Gönderen Konu: brc lpg sıkıntımın çözümü...  (Okunma sayısı 4259 defa)

cagatay54

brc lpg sıkıntımın çözümü...
« : Ekim 25, 2013, 07:33:36 ÖÖ »
arkadaşlar yaklaşık 2-3 aydır askerden geldim aracımda 2009 cıvıc brc taktırmıştım.ışıkların hepsi gidiyor sarı ve kırmızı aynı anda yanıyor arabayı stop ettirdiğimde ışıklar sönmüyo aracımda tüpe geçirdiğimde stop ediyor olmadık yerlerde ve tüpe geçmiyordu.silkelemesi de çoktu.özellikle sabahları tüpe geçiş esnasında.zaten vakit bulup gidemedim hep benzinle geziyordum ama ona da gezmek denirse.bayramın 3.günü adapazarında küçük bir lpg ci buldum sadece o açıktı.sigortasını çıkarttı ben bilmiyordum sigortasının orda olduuğnu temizledi biraz takti yine lpg ye geçmiyordu.yola çıktım dönüşte tüp çalıştı ama bir iki dakika sonra bnzine geçti.ertesi sabah dükkana geldim çıkarttım sigortasını iyice temizledim yuvasını wd40 ile tamizledim taktım aracımda lpg ile ilgili hiçbir sorun kalmadı.arkadaşlar böyle bir sorunu olan varsa ilk sigortaya baksın.çünkü açık duruyor.benim kaput rr olduğndan su inmiş oraya oksitlenmiş.böye bir sorunu olan ve yakın zamanda motr yıkatan arkadaşlar varsa sigortanıza bakın..başıma bu geldi paylaşmak istedim.sigortası akü artı kutup başınn orda siyah ufak bir kutunun içinde..
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2013, 07:33:50 ÖÖ Gönderen: cagatay54 »

bomba565627

Ynt: brc lpg sıkıntımın çözümü...
« Yanıtla #1 : Kasım 23, 2013, 12:28:40 ÖS »
Kaputa nasil su geliyormus. Gelse niye oksitlensin . Cok ilginc. Bu kadar dandik ya bu honda

ultrakif

« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2013, 12:59:04 ÖS »
Kaputa nasil su geliyormus. Gelse niye oksitlensin . Cok ilginc. Bu kadar dandik ya bu honda
tabi ya bu milletde hiç bişiy bilmiyo dandik honda alıyor ıste orda ıyı okursanız kaputun RR olduğu sonradan işlem yapıldığını yani orjanil olmadığı için su aldığını anlıyacaksınız
Ne kadar çabuk karalamayı seviyoruz

bomba565627

« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2013, 01:09:37 ÖS »
tabi ya bu milletde hiç bişiy bilmiyo dandik honda alıyor ıste orda ıyı okursanız kaputun RR olduğu sonradan işlem yapıldığını yani orjanil olmadığı için su aldığını anlıyacaksınız
Ne kadar çabuk karalamayı seviyoruz
sanirim yanlis anladiniz. Ayrica rr nin ne oldugunu 10 kisiden 2 kisi bilir. Ben de bilmiyordum.honda kullanicisiyim ben de ama soylermisiniz bana hondanin tutulacagi bir tarafi kaldi mi sizce? ALLAH kazasiz belasiz kullanmayi naspi etsin hepimiz icin ama cok tuhaf problemler veriyor.1600 motor 125 beygir bir arqcin sizce performansi ne sekilde olmali. Bence honda gibi olmamali. Arac gitmiyor.resmen abaniyorum gaza. Zorla hizlaniyor. Bu cok basit bir ornek mesela. Tabi bu benim dusuncem .

ozN

« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2013, 10:36:02 ÖS »
hondaya gitmiyen dien ilk seni duydum :D yokusta dersen yine biraz inandırıcıda düz yolda arabayı 5 vitesde 1000 dd da bas gaz yio :D

cagatay54

« Yanıtla #5 : Kasım 23, 2013, 11:08:21 ÖS »

arabam bu kardeşim.hondanın dandik olduğu değil motoru zaten yıkamıştım ondnadolayı olduğunu söylüyorum.resimli göstermem gerekiyodu galiba.hondanın yürümediğini nasıl diyorsunuz ki.normal 1.6 araçlarla yürüdünüz mü hiç konuşuyosunz??sınıfında 1.6 olan ve 125-130 ps lik ve aşağısı araçların hangisine geçildiniz ki merak ettim

bomba565627

« Yanıtla #6 : Kasım 25, 2013, 08:18:44 ÖÖ »
cagatay abi yorumsuz bıakıyorum. İnsanlar herşeyi bilmek zorunda değildir.

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #7 : Kasım 27, 2013, 07:57:14 ÖS »
faydalı bilgi teşekkürler

prevailingboy

« Yanıtla #8 : Kasım 28, 2013, 12:33:31 ÖS »
brc nin servisi yeşilyurt otomotiv adada,bence gayet güzel ilgili bi yer,deneyebilirsiniz..

cagatay54

« Yanıtla #9 : Kasım 28, 2013, 01:01:09 ÖS »
brc nin servisi yeşilyurt otomotiv adada,bence gayet güzel ilgili bi yer,deneyebilirsiniz..

brc 2a mühendislik adapazarında elbirlik te var kardeşim.ben bildim bileli çalışıyorlar işlerini de iyi yapıyorlar gerçekten.

cagatay abi yorumsuz bıakıyorum. İnsanlar herşeyi bilmek zorunda değildir.

kimse bişey biliyorum diyemez ki.bugün bildiğimiz yarın değişir.ama bizde bilmezken araştırdık baktık gördük koşturduk öğrendik bişeyler.

lefkeli

« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2013, 10:08:36 ÖÖ »
Yeşilyurt BRC de Cemal usta LPG uzmanı başka tanımam. >=ok