Gönderen Konu: 2011 civic otomatik atiker düşünüyorum sizce?  (Okunma sayısı 10842 defa)

hahonda

2011 civic otomatik atiker düşünüyorum sizce?
« : Mart 12, 2011, 10:43:27 ÖS »
arkadaşlar honda için bütçemi son derece zorladım civic keyfi muhteşem fakat benzine yetişemiyorum zam haberleri her gün içimi parçalıyo.  atiker lpg fiyat olarak bana uygun geldi. arıza lambası yakıyor die duydum. onu önlemek içinde 100 tl lik farkla bi blood sistemi varmış onu diolar. birbirimizin halinden anlarız bana bi fikir verin:) malatyada ikamet ediyorum ankaralıyım hepinize saygılar...
« Son Düzenleme: Mart 12, 2011, 10:45:18 ÖS Gönderen: hahonda »

galantus

Ynt: 2011 civic otomatik atiker düşünüyorum sizce?
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2011, 11:28:16 ÖS »
malesef üzülerek söylüyorum ( yerli malı olduğu için) şu an sıralı sistemlerin arasında en sorunlu ve kalite olarak düşük kittir atiker. Kimse yanlış anlamasın ama şahsi görüşüm hondaya yakışmaz. Cünkü lpg de oldukça hassas. Anladığım kadarıyla bütceniz biraz kısıtlı. O zaman orta seviye olarak 1300 1500 arası BRC, zavoli, tartarini gibi markalara bakmanızı tavsiye ederim. Birçok arkadaşım sadece honda değil diğer marka arabaları da olan atikerden şikayetçi. Ucuz diye taktırdılar ama pişman oldular. Tabi şikayeti olmayanda yok değil. Ama bence bu iş riske değmez. Biraz fazla ver iyisini al. Ayrıca tercih edeceğin kit kadar taktıracağın ustada cok önemli bunuda unutma. Bu işte bence masraftan kaçma. Hem ustada hem kitte. Ben 2005 hondamda 2 senedir BRC kullanıyorum cokta memnunum. Arıza lambası yanmıyor ayrıca performansta benzinle hiç bir fark yok. Tercih senin.

hahonda

« Yanıtla #2 : Mart 13, 2011, 11:05:17 ÖÖ »
çok teşekkür ederim üstad dediğin gibi biraz bütçemi zorlayacağım.

ERD20

« Yanıtla #3 : Mart 13, 2011, 03:21:54 ÖS »
Tabi herkesin şahsi fikri bence arkadaşım hiç düşünme taktır benim araba 2008 model civic ve atiker takılı şuana kadar hiç problem yaşatmadı ne arıza lambası ne başka bişey düşünme taktır benim 18000 km oldu şükür yok problem.yeter ki taktırdığın adam adam akıllı taksın o zaman atiker brc yada başka marka hikaye hepsi iş ustada o kadar.ha şunuda söyliyim başka lpg kitlerini bilmiyorum ama atikerde biraz enjektör sesi geliyor gibi diğerleri nasıl bilmiyorum onun haricinde herhangi sorun yok enjektör sesi ise rolantide belli oluyor hareket halinde belli olmuyor...

ersinguzen

« Yanıtla #4 : Mart 13, 2011, 05:33:29 ÖS »
Atiker İlk çıktıgı sıralarda yerli amlı kullandıgı için cok sıkıntı yaratıyordu. ama şu sıralar parcaları yurt dışında üretiliyor bu sayede yavaş yavaş adından söz ettirmeye başladı.Tam tersine bende tüm hondacılar gibi aracıma Brc taktırmayı düşünüyordum ama ögrendimki Brcnin parcaları konya ve ankarada üretiliyormuş.O yuzden zavoliye geçtim zavoli baglantılar olmadan önce kutusunu arabanın yanına koyduklarında kutunun üstünde ki Made in İtaly / Genoa yazısı beni yeteri kadar memnun etti.Sorunsuz kullanıyorum tavsiye ederim.Saygılar

carousal

« Yanıtla #5 : Mart 13, 2011, 05:42:38 ÖS »
Aracın 2. el satışını da düşünmek gerekir bence, ben şahsen atiker takılı bir aracı almam, brc ya da diğer kaliteli marka takılı aracı tercih ederim.

