Gönderen Konu: Acil yardımlarınızı bekliyorum  (Okunma sayısı 5617 defa)

ua23ua

Acil yardımlarınızı bekliyorum
« : Ağustos 16, 2012, 08:31:45 ÖÖ »
Abilerim kardeşlerim şu mübarek günde Allahını seven yardım etsin ya kafam çok karıstı valla:)
2009 otomatik 1.6 premıum arabam var.Lpg taktırmak istiyorum.En iyi performansı hangisinde alırım veya istanbul anadolu yakasında bildiğiniz tanıdığınız yer varmıdır.

Birde honda kiti diyorlar daha ii olurmuş takılınca bu neyin nesidir.Acil yardımlarınızı bekliyorum

ua23ua

Ynt: Acil yardımlarınızı bekliyorum
« Yanıtla #1 : Ağustos 16, 2012, 10:07:05 ÖÖ »
karar verdim brc taktırıyorum.Ama şimdide anadolu yakasında sağlam usta lazım:)

3ddelisi

« Yanıtla #2 : Ağustos 16, 2012, 03:28:42 ÖS »
1.5 saatte karar vermişsin :) ben Honda servisinde brc kiti taktırmıştım 6 yıl full garanti kapsamında fakat şu anda garanti kapsamı 3 yıla düşürülmüş sanırım bu durumda brc servislerinde taktırmakla honda servislerinde taktırmak arasında fark kalmadı.Eğer garanti kapsamı aynı ise fiyat pazarlığı ile en iyi fiyatı veren ve montaj konusunda iyi nam salmış bir ustaya taktır.Klasik olacak ama kit markası kadar montajı yapanın ustalığı da önemli.

meraslan01

« Yanıtla #3 : Ağustos 17, 2012, 10:37:18 ÖS »
prins den şaşmayın derim

yabacı

• yener
« Yanıtla #4 : Ağustos 18, 2012, 03:20:11 ÖS »
telefex hakkında ki düşünceleriniz nedir acaba

fearless.32

« Yanıtla #5 : Ağustos 19, 2012, 04:04:30 ÖÖ »
prins den şaşmayın derim

Aynen con vaynen ;)

kacaman

« Yanıtla #6 : Ağustos 19, 2012, 04:56:46 ÖÖ »
prins silver lıne derim gerisi hikaye...

bestami_1

« Yanıtla #7 : Ağustos 23, 2012, 11:48:33 ÖÖ »
hocam kafan karışmasın brc my11 taktıracan bu kadar basit

ua23ua

« Yanıtla #8 : Ağustos 23, 2012, 02:27:54 ÖS »
valla honda servislerine bile sordum arastırdım herkes brc diyor diğerlerinden randıman alamazsın diyor.Tabi prins farklı ama onada güç yetmiyor:)

Birde bu ruhsta işletme işlemleri nasıl ya

savas

« Yanıtla #9 : Ağustos 23, 2012, 02:52:34 ÖS »
Anadolu yakasını bilmem ama avrupa yakasına geçersen sultangazi tarafında hamza yerlikaya spor tesislerinin altında sanayi ye getir derim, bende geçen hafta brc taktırdım, daha benim araç takozdan inmeden 2012 elegance geldi. :) BRC 1.600 tl ye işlem yapıyor. Ruhsata işlenme konusunda ise eğer hemen işletmeyeceksen söyle projeyi çizmesinler çünkü proje çizilince 1 ay içinde ruhsata işlenmesi gerekiyor. İzlenicek adımlar 1- proje çizilecek (Lpg takan bayii çizicek.) 2-Gaz sızdırmazlık raporu alınacak (25 tl diye biliyorum emin değilim.) daha sonra araç muayeneye randevusu alınıcak tabi bu arada tekrar egzos emisyon pulu istenirmi bilmiyorum, muhtemelen isterler. Muayeneden geçince karakol dan randevu alıp tuvturk ten verilen belge ile yeni ruhsatı vericekler. Tahminim 250 Tl. civarına gelir ruhsata işletmek.

