Gönderen Konu: 2012 YENİ HONDA CİVİC'E SERVİSTE LPG TAKILMASINI BEKLEYENLER BURAYA  (Okunma sayısı 18448 defa)

macit55

Arkadaşlar Nisan ayında aldım aracı ve bildiğiniz gibi lpg montajı bir kaç ay içinde yapılacak şeklinde sözlü taahhütte bulundu bayiler ve genel müdürlük. Az önce genel müdürlükte yetkili biriyle konuştum, sadece Ağustos ayında çıkan araçlarla birlikte o araçlara montaj yapılacağını söyledi. Yani bu zamana kadar satılan ve Ağustos'a kadar satılacak araçlara LPG montajı yapılmayacak. Bu bilgi Japonya'dan gelmiş. Hepimiz hem genel müdürlüğe hem Japonya Honda'ya tepkimizi bildirelim hatta dava açacağımızı da söyleyelim. Son durum malesef budur. Koskoca Honda'nın yaptığı düpedüz dolandırıcılık, üçkağıtçılık

macit55

Türkiye Honda'ya bir şikayet yazdım(1000 karakter sınırı var o yüzden kısaltmak zorunda kaldım). Sizde aynı şikayeti yollarsanız birlikte hareket ettiğimizin bilincinde olabilirler. Ayrıca Honda Japonya'ya da mail atmayı düşünüyorum. Mağdur olan herkes koysun tepkisini.

Türkiye’de Brc ve honda anlaşma yaptı ve yeni araçlara garanti kapsamında LPGli araç satılacağı basın yoluyla duyruldu.Şubat’ta,Nisan ayında teslim edilmek üzere Samsun bayinizden,lpgli(proforma faturada yazıyor)araç siparişi verdim ve Nisan ayında söz verilmesine rağmen lpgsiz aldım.Bayi ve genel müdürlük tarafından,yeni kitin test aşamasında olduğu,birkaç ay içinde sorunun çözüleceği,aracımıza garantili lpg kitinin 15.000 kmye kadar takılabileceği söylendi. Honda yüzlerce aracı bu sözü vererek sattı.Fakat bugün genel müdürlükle yaptığım görüşmede,montajın Ağustos ayında başlayacağı,sadece bu aydan itibaren satılan araçlara uygulanacağı,önceden satılan araçlara uygulanmayacağı söylendi.Bize montaj yapılmayacağı söylenseydi bizde beklerdik Ağustos’a kadar.Benim durumumda yüzlerce kişi var ve mağdur edildiğimiz taktirde Türkiye’deki tüm ilgili kurumlara şikayet edecegimizi,gerekirse dava açacağımızı,Türkiye’nin dağ başı olmadığını,göz göre insanları kandıramacağınızı bilmenizi isteriz.

3ddelisi

Ben aracımı geçen sene Ekim ayında satın aldım ve bu sene Mart ayında Honda servisinde lpg kitini taktırdım.Sizin yazdıklarınıza göre 6 yıl full garantimin olmaması gerekiyor fakat benim garantim 6 yıl full.Hatta bu konuda taktırdığım servis müdürü ile görüştüm herhangibir kafa karışıklığınız olmasın istediğiniz servisten sorgulatabilirsiniz dedi.Bu forumda yazılanlar ister istemez kafa karıştırıyor.Şu ayırımı yapmak gerekiyor eğer Honda için üretilmiş kiti taktırırsanız garantiniz 6 yıl ,sıradan BRC kitini taktırırsanız 2 veya 3 yıl.

macit55

Hocam honda civic'in yeni kasası mı aracınız? Vede nerede taktırdınız? Eğer yeni kasaya takıyorsa bayiniz ben gelirim olduğunuz yere orada taktırırım.

macit55

Benim yazdıklarım yeni kasayla ilgili, kaynağım ise Genel Müdürlük. Dileyen 02626488686'yı arasın ısrarla yetkili birini istesin ve cevabı burada da paylaşşsın.

3ddelisi

profil resmimde gördüğün araba 2012 model fd6 kasa.Fakat garanti eski ya da yeni kasa ayrımı yapmadan geçerli.İzmir Terakki Honda servisinde taktırmıştım ve hala takıyorlar olarak biliyorum.Telefonları 0232 3433838 ,arayıp sorabilirsin.

historyteacher

arkadaşlar eski kaslarada şubat 15 mart 15 arası 1 ay süreyle 6 yıl garantili takılmasına müsaade etmiş honda türkiye! 3ddelisi rumuzlu arakadaşta o arada taktırdığından bu olaydan faydalanmış. daha sonra honda bu uygulamayı iptal etmiş. terakki ve honda türkiye ile görüştüm aynen anlattığım şekilde teyit ettiler bigiyi. beni de honda türkiyeden aradılar o süreçte başvurum üzerine ve honda bayisinde taktırmak koşuluya eski kasalara da( fd6 lara yani ) 3 yıl ve 60.000 km yi geçmeme şartı ile 6 yıl garantili olarak montaj yaptırabileceğimi söylediler. Anlayacağınız honda 1 ay uygulamış bu olayı ondan sonra vazgeçmiş. müşterileriyle dalga geçmiş yani... önce arayıp 6 yıl garantinin devamıyla takılacak diyorsun sonra vazgeçtim... çocuk oyuncağı yaptı bu işi honda...

