Gönderen Konu: ALDESA LPG Hakkında  (Okunma sayısı 6037 defa)

piscocuk

ALDESA LPG Hakkında
« : Şubat 23, 2012, 07:21:56 ÖS »
arkadaşlar

haftasonu aracımı servise bırakıcam amortisörlerinden balatalarına yağı tüm filtrelerine bujisinden trigerine ve tüm kayışlarına kısacası aklınıza gelen yapılması gereken nesi varsa hepsini yaptırıcam..ustamla LPG işinide konuştum.ustam aynı zamanda çok eskide bir arkadaşım.bana ALDESA takmamı önerdi 850 tl 10 taksit yapıyorlarmış ve 5 aracı gönderip taktırmış kimse henüz bir sorun yaşamamış..ben BRC düşünmüştüm ama gerek yok okadar paraya dedi..

şimdi sorum şu :) sitede ALDESA KULLANAN varmı.lütfen kullanıcılar yorum yapsınlar..sitede ALDESA'yı arattım bir çok eski konuya baktım ama kimseden sağlıklı bir yorum göremedim

lütfen kullananlar şu yüzden taktır yada taktırma aynı paraya yada birazdaha ver başın ağrımasın şunu tak gibi yorum ve tavsiyelere açığım

ÖNEMLİ : eski konulara baktığım için yazıyorum.arabaya lpgmi takılır.X varken Y takılmaz benim babam senin babanı döver moduna lütfen girmesin..

carousal

Ynt: ALDESA LPG Hakkında
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2012, 07:57:59 ÖS »
LPG takacağın aracın ederi ne kadar, eğer 207-2008 model bir araca takacaksan tabi ki Aldesa öneren çıkmaz. Ancak, aracın ederi şu kadar, 95 model falan diyorsan ustanın dediği yolda git derim. Hem kite fazla para vermemiş olursun, hem de çok kısa sürede amorti eder, kar etmeye başlarsın.

10 bin lira bandındaki bir araca 2 bin liraya lpg kiti taktırmak bana pek mantıklı gelmiyor şahsen. Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir. Ustan da 5 tane referans vermiş, o kişilerden bir iki tanesinin telefon numarasını öğrenmeye çalış, onlarla doğrudan diyaloğa gir bence. Böylece çok daha doğru bilgiye ulaşırsın.

Km'de 18 kuruş tasarruf etsen, 850 liralık maliyeti 4700 km gibi çok kısa bir mesafede çıkartabilirsin. Ayda 1500 km binsen, 3 ayda amorti edersin.
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2012, 08:00:25 ÖS Gönderen: carousal »

piscocuk

« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2012, 08:01:55 ÖS »
aracım 98 model 1.6 ies..takan kişilerden biride kendisi clio ya takmış bir sorunum yok diyor..ben arkadaşlar arasında kullanan varmı diye merak ettim.bu araca uyumu nedir diye.

carousal

« Yanıtla #3 : Şubat 23, 2012, 08:10:21 ÖS »
Forumda genel kanı Honda motorlarının lpg ile gayet uyumlu olduğu yönünde, ancak senin de belirttiğin gibi ALDESA kullanan neredeyse yok gibi. Eğer bütçeniz el veriyorsa, Lovato-Zavoli gibi kitleri taktırmanız daha faydalı olabilir. Çünkü bu kitlerin servis ağı çok daha geniş, bir ustanın eline bakmamış olursunuz. Eğer kiti taktırdığınız yerden hoşnut kalmazsanız, ustanın işçiliğinden ya da davranışlarından memnun kalmadığınız taktirde, bir başka yerde kiti kontrol ettirir ayarlarını yaptırabilirsiniz.

Ben olsam, Aldesa yerine Lovato-Zavoli gibi daha çok kullanıcısı olan bir markayı taktırırdım.

Sorgulanması gereken birkaç soru var
-Aracı kaç sene kullanmayı planlıyorum?
-LPG kitine ne kadar bütçe ayırabilirim?
-LPG dönüşümüne harcadığım parayı kaç km sonra amorti edip, tasarruf etmeye başlarım?
-Aracı şehir içi mi, şehir dışı ağırlıklı mı kullanacağım? (Eğer şehir dışı ağırlıklı olacaksa, yetkili servis ağı önemli bir kriter)
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2012, 08:12:56 ÖS Gönderen: carousal »

piscocuk

« Yanıtla #4 : Şubat 23, 2012, 08:22:04 ÖS »
araç ilk sahibinden alındı servis bakımlı ve 107.000 km de.uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.
şuan yapılması gerekmeyen extra bakım bile yaptırıyorum bu yüzden lpg den başım ağrımaması için 500 TL bir kere fazla veririm ah vah demem
uzun süre binmeyi düşündüğüm için kit kendini öyle yada böyle amorti eder diye düşünüyorum
araç hafta içi şehir içi haftasonlarıda gezmeye belki şehir dışına çıkabilirim

lovato yada zavollinin fiyatı hakkında bir bilginiz yada önerebileceğiniz istanbulda bir usta varmı..eğer bu tarz bir kit taktıracaksam daha önce bu arabaya takmış tavsiye üzerine gideceğim bir usta isterim.

carousal

« Yanıtla #5 : Şubat 23, 2012, 08:27:18 ÖS »
Uzun süre bineceğim diyorsanız iş değişir, araç ilk sahibinden alınmış ve kilometresi de çok iyi. Ben Ankara'da oturduğum için usta tavsiyesinde bulunamam, ancak bir kere taktıracağım, iyisi olsun diyorsanız.
Lovato-Zavoli-BRC arasından tercih yapın derim, çünkü bu 3 marka çok fazla kullanıcıya sahip. BRC'nin pipolu modelleri baya revaçta.

LPG konu başlığında biraz araştırma yaparsanız bu markalarla alakalı, muhtemelen usta paylaşımı olmuştur İstanbul için. İstanbul'dan katılan çok fazla kullanıcı mevcut.

Açık söyleyim, belirttiğiniz araca ALDESA kit taktırmam, 500 lira fazla verir, bilindik bir marka taktırırım. Hiç olmazsa kafam rahat eder. Nasıl olsa benzin fiyatları bu seviyede olduğu müddetçe kit her türlü parasını çıkartıyor.
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2012, 08:28:25 ÖS Gönderen: carousal »

wordsman

« Yanıtla #6 : Şubat 24, 2012, 10:46:21 ÖS »
Atiker Safefast öneririm, kayın biraderle birlikte taktırmıştık, ben aşağı yukarı 11-12 bin km yaptım, kayınbirader 25 bin km kadar yol yaptı, çok şükür bir kere bile problem olmadı. Bence atiker safefast başarılı bir ürün.

piscocuk

« Yanıtla #7 : Şubat 24, 2012, 11:03:05 ÖS »
Atiker Safefast öneririm, kayın biraderle birlikte taktırmıştık, ben aşağı yukarı 11-12 bin km yaptım, kayınbirader 25 bin km kadar yol yaptı, çok şükür bir kere bile problem olmadı. Bence atiker safefast başarılı bir ürün.

açıklama için teşekkürler