ua23ua

« Yanıtla #10 : Ağustos 23, 2012, 03:01:03 ÖS »
Anadolu yakasını bilmem ama avrupa yakasına geçersen sultangazi tarafında hamza yerlikaya spor tesislerinin altında sanayi ye getir derim, bende geçen hafta brc taktırdım, daha benim araç takozdan inmeden 2012 elegance geldi. :) BRC 1.600 tl ye işlem yapıyor. Ruhsata işlenme konusunda ise eğer hemen işletmeyeceksen söyle projeyi çizmesinler çünkü proje çizilince 1 ay içinde ruhsata işlenmesi gerekiyor. İzlenicek adımlar 1- proje çizilecek (Lpg takan bayii çizicek.) 2-Gaz sızdırmazlık raporu alınacak (25 tl diye biliyorum emin değilim.) daha sonra araç muayeneye randevusu alınıcak tabi bu arada tekrar egzos emisyon pulu istenirmi bilmiyorum, muhtemelen isterler. Muayeneden geçince karakol dan randevu alıp tuvturk ten verilen belge ile yeni ruhsatı vericekler. Tahminim 250 Tl. civarına gelir ruhsata işletmek.

peki üstad bizim muayne 2013 12 aya kadar biz projeyi o tarihe yakın cıkartıp ruhsata işletsek olur mu öyle

savas

« Yanıtla #11 : Ağustos 23, 2012, 03:19:56 ÖS »
Hocam benimde muayene 06/01/2014 te bitiyor usta yılbaşına kadar idare edebilirim dedi aralık sonu gibi proje çizilse 1 ay da bekleme süresi var max. ocak sonu gibi yeniden muayeneye gidilmesi gerekiyor. Bundan önceki aracım dizel di muayeneye gittiğimde sanki lpg tankı üzerinde 00.00.000 tarihinden eski tarih olanlar tank ı değiştirmesi gerekiyor gibisinden bişiler okudum diye hatırlıyorum.
http://www.ozmarmaralpg.com/iletisim.html
Rastgele internetten bulduğum bi brc yetkili servisi istersen bi arayıp sor kiti şimdi taktırıp projeyi seneye alma gibi bi şansımız varmı diye.     

Benim fikrimi sorarsan çok ta fazla bekletmemek gerekir hem polis yakalarsa cezası var hemde olaki lpg takan işletme kapandı gitti sonra bi dünya uğraştırırlar yeni proje için.

ua23ua

« Yanıtla #12 : Ağustos 23, 2012, 03:24:32 ÖS »
Hocam benimde muayene 06/01/2014 te bitiyor usta yılbaşına kadar idare edebilirim dedi aralık sonu gibi proje çizilse 1 ay da bekleme süresi var max. ocak sonu gibi yeniden muayeneye gidilmesi gerekiyor. Bundan önceki aracım dizel di muayeneye gittiğimde sanki lpg tankı üzerinde 00.00.000 tarihinden eski tarih olanlar tank ı değiştirmesi gerekiyor gibisinden bişiler okudum diye hatırlıyorum.
Rastgele internetten bulduğum bi brc yetkili servisi istersen bi arayıp sor kiti şimdi taktırıp projeyi seneye alma gibi bi şansımız varmı diye.     

Benim fikrimi sorarsan çok ta fazla bekletmemek gerekir hem polis yakalarsa cezası var hemde olaki lpg takan işletme kapandı gitti sonra bi dünya uğraştırırlar yeni proje için.

doğru söylüyorsun en iyisi hemen işletmek ruhsata.arayıp fiyat aldım 1500 tl 12 ay taksite takıyorum Allah izin verirse yarın

Birde üstad 2009 premıum otomatikte performans kaybı olurmu varmı bilgin

CAGLAR28

« Yanıtla #13 : Ağustos 23, 2012, 03:45:32 ÖS »
candan var ümraniyede orda lovato taktırdık ben cıvıcıme 2010 elegance.üç adet crv ye ve bi corollaya 05 hepsi aynı kit tavsiye ederim arif abi var orda tanır gri cıvıc pendikte takmıştı.en ufak sıkıntımız olmadı. 33 bindir ben kullanıyorum sıkıştırarak

savas

« Yanıtla #14 : Ağustos 23, 2012, 04:40:29 ÖS »

doğru söylüyorsun en iyisi hemen işletmek ruhsata.arayıp fiyat aldım 1500 tl 12 ay taksite takıyorum Allah izin verirse yarın

Birde üstad 2009 premıum otomatikte performans kaybı olurmu varmı bilgin

Benim verdiğim link üzerinden mi arayıp fiyat aldın hocam. ? Rastgele bulup vermiştim tanıdığım veya bildiğim bi yer değil onu baştan söyleyeyim. :)

