Gönderen Konu: 2013 ECO ELEGANCE LPG DE SİLKELEME  (Okunma sayısı 8695 defa)

BURAK 35

2013 ECO ELEGANCE LPG DE SİLKELEME
« : Aralık 18, 2013, 03:13:40 ÖS »
HONDA TUTKUNU ARKADAŞLARA SELAMLAR
YAKLAŞIK 2 AY ONCE 2013 HONDA CIVIC ELEGANCE O.V. ARABA ALDIM.
ARAÇTAN COK MEMNUNUM. FAKAT ARAÇ 1500 - 1800 DEVİRLERİ ARASINDA GİDERKEN LPG DE ARA SIRA HAFİF BİR SİLKELEME YAPIYOR.
BUNUNLA İLGİLİ SERVİSE GİTTİM. BUNUN BİR SORUN OLMADIĞINI MOTORUN KARAKTERİSTİK BİR ÖZELLİĞİ OLDUĞUNU VE BİR SORUN TEŞKİL ETMEDİĞİNİ SÖYLEDİLER.
BURADA BUNA BENZER BIR SORUN YAŞAYIP ÇÖZÜME ULAŞAN VAR MI?
YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER....

mehmet zengin

Ynt: 2013 ECO ELEGANCE LPG DE SİLKELEME
« Yanıtla #1 : Aralık 18, 2013, 07:43:37 ÖS »
Lpg ile ilgili bir durum degil merak etmeyin. Bu otomatik viteslerin genel yapisi. Zaman zaman kararsiz kalip icindekileri silkeler. Civic veya baska markaya ozgu bir durum da degil yani. Sabit bir hizla ilerlerken gazdan ayaginizi az cekseniz, sehirici hizlarda rampada, yine sehirici hizlarda rampa asagi hizi sabit tutmaya calisirken, uzun duzluklerde sık gorulur. Merak etmeyin sorun yok aracinizda. Allah kazasiz belasiz güzel gunlerde kullanmak nasip etsin. Ama son bi not cok sık olmaz. Atiyorum her kullanimda 2-3 defa ya olur ya olmaz diyim. Rahatsiz edici duzeyde olmamasi lazim.

teachers71

« Yanıtla #2 : Aralık 18, 2013, 09:18:12 ÖS »
Lpg ile ilgili bir durum degil merak etmeyin. Bu otomatik viteslerin genel yapisi. Zaman zaman kararsiz kalip icindekileri silkeler. Civic veya baska markaya ozgu bir durum da degil yani. Sabit bir hizla ilerlerken gazdan ayaginizi az cekseniz, sehirici hizlarda rampada, yine sehirici hizlarda rampa asagi hizi sabit tutmaya calisirken, uzun duzluklerde sık gorulur. Merak etmeyin sorun yok aracinizda. Allah kazasiz belasiz güzel gunlerde kullanmak nasip etsin. Ama son bi not cok sık olmaz. Atiyorum her kullanimda 2-3 defa ya olur ya olmaz diyim. Rahatsiz edici duzeyde olmamasi lazim.
Aynen.

BURAK 35

« Yanıtla #3 : Aralık 18, 2013, 09:40:55 ÖS »
Teşekkür ederim. Zannedersem biraz fazla titiz davranıyorum.

mehmet zengin

« Yanıtla #4 : Aralık 19, 2013, 06:05:44 ÖÖ »
O kadar para vermişsin elbet titiz olacaksın.

mehmet zengin

« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2014, 04:28:26 ÖS »
Evet arkadaşlar benim de aracımda zaman zaman olan silkeleme ile ilgili honda yetkili servisi ve brc dahil çözüm aramaya başladık. Formdan tanıştığımız özdemir arkadaşımızla bugün bostancı brc ye gittik. Yazılımla ilgili güncelleme veya ayar yaptırdık diyim. Benim arabada bu olay can sıkıcı boyutta değil sanırım? emin değilim çünkü. Ben otomatiklerde olabilir gibi düşünmekte idim. Halen de emin değilim ama başka kasa hondalarda kullanmış kişiler bunun sorun olduğunu sölemekteler.

Gelelim brc ye. Benim arabadaki yazılımı özdemir arkadaşımızın arabaya da yükledik (benim arabanın daha iyi durumda olduğunu düşünerek). ama brc de Gürkan usta yazılım bizde hep aynı, lpg dönüşümü de bizde yapıldığına göre aynıdır dedi. ama yine de benim arabadan diğerine yükledi kırmadı bizleri. Bir test yaptık herşey yolunda gitti. Fakat Özdemir ayrıldıktn sonra yine başlamış. Durumu ne yaparssak paylaşacağız. Aynı sorun GrcnTml arkadaşımızda da var. O hondayı topa tuttu :)