Atiker nedense kalitesizmiş gibi bir imaj çağrıştırıyor insanlara, 2011 model bir aracın da kalitesini düşürmemek gerekir diye düşünüyorum.

2011 model araç alındıysa ne yapıp edip 200-300 lira daha koyup en azından italyan bir sistem taktırmak gerekir bence.

Sonrasında atiker ile sorun yaşarsanız 0 km aracınızdan soğursunuz. Bu riske girmeye değmez.

hvsoyer

« Yanıtla #6 : Mart 13, 2011, 06:06:55 ÖS »
arkadaşlar honda için bütçemi son derece zorladım civic keyfi muhteşem fakat benzine yetişemiyorum zam haberleri her gün içimi parçalıyo.  atiker lpg fiyat olarak bana uygun geldi. arıza lambası yakıyor die duydum. onu önlemek içinde 100 tl lik farkla bi blood sistemi varmış onu diolar. birbirimizin halinden anlarız bana bi fikir verin:) malatyada ikamet ediyorum ankaralıyım hepinize saygılar...

bende malatyada ikamet ediyorum. aracıma 3 ay önce prins marka sıralı sistem taktırdım. bencede diğer arkadşların dedeği gibi atiker değilde daha kaliteli sistem taktır. en azından aracına yazık etme bence.

tolgaacar

« Yanıtla #7 : Mart 13, 2011, 08:24:15 ÖS »
500 daha koy brc taktır yaptır 10 taksıt.hiç girme atikere.

mali

« Yanıtla #8 : Mart 13, 2011, 09:23:21 ÖS »
atiker biraz sesli çalışıyor bence biraz daha koy daha iyi bişey taktır
sonuçta honda bunu hak ediyor

kayaci26

« Yanıtla #9 : Mart 13, 2011, 09:57:15 ÖS »
pm attım . . .

bu konuya önem veriyorsan iyi araştırma yap...

Honda Civic diyorsun... 2011 model diyorsun... kaliteyi düşürme bence yazık edersin... fiscal sıkıntı var ise biraz bekle... fırsatını bulduğunda yap değişikliği . . .

hahonda

« Yanıtla #10 : Mart 14, 2011, 10:49:56 ÖS »
arkadaşlar değerli fikirleriniz için çok sağolun. sanırım brc ile zavoli arasında iyi bir tercihe ihtiyacım olacak? biraz daha araştırıcam        malatya-elazığ illerinde iyi bi ustaya denk getirmeliyim. saygılar

mustime

« Yanıtla #11 : Mart 15, 2011, 01:35:46 ÖÖ »
2010 lavato sorunsuz herkesin dediği gibi en büyük iş montajdır gerisi yalan .

Atikeri geç onun dışında tüm markalar olur

nisay

« Yanıtla #12 : Mart 15, 2011, 10:09:18 ÖÖ »

Üstat heryerde söylüyorum, en önemli unsur montaj. 2005 civiğime 6 ay kadar önce atiker taktırdım. Maşallah sorunsuz kullanıyorum.  Tavsiye edermisin dersen tabiki ederim. Maksat kar etmekse neden yüzde 50 yada  yüzde 100 daha fazla para vereyimki ...

chevasil

« Yanıtla #13 : Mart 15, 2011, 10:34:41 ÖÖ »
zavolli evo pan sistem sorunsuz kullanıyorum. atikerle arasında pek fıyat farkı yok.

kayaci26

« Yanıtla #14 : Mart 15, 2011, 12:56:58 ÖS »
prins - teleflex 2.000 TL seviyesinde (bütçe meselesi, olmaz sa olmaz değil )
brc - tartarını 1.500 TL seviyesinde ( BRC yi çok tutuyorlar ama ben ısrarla 12 senedir TARTARINI kullanıyorum )
zavoli - lavato 1.200 - 1.300 seviyesinde (kullanmadım - ama kullananlar memnun)

zavoli ve lavato nun memnuniyet indexi yükselişte... 2 arkadaşta (biri ies, diğeri vtec) zavoli LPG var sızlandıklarını görmedim... ama enjektör sesi atikerden sonra ikinci sırayı alsa gerek... (her ikisi de italyan ve fiyat uygun )

