Gönderen Konu: 2012 CIVIC YENİ KASA LPG KİT SEÇİMİ  (Okunma sayısı 1994 defa)

okaybaran

• OKAY
2012 CIVIC YENİ KASA LPG KİT SEÇİMİ
« : Aralık 09, 2013, 09:10:02 ÖS »
Selam Arkadaşlar. 2012 Cıvıc Yeni kasa sahibiyim. Aracıma LPG taktırmak istiyorum. Aracımın 5 yıl garantisi olduğu için öncelikle servis ile görüştüm. Aracım Benzin çıkışlı olduğu için subopları vs. zayıf olduğu söylendi ve yağlamalı prins kit önerildi. Daha sonra piyasadan yaptığım araştırmalar sonucunda. Yağlama kitinin gereksiz olduğunu öğrendim. Geçen hafta sonu Honda Efe servisinde sıfır araçlara LPG takan ustayla bu konuyu detaylıca konuştum ve bana Prins fln. Hikaye abi dedi. Yağlama kitine gerek yok senin suboplar zayıf fln hikaye dedi. Biz sıfır araçlara sadece pistonlarla ilgili bir şey söyledi çelik piston gibisine bir şey takılıyor dedi.(Alakasız bir güçleştirme anladığım kadarıyla)
Prins çok hasas bir kit, BRC taktır dedi.
Benim de gönlüm şuan BRC MY11 veya Lovato OBD2 kiti taktırmaktan yana. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. LPG kullananlar hangi kiti tavsiye edersiniz ?
Kimse benim ayranım ekşi demiyor piyasada herkes bir yalan uydurmuş gidiyor. Yetkili servis de dahil bu duruma.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
« Son Düzenleme: Aralık 09, 2013, 09:11:05 ÖS Gönderen: okaybaran »

23korg23

Ynt: 2012 CIVIC YENİ KASA LPG KİT SEÇİMİ
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2013, 10:31:15 ÖS »
Bende cemhonda daki ustaya sormustum lpgli neden pahali diye ustanin dedigine gore sadece kablo soketleri vs degil ust kapakta farkliymis lpgli de o nedenle pahaliymis. Kit onerisine girmicem forumda bircok konu var bununla ilgili

okaybaran

• OKAY
Ynt: 2012 CIVIC YENİ KASA LPG KİT SEÇİMİ
« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2014, 07:36:25 ÖS »
Turkuaz Mühendislik Murat abiyi herkese öneririm. Kendisi bu işin piri makine mühendisi.
Dört dörtlük montaj ile Prins Silvirline taktırdım. 52 Lt. Evas Simit tank seçtim ve 37 lt. gaz aldı. (İlk dolum olduğu için 37 lt aldı heralde. Normalde 41lt. alıyor.)Şuana kadar toplamda 230 km yaptı ve yaklaşık 100 daha gider gibi. Arıza lambası fln hiç yanmadı tısır tısır durumda.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2014, 07:39:08 ÖS Gönderen: okaybaran »