Bir nokta daha. Periyodik bakımlarda yetkiliye lpg ile ilgili hiçbirşey yapılmasın ben brc de yaptıracağım deyin. Zira benim lpg filtresini yetkili ters takmış. Gürkan ustada bir müddet çalışmış birini işe almış yetkili :) ayrıca benim 10binde lpg filtresine verdiğim 83tl aslında brc de 50küsürmüş :) Lpg bakımını brc de yaptırın derim.
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2014, 04:30:40 ÖS Gönderen: mehmet zengin »

GrcnTml

« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2014, 04:44:58 ÖS »
Evet arkadaşlar benim de aracımda zaman zaman olan silkeleme ile ilgili honda yetkili servisi ve brc dahil çözüm aramaya başladık. Formdan tanıştığımız özdemir arkadaşımızla bugün bostancı brc ye gittik. Yazılımla ilgili güncelleme veya ayar yaptırdık diyim. Benim arabada bu olay can sıkıcı boyutta değil sanırım? emin değilim çünkü. Ben otomatiklerde olabilir gibi düşünmekte idim. Halen de emin değilim ama başka kasa hondalarda kullanmış kişiler bunun sorun olduğunu sölemekteler.

Gelelim brc ye. Benim arabadaki yazılımı özdemir arkadaşımızın arabaya da yükledik (benim arabanın daha iyi durumda olduğunu düşünerek). ama brc de Gürkan usta yazılım bizde hep aynı, lpg dönüşümü de bizde yapıldığına göre aynıdır dedi. ama yine de benim arabadan diğerine yükledi kırmadı bizleri. Bir test yaptık herşey yolunda gitti. Fakat Özdemir ayrıldıktn sonra yine başlamış. Durumu ne yaparssak paylaşacağız. Aynı sorun GrcnTml arkadaşımızda da var. O hondayı topa tuttu :)

Bir nokta daha. Periyodik bakımlarda yetkiliye lpg ile ilgili hiçbirşey yapılmasın ben brc de yaptıracağım deyin. Zira benim lpg filtresini yetkili ters takmış. Gürkan ustada bir müddet çalışmış birini işe almış yetkili :) ayrıca benim 10binde lpg filtresine verdiğim 83tl aslında brc de 50küsürmüş :) Lpg bakımını brc de yaptırın derim.

Senden sonra neler oldu orada bilmiyorsun:))

mehmet zengin

« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2014, 06:01:26 ÖS »
Kactim zaten :) arada gumburtuye gitmeyim dedim :)

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2014, 09:24:04 ÖS »
brc filtreyi 10000de degistiriyor mu?

AAE71

• Timothy
« Yanıtla #9 : Ocak 20, 2014, 10:23:36 ÖS »
ARAÇTAN COK MEMNUNUM. FAKAT ARAÇ 1500 - 1800 DEVİRLERİ ARASINDA GİDERKEN LPG DE ARA SIRA HAFİF BİR SİLKELEME YAPIYOR.
BUNUNLA İLGİLİ SERVİSE GİTTİM. BUNUN BİR SORUN OLMADIĞINI MOTORUN KARAKTERİSTİK BİR ÖZELLİĞİ OLDUĞUNU VE BİR SORUN TEŞKİL ETMEDİĞİNİ SÖYLEDİLER.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. ben de aynı araca sahibim ve aynı sorunla baya uğraştım. takıntılıyımdır. konu ile ilgili olarak konyada biri hariç tüm BRC servislerine, Konya yetkili ve özel servisine, izmir çamkıran honda yetkili servisine gittim. genel cevap bu kadar normal takmayındı. bazıları da otomatik vites geçişi o dediler. 52000 tl verip araba almışım ve benzinde olmayan şey lpg de oluyor boyle saçmalık olur mu dedim ve peşini bırakmadım. çok araştırdım uğraştım. son olarak başta biri hariç hepsine gittim demiştim. ECE otogaza gittim ve ayar yaparak sorunu çözdü. LPG li araç tekleme yapar diye birşey yok. bunu diyen işini bilmeyendir bence. tavsiyem işini iyi bilen usta bulun.

ozdemirasil

« Yanıtla #10 : Ocak 21, 2014, 08:25:22 ÖÖ »

öncelikle bu sorn için bende çok uğraştım (hala da uğraşıyorum.)

şuan honda türkiye den teknik ekibi bekliyorum.

servisin ve brc nin yapabileceği hiçbişey yok şuanda

gerek brc merkez kağıthane gerek bostancı hepsine gittim.

servise 3 kere gittim..

şuan için bi çözüm yok.

inşallah honda ve brc kullanıcıları bu rahatsız edici durumdan kurtarırlar...

honda türkiye ye sorunu bildirin ki bunun genel bir sorun olduğunu ve herkesi rahatsız ettiğini anlasınlar ve bir çözüm bulsunlar.o kadar mühendisleri var.

bir gelişme olursa sizi haberdar ederim.

cemele

« Yanıtla #11 : Ocak 21, 2014, 09:46:02 ÖÖ »
Son  3-4 gundur 50-60 km arasi silkelemeyi tespit etmeye calisiyorum.

