neden yapmazlar?
hocam şimdi turbo motorun yağıyla çalışan bir sistem sonuç olarak ve turbo arızalarının en önemli faktörü uzun yol yaptıktan sonra kontağı kapattığın halde yağsız dönmeye devam eden tiribünlerin zarar görmesi ve araç soğukken yağ tam akışkan değil iken bu hassas aletin tiribünlerini çevirmek...dolayısıyla siz turbolu aracı çalıştırınca gaz vermemelisiniz bunun nedenide turbonun devreye girdiği devir tahmini 1750 dd...eğer gaz verirseniz ömrünü yemiş olursunuz ki atmosferik araçta bile soğukken gaz vermemek gerekir...propofol07 bende de prins var aynı şekilde 1 dk sonra hareket edince max 300 m sonra geçiyor gaza ancak malum bizim ibre hep bitiklerde o yüzden genelde ben geçmesini bekliyorum :):)
« Son Düzenleme: Şubat 20, 2012, 02:07:41 ÖÖ Gönderen: jaggalagalaga »

23korg23

« Yanıtla #29 : Şubat 29, 2012, 02:21:23 ÖS »
arkadaslar erken gaza geçmesi tasarruf sağlayacağınız anlamına gelmez bugün bi başka konuda yine yazdım suyun sıcaklığı 35 derce iken gazın sıcaklığı 18-20 derece oluyo haliyle 18 derecedeki gaz tam gaz değil sıvı halde ve dolayısıyla motora aşırı miktarda yakıt göndermiş oluyosunuz çünki o derecedeki yakıt henüz sıvı halde.. bu durum bazı araçlarda stop etme sorununa bile neden olabiliyor

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #30 : Şubat 29, 2012, 09:43:06 ÖS »
İki sayfayıda okudum.

Benim araştırmalarım sonucu öğrendiğim.

Araç çalıştıktan sonra 30 Sn beklemek Ve yine Stop etmeden once 30 sn ye beklemek Motor ömrünü uzatır.

Bazı kişiler(Başta dayım ) Arabayı rölantide fazla bekletiyorlar(Abartısız 20 Dk bana motor ısıttırdı )

Bu durum yakıt sarfiyatından başka birşey değil.

Ayrıca Aracımda bulunan sıralı sistem lpg Araç çalıştiktan (Max 1,5 Dk) Kısa bir süre sonra lpg ye geçiyor.

Hareket etmek için 30 Sn ye beklemeniz Motor ömrünü uzatır. Fazla beklemeye gerek yoktur.

jaggalagalaga

« Yanıtla #31 : Mart 04, 2012, 02:49:03 ÖÖ »
evet hocam 20 dk beklemek abartı tabiki zaten usta iyi bir ustayla turbolu bir aracın lpg ye geçiş sıcaklığını yüksek tutar zaten 1.5 dk iyidir benzinin varsa tabi

CAGLAR28

« Yanıtla #32 : Mart 04, 2012, 06:13:55 ÖS »
lpg ciyle son konuşmamdan sonra ben de beklememeye başladım çalıştırıyorum devir biraz aşağı iniyor 1 dk ya da 40 sn sonra hafif hafif gidiyorum yolda geçiyor.lpg cinin dediği şu dururken de aynı yakıtı yakacaksın hiç olmadı yavaştan git yol almış olursun o yakıt ile ve boşa bekleme dedi

jaggalagalaga

« Yanıtla #33 : Mart 05, 2012, 10:47:34 ÖS »
onu da denedim hocam da dururken aynı yakıtı yakmıyorum :)