Gönderen Konu: aküyü değiştirisem kalibrasyon ayarı bozulurmu ??  (Okunma sayısı 3833 defa)

kadir8690

aküyü değiştirisem kalibrasyon ayarı bozulurmu ??
« : Ağustos 15, 2012, 09:05:37 ÖÖ »
fıkırlerınız nedır arkadaşlar.

gecetilkisi

Ynt: aküyü değiştirisem kalibrasyon ayarı bozulurmu ??
« Yanıtla #1 : Ağustos 15, 2012, 07:43:02 ÖS »
ben bi fark hissetmedim ies te lpg li olmasına ragmen.

bymurat___61

« Yanıtla #2 : Ağustos 15, 2012, 10:50:13 ÖS »
Hayır bozulmaz. Yani bnim iesde brc var bozulmuyo :) ama teypin ve buna benzer seylerin hafızalar sınfırlanır.

Zaten bu uretilirken dusunulmusdur.

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #3 : Ağustos 15, 2012, 10:54:51 ÖS »
bazı markalarda kalibrasyon bozuluyor bazılarında bozulmuyor

kadir8690

« Yanıtla #4 : Ağustos 16, 2012, 04:13:43 ÖS »
o zaman garanti olsun servıse soralım

galantus

« Yanıtla #5 : Ağustos 16, 2012, 11:29:51 ÖS »
Hayır bozulmaz. Yani bnim iesde brc var bozulmuyo :) ama teypin ve buna benzer seylerin hafızalar sınfırlanır.

Artık coğu elektrikcide akü sökülmeden bir cihaz var o bağlanıyor ve akü söküldüğünü o cihaz aracı besliyor ve böylece kalibrasyonda dahil hiçbirşey restlenmiyor.

bymurat___61

« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2012, 12:03:11 ÖÖ »

Artık coğu elektrikcide akü sökülmeden bir cihaz var o bağlanıyor ve akü söküldüğünü o cihaz aracı besliyor ve böylece kalibrasyonda dahil hiçbirşey restlenmiyor.

evet mantıklı. Hatta bir arkadısınızdan rica edersiniz takviye yapılır. Bu sekilde akude değiştirilebilir.
Boyle ufak tefek seyler için bence servise gitmeye gerek yok.

carousal

« Yanıtla #7 : Ağustos 17, 2012, 05:20:11 ÖS »
İngiltere'de akü değiştiren bir elemanın videosunu izlemiştim internette, aküyü değiştirmeden önce çakmaklığa sizin de anlattığınız gibi şarj aleti gibi birşey taktı. Kablosu falan yok, muhtemelen içinde ufak bir pil var. O pil bile yeterli oluyor.

Ardından aküyü söktü çıkardı, böylece aracın içindeki veriler kaybolmamış oldu.

Ancak durum Türkiye'de böyle mi, tabi ki değil. Ne zaman akü değiştirsek teyp kodu giriyoruz. Tarif ettiğim basit cihazı kullanan yok gibi birşey, şu ana kadar hiç denk gelmedim.
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2012, 05:20:31 ÖS Gönderen: carousal »

bymurat___61

« Yanıtla #8 : Ağustos 18, 2012, 02:50:14 ÖÖ »
İngiltere'de akü değiştiren bir elemanın videosunu izlemiştim internette, aküyü değiştirmeden önce çakmaklığa sizin de anlattığınız gibi şarj aleti gibi birşey taktı. Kablosu falan yok, muhtemelen içinde ufak bir pil var. O pil bile yeterli oluyor.

Ardından aküyü söktü çıkardı, böylece aracın içindeki veriler kaybolmamış oldu.

Ancak durum Türkiye'de böyle mi, tabi ki değil. Ne zaman akü değiştirsek teyp kodu giriyoruz. Tarif ettiğim basit cihazı kullanan yok gibi birşey, şu ana kadar hiç denk gelmedim.

evet cok mantık hem kablo karmasasıda olmaz :) cok basit bir mantık kucuk motosiklet akusunu cakmak girişindend besliceksin :) olay tamamdır.

poyraz_41

• VeLi AY
« Yanıtla #9 : Ağustos 18, 2012, 10:18:36 ÖS »
Arkadaşlar ,
Bazı Lpg kitlerinde kalibrasyon ayarları sıfırlanıyor örneğin ben Romano kullanıyorum 3 dklık hafıza pili var 3 dkdan sonra ayarlar sıfırlanıyor. Her kitte var mıdır bilmiyorum ama romano kullanıcılarına duyurulur...