muzysalo

Arkadaşlar Honda TÜrkiye ile görüştüm. Agustos ayına kadar satılan tüm yeni kasa 2012 araçların garantisi olmuyormuş. Kısaca agustos ayında satılan araçlar için cip üretilecek ve bu araçlar için garanti olacakmıiş. Honda alırken buna dikkat edin hiç bir bayi bunu söylemiyor. Yani macit arkadaşın dediği kesinlikle dogru. o 6 yıl garanti diyen arkadaşımızda arasın Türkiye Hondayı alsın cevabını. Aynı şekilde bende istanbulda bir honda yetkili bayisine taktırcaktım 6 yıl kesinlikle garantili diyor fakat sadece kendi bayisine ait. Honda Türkiye bunu kabul etmiyor.

historyteacher

arkadaşım o arkadaşın 6 yıl garantisi geçerli bizzat honda türkiye bilgiyi verdi. yukarda yazdığımı okursan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın...

ZAFER_37

profil resmimde gördüğün araba 2012 model fd6 kasa.Fakat garanti eski ya da yeni kasa ayrımı yapmadan geçerli.İzmir Terakki Honda servisinde taktırmıştım ve hala takıyorlar olarak biliyorum.Telefonları 0232 3433838 ,arayıp sorabilirsin.
Arkadaşım 10 dk önce tlf la benide aradılar servislerin yaptığı montajlar sadece o firmanın garantisi altına giriyor yani diğier servislerde bu garantiden faydalanamıyosunuz yanlış anlamayın beni arayan bayanın söyledikleri aynen bu şekilde isterseniz bi görüşün.

3ddelisi

Ynt: 2012 YENİ HONDA CİVİC'E SERVİSTE LPG TAKILMASINI BEKLEYENLER BURAYA
« Yanıtla #10 : Mayıs 22, 2012, 05:03:24 ÖS »
Arkadaşım 10 dk önce tlf la benide aradılar servislerin yaptığı montajlar sadece o firmanın garantisi altına giriyor yani diğier servislerde bu garantiden faydalanamıyosunuz yanlış anlamayın beni arayan bayanın söyledikleri aynen bu şekilde isterseniz bi görüşün.

Ben onu bunu bilmem benim garantim 6 yıl full ve de Türkiye'de nerede olursam olayım ister Honda servisleri olsun ister BRC servisleri olsun GEÇERLİ,bunu bana Terakki'den birkaç gün önce söylediler.Burada yazılanlar beni pirelendirince Honda Türkiye yol yardım telefonunu arayıp cevap istedim.Bu şikayetim üzerine Terakki servis müdürü beni aradı ve gerekli bilgiyi verdi.Honda'nın 6 yıl konusunu  durdurduğundan haberim yok ve beni de ilgilendirmez.BENİM GARANTİM 6 YIL FULL O KADARRRRRRRRRRRRRR. :D

macit55

« Yanıtla #11 : Mayıs 22, 2012, 05:04:47 ÖS »
Aradım sordum hocam 3 yıl 60.000 km garantili takıyorlarmış ve sadece o bayide geçerliymiş garantisi, yani yinede kandırıldık. 6 yıl honda garantisi diye birşey yok. Arkadaşlar toplu olarak hareket edip tepki koyalım. Göz göre göre kandırılmayı sindiremiyorum.

macit55

« Yanıtla #12 : Mayıs 22, 2012, 05:05:38 ÖS »
Bu arada benim dediğim 2012 kasalar için geçerli

3ddelisi

« Yanıtla #13 : Mayıs 22, 2012, 05:23:55 ÖS »
Aradım sordum hocam 3 yıl 60.000 km garantili takıyorlarmış ve sadece o bayide geçerliymiş garantisi, yani yinede kandırıldık. 6 yıl honda garantisi diye birşey yok. Arkadaşlar toplu olarak hareket edip tepki koyalım. Göz göre göre kandırılmayı sindiremiyorum.