@CAGLAR27 de lpg konusunda tecrübeli sanırım onun bilgisi benden daha fazla olabilir bide arkadaşın fikrini al istersen.
Benim özellikle brc taktırmamın sebebi bazı yetkili servisler brc takıyor diye duymuştum ve işlemi yapan bayii şayet motor arıza lambası yanarsa bilgisayara bağlayıp lpg den kaynaklı ise ışığı söndürmeyi 3 defa aynı işlemi tekrarlarsa komple kit değişimini kabul etti.

cem_kilinc

« Yanıtla #15 : Ağustos 23, 2012, 04:43:39 ÖS »
candan var ümraniyede orda lovato taktırdık ben cıvıcıme 2010 elegance.üç adet crv ye ve bi corollaya 05 hepsi aynı kit tavsiye ederim arif abi var orda tanır gri cıvıc pendikte takmıştı.en ufak sıkıntımız olmadı. 33 bindir ben kullanıyorum sıkıştırarak

çağlar nazar değdireceksin valla

ua23ua

« Yanıtla #16 : Ağustos 23, 2012, 05:22:54 ÖS »

kardeşim peki performansta bir düşüş var mı

savas

« Yanıtla #17 : Ağustos 23, 2012, 05:34:54 ÖS »
Benim araçta %10-15 civarı bi düşüş oldu (otomatik vites )ama 40 krş yerine ilk ölçümlere göre ş.içi 24 krş yakınca işin açığı pekte önemsemedim :) Ki muhtemelen 1000 km ayarı ve filtreleri değiştirdikten sonra dahada düşecek. Zaten performans gerektiren yerde ister d3 e al kendini zorlasın ister bas düğmeye benzine geçip uçuşa geçsin :)

Dün akşam saat 9 da 2.köprü yoluna g.o.p tan girdim maslak çıkışına kadar bi deneme yapayım dedim kadran 160-170 iken devir 3500 civarıydı.
« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2012, 05:37:24 ÖS Gönderen: savas »

ua23ua

« Yanıtla #18 : Ağustos 23, 2012, 06:11:20 ÖS »
Benim araçta %10-15 civarı bi düşüş oldu (otomatik vites )ama 40 krş yerine ilk ölçümlere göre ş.içi 24 krş yakınca işin açığı pekte önemsemedim :) Ki muhtemelen 1000 km ayarı ve filtreleri değiştirdikten sonra dahada düşecek. Zaten performans gerektiren yerde ister d3 e al kendini zorlasın ister bas düğmeye benzine geçip uçuşa geçsin :)

Dün akşam saat 9 da 2.köprü yoluna g.o.p tan girdim maslak çıkışına kadar bi deneme yapayım dedim kadran 160-170 iken devir 3500 civarıydı.

o kadar düşecekse sıkıntı yok ya şimdi korkuyorum basmaya 60 geçmiyorum valla ya:)

CAGLAR28

« Yanıtla #19 : Ağustos 23, 2012, 06:29:56 ÖS »
var ama nasıl var yok diyen aynı diyen yalan söyler.sonuçta sonradan yapılan birşey.farkını hissettirmeyecek kadar az.mesela % 7 gibi bi ölçülendirme yapabilirim.özellikle bayramda bi test ettim il dışındaydım.benzinde araba sanki daha bi rahat nefes alıyor gazda da gitmem demiyor redline gidiyo bi sıkıntı yok 4te 243 gördüm bıraktım ben en son.3te 179 görüyor gayet seri.kısaca taktırmaya değer güzel bi montaj ile.

ua23ua

« Yanıtla #20 : Ağustos 24, 2012, 09:04:22 ÖÖ »
var ama nasıl var yok diyen aynı diyen yalan söyler.sonuçta sonradan yapılan birşey.farkını hissettirmeyecek kadar az.mesela % 7 gibi bi ölçülendirme yapabilirim.özellikle bayramda bi test ettim il dışındaydım.benzinde araba sanki daha bi rahat nefes alıyor gazda da gitmem demiyor redline gidiyo bi sıkıntı yok 4te 243 gördüm bıraktım ben en son.3te 179 görüyor gayet seri.kısaca taktırmaya değer güzel bi montaj ile.

o kadar hız bize gelmez ya:) yokuşlarda falan boğulmasın 120 defalan titremesin yeter :)
bu arada aracı sabah abim bıraktı şimdi takılıyor brc bakalım ne olacak

ua23ua

« Yanıtla #21 : Ağustos 24, 2012, 07:46:16 ÖS »
takdırdım ve aldım lpg yi brc takdırdım bakalım ne olacak şimdi
Hadi hayırlısı