chevasil

« Yanıtla #15 : Mart 15, 2011, 09:27:30 ÖS »
brc - tartarını 1.500 TL seviyesinde ( BRC yi çok tutuyorlar ama ben ısrarla 12 senedir TARTARINI kullanıyorum )
zavoli - lavato 1.200 - 1.300 seviyesinde (kullanmadım - ama kullananlar memnun)

zavoli ve lavato nun memnuniyet indexi yükselişte... 2 arkadaşta (biri ies, diğeri vtec) zavoli LPG var sızlandıklarını görmedim... ama enjektör sesi atikerden sonra ikinci sırayı alsa gerek... (her ikisi de italyan ve fiyat uygun )

bende son sistemi var evo pan enjektör zavollinin sadece rölantide dışarı cıkarsam duyuyorum cok az. arabanın içine hiç ses gelmiyor.

integtant_83

« Yanıtla #16 : Mart 15, 2011, 09:27:54 ÖS »

Honda'nın motoru diğerlerine göre daha fazla alimünyum içeriyor, yanma ısısı benzine göre yüksek olan lpg'den dolayı subab yatakları,kapakları çabuk zarara uğruyor. Bu olumsuz etkiler açısından lpg kitinin markası ne derece önemli?

kayaci26

« Yanıtla #17 : Mart 16, 2011, 07:36:28 ÖÖ »
Honda nın yağını suyunu eksik etme... bir de LPG de 6000 - 7000 zorlama hiç bir şey olmaz...

LPG sistemi motora zarar veriyordur elbet ama bir sıralama yaprsak Honda motoru dayanıklılık ve en az zarar görme konularında liderliğini kimseye bırakmaz diye düşünüyorum...

LPG nin sübaplara - kavallara - pistonlara - segmanlara zarar vermemesi için LPG ayarınızı kontrol ettirmekte fayda var... Bazı arkadaşlar konunun iyice uzmanı olmuş... zangin karışım - fakir karışım . . . İşte bu karışım olması gerektiği gibi değilse makinenin zarar görmesi kaçınılmaz...

mesela... arıza lambasını söndüreceğiz diye map da çok uçuk değerler girenler var.. oksijeni çok bol gönderenler var... çok oksijen çok yanma demek... belki araç % 1 - 2 az yakar ve önceki hale göre çok çeker ama MAKİNE ZARAR GÖRÜR . . .

Not: yukarıda yazdıklarım tamamen düşünsel yorumdur... zira motorcu ya da mekanikci değilim ama bazı bilgileri birleştirdiğişmde bu sonuçlar çıkıyor . . .

Bir de şöyle bir durum var: mesela benim ies 50.000 km dir LPG li... (sıkıntısız) ve benzine göre km de 20 kuruş avantajlı isem bu günün lirasından toplamda 10.000 TL az ödeme yapmışım...  2.000 TL si LPG sistemine baştan ödenen para... 3.000 TL ye full rektefiye yaptırsam... hala 5.000 TL cepte kalmış... (EN KÖTÜ DURUM DEĞERLENDİRMESİ BU) ama bu ies 50.000 daha giderse . . . Araba bedavaya gelecek, motor ya da kapak ya da sübap ya da piston NE Kİ ?  >%6rol

[/quote]
Honda'nın motoru diğerlerine göre daha fazla alimünyum içeriyor, yanma ısısı benzine göre yüksek olan lpg'den dolayı subab yatakları,kapakları çabuk zarara uğruyor. Bu olumsuz etkiler açısından lpg kitinin markası ne derece önemli?
[/quote]

integtant_83

« Yanıtla #18 : Mart 16, 2011, 07:47:33 ÖÖ »
Honda nın yağını suyunu eksik etme... bir de LPG de 6000 - 7000 zorlama hiç bir şey olmaz...

LPG sistemi motora zarar veriyordur elbet ama bir sıralama yaprsak Honda motoru dayanıklılık ve en az zarar görme konularında liderliğini kimseye bırakmaz diye düşünüyorum...

