Gönderen Konu: 2012 Honda Civic LPG takdırdım benzin göstergesi çalışmıyor  (Okunma sayısı 3278 defa)

hondamans

Arkadaşlar merhaba ,

2012 Elegance model aracıma BRC servisinde yeni LPG taktırdım yakıt durumu 1 haftadır çok ekonomik seviyelerde memnun kaldım. Ancak servis yetkilisi benzin göstergesinin doğru göstermeyeceğini yeni modellerde bağlantı olduğunu ancak bu modelde benzin göstergesinin bağlantısı olmadığını, genellikle ilk çalıştırmada görünen benzin seviyesinin doğru olacağını söyledi.

Kısacası benzin göstergesi ile ilgili sorunum var bu konuda bir çıkış yolu varmı acaba ?

YABANCI

Ynt: 2012 Honda Civic LPG takdırdım benzin göstergesi çalışmıyor
« Yanıtla #1 : Aralık 03, 2015, 06:32:46 ÖS »
Selamün Aleyküm
Benim aracım 2013 Elegance
Araç EKO LPG yani bayiden LPG li olarak alınmış bir araç.
Fakat Honda nasıl atlamış bu durumu bilmiyorum ama lpg de kullanırken dahi benzin göstergesi düşüyordu
Ben aracımı ikinci el olarak yeni aldım
Belli ki satan arkadaş rahatsız değilmiş öyle kullanmış, ben alınca hemen gidip serviste taktırdım.
Bir modül var takıyorlar ve araç her çalıştığında göstergeyi resetliyor ve normal gösteriyor.

Dikkat ederseniz resetliyor dedim. Yani araç hareket ederken benzin göstergesi yine düşüyor stop edip yeniden çalıştığında doğru değeri gösteriyor.
LPG yi dışarıda taktırmış olmanızın mani bir durum olmadığını düşünüyorum.
Bir Honda servisine gidin ve modülü taktırın, düzelecektir.

Saygılar

hondamans

« Yanıtla #2 : Aralık 03, 2015, 06:53:50 ÖS »
peki modül fiyatı ne kadara taktırdınız pahalı birşeymi ?

YABANCI

« Yanıtla #3 : Aralık 03, 2015, 07:08:06 ÖS »
Hocam benim aracım LPG'li olarak bayiden satıldığı için bu araçlara ücretsiz olarak takmışlar sonradan. Sonuçta kendi hataları. Aracı LPG li diye satacaksınız ama aracın benzin göstergesini kullanamayacaksınız. O yüzden ücretsiz takıldı benim aracıma. 100 lira civarı diye uymuştum modülü bir başka sitede ama bu bilgi değil sadece hatırladığım. Ve Bu fiyata işçilik alırlar mı onu da bilmiyorum. Bir Honda serisi ararsanız eminim bilgi verirler telefonda. Bir de internette ararsanız sanırım Kocaeli de bir mühendis arkadaşın kendi üretimi bir modül vardı, hatta onun modülde LPG seviyesini araç lpg ye geçtikten sonra arabanın kendi benzin göstergesinde görebiliyordunuz. Aracım garanti de olduğu için bir de zaten aracı yeni aldığım ve bir bakım yaptırmak için servise götürdüğüm için ben orada taktırdım. Zaten 5 dakikalık bir iş.

YABANCI

« Yanıtla #4 : Aralık 03, 2015, 07:14:22 ÖS »
Bir de göstergenin düzgün çalışmamasının sebebi aracın yol bilgisayarının sadece depo şamandırasına göre değil tekerlek dönüyorsa yakıt harcamalıydım ben en iyisi düşüreyim şu göstergeyi mantığı ile çalışmasından kaynaklanıyor. Aracın hissedeceği kadar benzin aldığınızda da güncelliyor mesela. Bir de tavsiyem olsun aracınız lpg liyse de benzin deposunu yarım deponun biraz üzerinde benzinle tutun. Çünkü LPG ile gitseniz de çalışan benzin pompasını soğutma işini benzin yapıyor. Benzin pompasının ömrünü uzatırsınız bu sayede.

GÜVENAS

« Yanıtla #5 : Ocak 07, 2016, 08:40:10 ÖS »
mrb arkadaşlar  2008 model CRV aldım lpg taktırmak istiyorum marka ne taktırayım ücreti hakkında bilgi verirmisiniz teşekkürler

fotoaktuel

« Yanıtla #6 : Ocak 08, 2016, 07:23:39 ÖÖ »
mrb arkadaşlar  2008 model CRV aldım lpg taktırmak istiyorum marka ne taktırayım ücreti hakkında bilgi verirmisiniz teşekkürler
1- prins 2- brc  tavsiye. en önemlisi bizim araçlara daha önce montaj tecrübesi olan iyi bir usta bulun. işçilik çok önemli. prins daha sorunsuz.:)

GÜVENAS

« Yanıtla #7 : Ocak 22, 2016, 10:21:01 ÖS »
TEŞEKKÜRLER PERFONSMANSININ DÜŞECEĞİNİ ZEVK VERMEYECEĞİNİ SÖYLÜYORLAR LPG DE TAKTIRSAM NASIL OLUR KM FAZLA YAPIYORUM TEŞEKKÜRLER

hondamans

« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2016, 07:43:37 ÖS »
Ben Prins ile BRC arasında kaldım ve -BRC taktırdım gayet memnunum. Şehir içi 20-22 kuruş yakıyor