Gönderen Konu: 98 Honda Civic - Lpg  (Okunma sayısı 10668 defa)

Haplo

Ynt: 98 Honda Civic - Lpg
« Yanıtla #25 : Eylül 01, 2010, 01:01:16 ÖS »
2001 model manuel 1.6 ies aracıma benden önceki sahibi bundan 3 yıl önce tartarini sıralı sitem taktırmış ( kendi ifadesi ile o zaman gitmiş lpg ciye en iyisi hangisi ise onu takın demiş adamlar o zaman 1800 liraya tartarini takmışlar) 2 kez sorun yasadım 1.si katkılı otgazdan dolayı oldu enjektörler temizlenince sorun kalktı bide suan yasadığım bir sorun var o da lpg nin komple elektriğinin kesilmesi (sadece sıcak havalarda oluyo bu.. ya bir temassızlık var yada herhangi bir ekipman arızalandı çözmeye çalışıyoruz) bunun dışında performans olarak bir sorun yasamıyorum ve arıza lambası falan yanmıyor.. belki diyceksiniz o zaman en iyisi tartarini idi ama şimdi daha kaliteli şeyler cıktı prins-telefex-brc vs gibi ve haklı olabilirsiniz size tavsiyem forumdaki asvtec nickli arkadasın tavsiyelerini ve yönlendirmelerini dinlemeniz.. zaten araclarımız kolay kolay arıza lambası falan yakmaz ama kaliteli malzeme kalitelidir az sorun yaşatır forumdan bakın atiker taktırıp sorunsuz kullanan da var brc taktırıp sorunsuz kullanan da var yani demek istediğim kaliteli bir kit ve işi bilen kaliteli bir ekip sorunsuz montaj ve kullanım sağlayacaktır. taktırısanız eğer mümkünse lpg dolum ağzını benzin depo kapağının içine koydurun tamponu falan deldirmeyin ve bence simit depo kullanın şehir içinde stepne fazla lazım olmaz

Bilgi için çok teşekkürler. Sağolsun asvtec de konuyu acar acmaz yanıt yazmıştı. Sayenizde kafamda daha da netleşmeye başladı bazı şeyler. Öncelikle performans ve tüketim için sıralı sistemi kullanmam gerektiğini anladım. Geriyede kaliteli bir kit ve iyi bir montaj kalıyor. 1300-1500TL civarlarında bir kit taktırabilirim sanırım. Bu artık brc mi olur, zavolli mi olur, teleflex mi olur zamanla onuda çözücem sanırım.

asvtec

« Yanıtla #26 : Eylül 01, 2010, 02:32:40 ÖS »
Mavidenizler Tuncay Bey
Mocan Otogaz  Övünç Bey  Her ikisi de çok tecrübeli lpg servisleri.

Evet kınayelı bır yorum yaptım ;cunku bu ıs sans ısı degıl tombala cekmıyoruz.Sayet dogru urunu dogru yerde taktırırsanız sorun yasamazsınız'fakat arastırma yapmadan sadece fıyat krıterı ıle yola cıkarsanız ıste ozaman sans ısı olur.Hayatta boyle degıl mıdır? Plansız programsız hareket edersek ısımız sansa kalır. Selamlar...

Peki siz ne önerirsiniz? Ankarada tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

wordsman

« Yanıtla #27 : Eylül 01, 2010, 03:40:17 ÖS »
Mavidenizler Tuncay Bey
Mocan Otogaz  Övünç Bey  Her ikisi de çok tecrübeli lpg servisleri.

Evet kınayelı bır yorum yaptım ;cunku bu ıs sans ısı degıl tombala cekmıyoruz.Sayet dogru urunu dogru yerde taktırırsanız sorun yasamazsınız'fakat arastırma yapmadan sadece fıyat krıterı ıle yola cıkarsanız ıste ozaman sans ısı olur.Hayatta boyle degıl mıdır? Plansız programsız hareket edersek ısımız sansa kalır. Selamlar...

Peki siz ne önerirsiniz? Ankarada tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

Teşekkürler.