Gönderen Konu: 2011 OTOMATİK CİVİC LPG SEÇİMİ ? (PRİNS-BRC)  (Okunma sayısı 3829 defa)

omer1044

2011 OTOMATİK CİVİC LPG SEÇİMİ ? (PRİNS-BRC)
« : Temmuz 12, 2014, 07:29:41 ÖÖ »
ARKADAŞLAR MALUM ARACIMIZ ÇOK YAKIYOR. BENDE LPG İŞİNE GİRMEYE KARAR VERDİM BRZ ARAŞTIRAYIM DEDİM AMA HERKES BİŞEY SÖYLÜYOR KAFAM ÇOK KARIŞTI. BU NOKTADA DERDİMİ ANLATIYIM KULLANICI ARKADAŞLARDAN BİLGİ İSTİYORUM.

2 SEÇENEK ARASINDA KALDIM

1. HONDA SERVİSTE BRC KİTİNİ TAKTIRMAK (BİLDİĞİM KADARIYLA SADECE TAKILAN SERVİSTE GARANTİ VERİLİYOR)

2. PRİNS LPG TAKTIRMAK
PRİNS BEĞENİLEN VE KABUL GÖREN BİR MARKA AMA BİKAÇ ÇEŞİDİ VAR. SİLVERLİNE MODELİNDE KHEİN ENJEKTÖR YOK PRİNS OLMASININ ANLAMIDA YOK DENİYOR. VSI2 MODELİ İÇİN İSE 1,6 OLAN ARABANIZ İÇİN GEREKSİZ DİYEN VAR. FARKLI İKİ PRİNS USTASINDAN YAĞLAMA SİSTEMİ İÇİN FARKLI CEVAPLAR VAR BİRİ GEREKSİZ BİRİ GEREKLİ DİYOR.

SONUÇ OLARAK NE TAVSİYE EDİYORSUNUZ

1. BRC HONDA KİTİ
2.PRİNS SİLVERLİNE
3.PRİNS VSI2  (YAĞLAMA SİSTEMİ?)                                                             ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

oguzatagan

Ynt:
« Yanıtla #1 : Temmuz 13, 2014, 04:18:40 ÖÖ »
Bende 3 ay önce aynı dertten müzdariptim.  Garantisi devam ediyordu aracın.  Garantiyi bozup brc taktırdım dışarıda. Servis hem çok para istiyor hemde bi sorun olduğunda kullanıcı hatası diyip işin içinden çıkıyorlar. Bu yüzden Garantiyi bozup aynı kiti dışarıda taktırdım zaten brc yanlış hatırlamıyorsam 25000 bin garanti veriyor lpg den kaynaklı arızalar için. Ben çok memnunum.  Lpg zaten ekonomi için taktırılıyor bence gerek yok prins e falan. Ama ustanı iyi seç bu önemli lpg için.  Saygılar

Sınırda

Ynt: 2011 OTOMATİK CİVİC LPG SEÇİMİ ? (PRİNS-BRC)
« Yanıtla #2 : Temmuz 13, 2014, 12:00:23 ÖS »
aynen katılıyorum arkadaşa, prins mirins boşver tak BRC yi bas marşa yürü gerek yok o kadar para vermeye bence ekonomiyi düşünmek lazım. ne kadar honda varsa hepsinde brc var o yüzden çok fazla düşünmeye gerek yok.

omer1044

« Yanıtla #3 : Temmuz 13, 2014, 01:58:30 ÖS »
prinsin  performans için tercih edildiği söyleniyor. siz brc de hiissedilir bi performans kaybı vb durum yaşadınız mI ?

Sınırda

« Yanıtla #4 : Temmuz 13, 2014, 08:35:20 ÖS »
bence hiçbir sorun yok hele seninki otomatik bence hiç hissetmezsin, ben sadece klima açıkken biraz zorlanıyor gibi hissediyorum onun dışında hiçbir sorun yok, bana göre kapital konuşur yani için özü performans olupta sanki f1 e mi çıkacaz eğer biriyle kapışacaksan bas düğmeye geç benzine işini bitir geri dön tüpe yani işin özü şu dışarı da taktırırsan güncel fiyatları bilmiyorum ama işletmesi falan BRC sarnım 1500-2000 arası birşeye gelir prins te 3000-3500 arası tutar bence değmez.

By_emre

« Yanıtla #5 : Temmuz 14, 2014, 02:43:29 ÖÖ »
Ayarlariniz obd'den yapildiysa,fakirde kalmadiysa en kotu lpg kitinde bile performans kaybi hissetmezsiniz
Brc enjektorleride prinsinde kaliteli enejktorler :)
Prinsin ve kitmtm'nin artisi Obdli olmasidir khein enjektor ile mukemmel uyum saglayan sistem

Benim arkadasimin 1.5 sohc vtec inde brc var turuncu enjektorler 1500mbarda calisiyor 8 lik bakir boru performans icin olanindan yani ayarlarini yaptirdik benzinden farki yok vtec acislarinda canavar gibi :) 7500 devirde gazdan cekip tekrar bastiginizda aninda yapistiriyor atiker olsa o devirde müdahale edemezz heralde :D

Bu arada klima acikken zorlanma olayi bendede oluyor ama benzindede oluyor onceki hondada hissetmiyordumda simdikinde klimayi acinca performans dusuklulugunu direk hissediyorum klima icin ne yapmak lazim
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2014, 02:46:05 ÖÖ Gönderen: By_emre »

oguzatagan

Ynt:
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2014, 02:17:08 ÖÖ »
Brc 1650 ye taktırdım işletmesi falan 2000 İ buldu

23korg23

Ynt:
« Yanıtla #7 : Temmuz 20, 2014, 01:32:23 ÖÖ »
By emre benim bildigim kadariyla prins obd desteklemiyor tabi brc de de yok suan.. iki hafta once bi arkadasimin 2008 elegansina brc taktirdik henuz cok yeni ariza isigi falan yanmadi ama takar takmaz rolanti dengesizligi basladi oysa o arkadasima 200-300 lira daha ver keihin enjektorlu obd destekli kit mtm tak diye israr ettiysem de ise yaramadi. Koskoca honda brc ile anlasmis ve brc bilinen bir marka dedi ve brc taktirdi..

23korg23

Ynt:
« Yanıtla #8 : Temmuz 20, 2014, 01:34:08 ÖÖ »
Bu arada bugun 2.4 170 beygir hyundai sonata aracta kitmtm gordum 40 bin km yapmis ariza isigi yok ve sadece bi kez filtre degisimi yapilmis

oguzatagan

Ynt:
« Yanıtla #9 : Temmuz 20, 2014, 04:45:10 ÖS »
Teferruat = arıza