LPG nin sübaplara - kavallara - pistonlara - segmanlara zarar vermemesi için LPG ayarınızı kontrol ettirmekte fayda var... Bazı arkadaşlar konunun iyice uzmanı olmuş... zangin karışım - fakir karışım . . . İşte bu karışım olması gerektiği gibi değilse makinenin zarar görmesi kaçınılmaz...

mesela... arıza lambasını söndüreceğiz diye map da çok uçuk değerler girenler var.. oksijeni çok bol gönderenler var... çok oksijen çok yanma demek... belki araç % 1 - 2 az yakar ve önceki hale göre çok çeker ama MAKİNE ZARAR GÖRÜR . . .

Not: yukarıda yazdıklarım tamamen düşünsel yorumdur... zira motorcu ya da mekanikci değilim ama bazı bilgileri birleştirdiğişmde bu sonuçlar çıkıyor . . .

Bir de şöyle bir durum var: mesela benim ies 50.000 km dir LPG li... (sıkıntısız) ve benzine göre km de 20 kuruş avantajlı isem bu günün lirasından toplamda 10.000 TL az ödeme yapmışım...  2.000 TL si LPG sistemine baştan ödenen para... 3.000 TL ye full rektefiye yaptırsam... hala 5.000 TL cepte kalmış... (EN KÖTÜ DURUM DEĞERLENDİRMESİ BU) ama bu ies 50.000 daha giderse . . . Araba bedavaya gelecek, motor ya da kapak ya da sübap ya da piston NE Kİ ?  >%6rol

[/quote]

Yazdıklarım vtec motor için, sizde ki motor Vtec'lere göre daha az hassas.Vtec için hassaslığın daha çok olduğunu gözlemledim. Bilgiler için teşekkür 

fatih_155

« Yanıtla #19 : Mart 16, 2011, 11:19:24 ÖÖ »
bende 2011 elegance manuel honda cıvıc var atiker taktırdım çok memnunum 5000 km bindim ne ışık nw başka birşey çok memnunum her yönden.ama şöyle birşey çok yer biliyorum atiker takan reesmen kasap olanlar var önemli olan işçilik benim motoru açtığında örneğin lpgye ait birşey göremezseniz herşeyi motrun arkasındaki boşluğa yerleştirdi usta ve gayet mükemmel arabam.ya diyeceğim taktıracağın ürün prinsde olsa brcde olsa önemli olan işçilik....çünkü artık kitlerin hepsi güzel....

Salih6993

« Yanıtla #20 : Mart 16, 2011, 11:25:06 ÖÖ »
ARKADAŞLAR ŞU LPG İLE İLGİLİ KONU AÇMAYA Bİ SON VERİLSİN ARTIK..
SAYIN "carousal" FORUMDA BİR MİLYON TANE LPG KONUSU VAR EĞER BİR İKİ TANESİNİ OKUSANIZ ARAŞTIRSANIZ ATİKER DÜŞÜNÜYORUM SİZCE SORUSUNU SORMAZSINIZ ZATEN LÜTFEN ARTIK.!!

carousal

« Yanıtla #21 : Mart 16, 2011, 04:41:48 ÖS »
Benim aracımda zaten LPG var, salih6993, ben atiker düşünüyorum diye bir soru hiç sormadım ki.

Biraz daha dikkat lütfen!!!

Salih6993

« Yanıtla #22 : Mart 16, 2011, 04:56:55 ÖS »
Benim aracımda zaten LPG var, salih6993, ben atiker düşünüyorum diye bir soru hiç sormadım ki.

Biraz daha dikkat lütfen!!!

Verdiğiniz konu başlığını dikkatle okurmusuunz lütfen.

"2011 civic otomatik atiker düşünüyorum sizce?"

Salih6993

« Yanıtla #23 : Mart 16, 2011, 04:58:09 ÖS »
pardon ben kullanıcı adını yanlış yazmışım özr dilerim. konuyu açan arkadaşın ismini yazıcaktım

dinjer

« Yanıtla #24 : Mart 24, 2011, 12:20:03 ÖÖ »
atikerin mevcut sisteminde şuan neredeyse yerli parça yoktur. BRC adidas gibi isim yapmış firmadır. LPG kiti sorunlu değil montajı yapan usta sorunludur. 2 aracımda da Atiker mevcut 1 tanesinde 8 ayda 40000 diğerinde 10000 yaptım tık demedi.