Bazen yol bozuk oluyor var gibi geliyor daha duz yolda yok gibi.

Yani benim durumum sorun bulmak istersem var ama bu konudan hic haberim olmasa idi hic farketmezdim.

Denemeye takip ediyorum.

ozdemirasil

« Yanıtla #12 : Ocak 21, 2014, 10:18:58 ÖÖ »

mehmet en sonunda arabayı ayışıgı kapısına bırakıcam bu gidişle :)

ya böyle araba satıp arkasında durmuyolar mı uyuz oluyorum.

fiat opel vw hiçbiri bunlar gibi değil.

böyle müşteri memnuniyeti ben görmedim arkadaş kim ne derse desin.

araçlarımız sorunsuz diye satıyolar sonrada araçta sorun çıkınca o normaldir diyolar.çocuk mu kandırdıklarını düşünüyolar acaba?

ozdemirasil

« Yanıtla #13 : Ocak 21, 2014, 10:21:22 ÖÖ »
bide aklıma şu soru gelmiyor değil bu silkeleme olayı ile ilgili.

acaba honda brc yi seçmekle yanlış mı yaptı acaba prince gibi bi marka ile çalışsaydı sonuç ne olurdu?

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #14 : Ocak 21, 2014, 11:19:55 ÖÖ »
arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun dünya kadar para verip ve sorunsuz diye güvendiğiniz marka böyle olmamalı ve yapmaması gerek  bende bir arkadaşıma 2014 sıfır lpgli otomatik aldırdım umarım oda aynı sıkıntıları yaşamaz vesile olduğum içinde çok üzülürüm lpg olayında mümkünse ayar için brcnin kendi yerinde ayar yaptırın ben servisde gözüm gördüm resmen çoluk çoçuğa bu işleri yaptırıyorlar.

mehmet zengin

« Yanıtla #15 : Ocak 21, 2014, 03:02:28 ÖS »

Hocam öncelikle geçmiş olsun. ben de aynı araca sahibim ve aynı sorunla baya uğraştım. takıntılıyımdır. konu ile ilgili olarak konyada biri hariç tüm BRC servislerine, Konya yetkili ve özel servisine, izmir çamkıran honda yetkili servisine gittim. genel cevap bu kadar normal takmayındı. bazıları da otomatik vites geçişi o dediler. 52000 tl verip araba almışım ve benzinde olmayan şey lpg de oluyor boyle saçmalık olur mu dedim ve peşini bırakmadım. çok araştırdım uğraştım. son olarak başta biri hariç hepsine gittim demiştim. ECE otogaza gittim ve ayar yaparak sorunu çözdü. LPG li araç tekleme yapar diye birşey yok. bunu diyen işini bilmeyendir bence. tavsiyem işini iyi bilen usta bulun.
Buradan anladığım. otogaz dönüşümü yapan ve sattığı ürünler arasında brc de olan bir yer soruna çözüm olmuş :) o zaman hondadan telif istesin :) heheheh. Canım Türkiyem ...

ozdemirasil

« Yanıtla #16 : Ocak 21, 2014, 03:10:11 ÖS »

Buradan anladığım. otogaz dönüşümü yapan ve sattığı ürünler arasında brc de olan bir yer soruna çözüm olmuş :) o zaman hondadan telif istesin :) heheheh. Canım Türkiyem ...
lol

eğer öyleyse honda onun parasını da bizden isteyebilir :)

mehmet zengin

« Yanıtla #17 : Ocak 21, 2014, 03:16:09 ÖS »
Zorla bizi vosvoscu yapacaklar :)

avans

« Yanıtla #18 : Ocak 24, 2014, 02:55:26 ÖS »
Şurdaki bi kaç yorumu okuyunca gülümsüyorum :)
Beyler siz dunyanın en iyi şanzumanına sahip diye bir araç alıyorsunuz iki kere kavrama probleminden dolayı yolda kalıyorsunuz!!   (DSG)

Silkeleme şu bu takılmayın detaylara binin gitsin!
Honda candır takılmayın detaya.
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2014, 02:56:45 ÖS Gönderen: avans »

AAE71

• Timothy

fkoseogluu

« Yanıtla #20 : Eylül 09, 2014, 11:00:49 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar bendede aynı sorun baş göstermişti 1500-2000 devir arasında hafif meyilli yollarda daha çok hissedilir bir durumdu ama aracım mıtsubıshı lancer 2011 idi aracıma yapmadığım kalmadı 1 sene sanayiden cıkmadım sübaplardan tutta aklınıza gelebileek bütün sessörleri değiştirdik sonuç sıfır servis takmayın diyor bence doğruda soylemişler. takarsanız daha kötü oluyor bırakın binmeye devam edin yada satın ben sattım honda accord aldım sakın usta usta gezmeyin sonuç sıfır