Gönderen Konu: Type r ve lpg uyumu  (Okunma sayısı 9814 defa)

tAKreS

Type r ve lpg uyumu
« : Mart 31, 2011, 09:22:14 ÖS »
Arkadaşlar 2002 ile 2005 arası temiz bir type r almak istiyorum ama yakıtından çekiniyorum.İnternette bir tane lpg li gördüm ama sonuç nasıl bilmiyorum.Sizlere sorum bu aracın lpg ile uyumu nedir çevrenizde lpg ile kullanan var mı?O araca lpg olur mu demeyin arkadaşlar ne yapayım benzine zam yapıp taktıranlar utansın...

dinjer

Ynt: Type r ve lpg uyumu
« Yanıtla #1 : Nisan 01, 2011, 01:42:22 ÖÖ »
lpg taktırmak utanılacak bir şey değildir. Fakat TYPE R gibi bir araca lpg taktırmak abest olur.Satamazsınız daha sonra. Typer orta sınıf bir vatandaşn günlük km yapmak için Türkiye şartlarında kullanılacağı bir araba değildir.fakat siz bilirsiniz araç sizin. Lpg takılmıştır k20 ye daha önce brc de örneği mevcut
http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/SINAV-/CEVRE-OTOGAZ-MASLAK-HONDA-TYPE-R-LPG-DONUSUMU-topic-11520.html

Honda ******dan yada çevre otogazdan detaylı bilgi almanız daha doğru olacktır.
Adres: Atatürk Oto San. Sit. Kısım A Blok No:80-105
MASLAK - ŞİŞLİ - İSTANBUL
Tel: 0 212 346 4 346
Fax: 0 212 346 13 08

tAKreS

« Yanıtla #2 : Nisan 03, 2011, 08:05:34 ÖS »
Evet utanilacak birsey degil ama dediginiz gibi type r da kulaga hos gelmiyor.Ama performansli bir arac istiyorum bu sefer biraz da mecburiyt yani...

piscocuk

« Yanıtla #3 : Nisan 04, 2011, 11:39:28 ÖÖ »
hiç sorun olmaz.takar paşa paşa binersin..zaten bir sorun yaşanılsaydı typer aygaz cup yapılmazdı.her malın bir alıcısı vardır satarkende bunu unutma..ama typer tarzı arabaları aileye satamazsın alıcıları farklı ve özeldir kimisi bunu sorun eder kimisi etmez bu biraz şans işi.sonuçta insanlar alıp bu aracı modluyor beyindi eksozdu vs vs gibi.lpg de aracını kesiciye sokamazsın benzine geçer.

genel olarak ben bu aracı beğeniyorum binicem modla işim yok çokta yakmasın dersen paşa paşa binersin.ama dediğim gibi satmaya kalktığında ayda 3 kişi arar onlarda lpgli olduğunu öğrendiğinde hmmmm diyebilir.sen o aracı sadece senin gibi düşünen birine satabilirsin

tAKreS

« Yanıtla #4 : Nisan 04, 2011, 11:47:49 ÖÖ »
hiç sorun olmaz.takar paşa paşa binersin..zaten bir sorun yaşanılsaydı typer aygaz cup yapılmazdı.her malın bir alıcısı vardır satarkende bunu unutma..ama typer tarzı arabaları aileye satamazsın alıcıları farklı ve özeldir kimisi bunu sorun eder kimisi etmez bu biraz şans işi.sonuçta insanlar alıp bu aracı modluyor beyindi eksozdu vs vs gibi.lpg de aracını kesiciye sokamazsın benzine geçer.

genel olarak ben bu aracı beğeniyorum binicem modla işim yok çokta yakmasın dersen paşa paşa binersin.ama dediğim gibi satmaya kalktığında ayda 3 kişi arar onlarda lpgli olduğunu öğrendiğinde hmmmm diyebilir.sen o aracı sadece senin gibi düşünen birine satabilirsin

Satarken sIkIntI olacaginin farkindayim ve dediginiz gibi modla falan isim yok eger alirsam stock alip stock binicegim.Sorun 2-3 yil sonra satarken zorlanacak olmam.Zaten alici kitlesi kisitli iken daha da kisitlanacak...

efsane_001

« Yanıtla #5 : Nisan 04, 2011, 03:27:53 ÖS »
satarken sıkıntı çıkar lpg li olduğu için ama karar senin

canguder

« Yanıtla #6 : Nisan 04, 2011, 03:33:43 ÖS »
çok yaktığı ve tek kapı olduğu için zaten baştan -2 puan aldın birde üzerine lpg takarsan bu sefer araca şüpheyle bakacaklar -1 puan ordan aldın. Genç kişiler aracına talip olur ve paraları kısıtlı olduğundan başını ağrıtırlar ve satman uzun sürer -1 puan burdan. Aracının lpg'li olduğunu duyan 100 insandan 80'i bir daha aramaz. Lpg takarsan aracı satarken 50% daha fazla zorlanırsın.Zaten zor satılan bir araç olduğu için bence lpg takarak işini dahada zorlaştırma.

Fitos

« Yanıtla #7 : Nisan 04, 2011, 06:42:27 ÖS »
type r'a lpg'mi ? benim arabam bildiğin çakma type r ben kitine bile yediremiyorum lpg'yi :)

tAKreS

« Yanıtla #8 : Nisan 05, 2011, 12:12:03 ÖS »
Bana da ilginç geliyordu en başta ama baktım ki yurt dışında impreza ve evo gibi araçlara defalarca lpg takılmış...

hvsoyer

« Yanıtla #9 : Nisan 10, 2011, 02:44:30 ÖS »
Evet utanilacak birsey degil ama dediginiz gibi type r da kulaga hos gelmiyor.Ama performansli bir arac istiyorum bu sefer biraz da mecburiyt yani...

PERFORMANS=FAZLA YAKIT
TASARRUF=AZ YAKIT
ASLA PERFORMANS=TASARRUF OLAMAZ
BENCE BİRİNDEN VAZGEÇ

hvsoyer

« Yanıtla #10 : Nisan 10, 2011, 02:45:24 ÖS »
büyük harf için özür dilerim. blg. capslog açık kalmış. sonradan fark ettim