Yanlış anlama var gibime geliyor. 3 yıl ve 60.000 km den kastedilen 3 yaşından küçük(3 yaş dahil)  ve de 60.000 km den fazla kullanılmamış araçlara 6 yıl full garantili kit takma olayı ,en başından beri aranan şartlar zaten.Galiba siz kit takılınca garanti 3 yıl ve 60.000 km geçerli anlamışsınız.Okuduklarımdan benim edindiğim izlenim bu ,iyi soruşturun derim bir yanlışlık var.

macit55

« Yanıtla #14 : Mayıs 22, 2012, 06:54:14 ÖS »

Yanlış anlama var gibime geliyor. 3 yıl ve 60.000 km den kastedilen 3 yaşından küçük(3 yaş dahil)  ve de 60.000 km den fazla kullanılmamış araçlara 6 yıl full garantili kit takma olayı ,en başından beri aranan şartlar zaten.Galiba siz kit takılınca garanti 3 yıl ve 60.000 km geçerli anlamışsınız.Okuduklarımdan benim edindiğim izlenim bu ,iyi soruşturun derim bir yanlışlık var.
Hocam keşke yanlış anlasaydım, benden başka da arayanlar olmuş genel müdürlüğü aynı şekilde cevap vermişler, ağustos ayından önce çıkan yeni kasa araçlara türkiye genelinde 6 yıl garantili kit takılmayacak. Bazı bayiler kendi bayileriyle sınırlı olmak üzere 3 yıl /60.000 km garanti vererek kit takıyor. Honda kesinlikle güvenilmeyecek bir marka olmadığını kanıtladı, göz göre göre dolandırdı insanları.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #15 : Mayıs 22, 2012, 07:06:09 ÖS »
arkadaişlar bu olay doğru her servis kendisi garanti veriyor honda türkiyeyi bağlamıyor olay şu aslında honda türkiye bu işe kalkıştı  ama japonyadan onay almayınca fazgeçti takan servilerde kendileri garanti veriyo yani dolandılırma yok japonyadan onay gelmeyince honda türkiye fazgeçmek zorunda kaldı ağostosdan sonraki araçlarda lpgye uyumlu çip v yazılım  olacak

kolok

« Yanıtla #16 : Mayıs 22, 2012, 09:03:54 ÖS »
BU NE SAÇMALIK YUHHHHHHHHHHHHHH

macit55

« Yanıtla #17 : Mayıs 22, 2012, 10:05:53 ÖS »
arkadaişlar bu olay doğru her servis kendisi garanti veriyor honda türkiyeyi bağlamıyor olay şu aslında honda türkiye bu işe kalkıştı  ama japonyadan onay almayınca fazgeçti takan servilerde kendileri garanti veriyo yani dolandılırma yok japonyadan onay gelmeyince honda türkiye fazgeçmek zorunda kaldı ağostosdan sonraki araçlarda lpgye uyumlu çip v yazılım  olacak
Bal gibide dolandırmak var. Sen tüm Türkiyede geçerli olmak üzere garanti vereceğini söyleyip araç satıyorsun sonra bayilere bırakıyorsun. Ben Samsun'da taktırcam sadece Samsun'da geçerli olacak garanti verecekler, Ankara'da araç arızalansa garanti dışı ve bunu normal karşılıyorsun, bence adamlar bize az bile yapıyor!!

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #18 : Mayıs 22, 2012, 10:31:09 ÖS »
Bal gibide dolandırmak var. Sen tüm Türkiyede geçerli olmak üzere garanti vereceğini söyleyip araç satıyorsun sonra bayilere bırakıyorsun. Ben Samsun'da taktırcam sadece Samsun'da geçerli olacak garanti verecekler, Ankara'da araç arızalansa garanti dışı ve bunu normal karşılıyorsun, bence adamlar bize az bile yapıyor!!
kimse alınmasın kırırmasın lpgnin maliyeti 25000 lr 5bin fazla verip dizel alsaydınız

macit55

« Yanıtla #19 : Mayıs 23, 2012, 09:11:15 ÖÖ »
kimse alınmasın kırırmasın lpgnin maliyeti 25000 lr 5bin fazla verip dizel alsaydınız
Konuyla ne alakası var? Honda civicin dizeli mi var? Adamlar yüzlerce kişi dolandırdı kabahatleri yok biz dizel almadık diye kabahatliyiz, iyiymiş valla..

ZAFER_37

« Yanıtla #21 : Mayıs 24, 2012, 10:51:38 ÖÖ »

Abicim millet ne derdinde sen ne diyosun adam tipini beğenmiş almış lpg takarım diye düşünmüş şimdi senin dizel alsaydın demen .....adam nasıl anlar bilemiyorum..

macit55

« Yanıtla #22 : Mayıs 24, 2012, 07:56:34 ÖS »
Hayirli ugurlu olsun, umarim aracin garantilil
Bir durumu olmaz..

ZAFER_37

« Yanıtla #23 : Mayıs 24, 2012, 09:11:00 ÖS »
bu kadar dolandırıcılık nerden bulaşatı bu firmaya,sel bunları akıllandırmadı....

dreammaker_11

« Yanıtla #24 : Mayıs 25, 2012, 09:29:41 ÖÖ »
bende düzenli olarak honda'ya şikayet maili atıyorum. geri dönen yok. bugün birde global internet sayfasına mail döşeneyim sonucu buradan paylaşırım. paranla rezil olmak mı dersin , bilgisiz servis çalışanı dersin ne ararsan var .