Gönderen Konu: 2010 Honda civic 1.4 hatchback lpg yakıt tüketimi  (Okunma sayısı 12532 defa)

m316

2010 Honda civic 1.4 hatchback lpg yakıt tüketimi
« : Şubat 09, 2011, 08:38:34 ÖÖ »
Merhebalar ;

Ben aranıza yeni katıldım yıllarca BMW sürdükten sonra 2010 Honda civic 1.4 hatchback alarak iyi mi yaptım kötümü yaptım bilmiyorum ama honda çok hoşuma gitti şimdilik.Sizlere sorum olcak aracıma lpg taktırmak istiyorum mağlumunuz benzin litre fiyatı çok yüksek bende çok gezen biri olarak bu kadar para ödenmez benzine düşüncesiyle lpg taktırmaya karar verdim aranızda 1.4 olarak kullanan var mı lpg yi yakıt durumu ne kadar yakar kaç km gider biliyorsanız yardımlarınızı bekliyorum

Saygılarımla...

kolok

Ynt: 2010 Honda civic 1.4 hatchback lpg yakıt tüketimi
« Yanıtla #1 : Şubat 09, 2011, 08:37:05 ÖS »
M316 öncelikle aramıza hoşgeldin çok doğru bir seçim yapmıssın honda almakla bende 1.4is var landirenzo kit takılı 10 tlye 55 km yol yapıyorum gaz 2.390 burda ama taktıracaksan ya landirenzo yada prins derim prinsin bir artısı daha var sibop yağlama özelliği tekrar hoşgeldin güle güle kullan ...

koraygeo

« Yanıtla #2 : Şubat 09, 2011, 10:18:23 ÖS »
bende ki araç 1.8,lpg de 25 krş benzinde 35 krş yakıyor..bana soracak olursan LPG olayına girme derim bizim kasalarda LPG taktırıpda sorun yaşayan çok oldu ben 1 ay dayanabildim söktürdüm..ayrıca aracın garanti dışı kalacak bilginiz olsun..

ERD20

« Yanıtla #3 : Şubat 11, 2011, 04:33:55 ÖS »
Koraygeo arkadaşım yanlış anlama ama sen lpg yi söktürmüş olabilirsin ama sürekli lpg karşıtı yazılar yazmana gerek yok bırak isteyen taktırsın güzelce binsin hem sen lpg taktırmadan önce garantinin sona ereceğini bilmiyor muydun?Çok yakın arkadaşımda da 1.8 var oda lpg li ama bi sorun yok benim arabamda da var lpg 2008 civic sorun yok ve benzinle arada en az % 35-40 fark var.

koraygeo

« Yanıtla #4 : Şubat 11, 2011, 08:20:17 ÖS »
dostum illa taktıma demedim "bana soracak olursan" dedim orada kendi fikrim o..ben bilmiyordum LPG nin aracı garanti dışı bırakacağını bujilerde sorun yaşayınca servisten değiştirirken 160 tl ödeyince anladım :) tabi isteyen taktırır ne diyebilirim ki..

ERD20

« Yanıtla #5 : Şubat 11, 2011, 10:14:00 ÖS »
Ok kardeşim pardon ben garanti olayını biliyorsundur diye valla eğer bizim araçlarda artık motor aksamında arıza oldu mu babalara geldik. O yönden sen çok haklısın ne diyim.

koraygeo

« Yanıtla #6 : Şubat 11, 2011, 10:56:33 ÖS »
dostum inan o kdar sıkıntı yaşadım ki artık arabaya binmek ızdırap veriyordu :) ben çok sıkıntı yaşadım km de 1 krş için değmez dedim..walla eskiden ayda 80 tl lik yakıt alıyodum şimdi 100 tl lik alıyorum yetiyor..ama LPG taktırıp çok memnun olanda gördüm ama dostum bizim kasalarda memnun kalan görmedim bikaç arkadaş taktırmıştı ama onlarda söktürmeyi düşünüyordu..gene bence LPG şans işi benimki belki şansızlıktı ama zaten fazla araç kullanmıyorum, ayda en az 1000 km yapmayan araçlar için LPG ye gerek yok diye düşünüyorum

m316

« Yanıtla #7 : Şubat 13, 2011, 08:30:49 ÖS »
walla arkadaşlar cvplar için teşekkür ederim ben telefrex taktırdım şimdilik bir sorun yok yalnızca benzin göstergesi düşüyor araba sanırım benzinle gittiğini düşünüyor :) bu öyle bir sorunla karşılaştınız mı ya da çözümü var mı bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum :)

koraygeo

« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2011, 09:19:56 ÖS »
benzin göstergesi yol gittikçe düşer çünkü aracın bilgisayarı aracı benzinle gidiyor olarak düşünür..aracı kapatıp tekrar açtığınızda ibre eski seviyesine gelecektir..

NeFeR

« Yanıtla #9 : Şubat 13, 2011, 10:20:59 ÖS »
Ben lpg li kullanıyorum en iyi markayı taktım söktürmeyi düşünüyorum bizim araçlarda sıkıntı çıkarıyor 2 aracımdada sıkıntı bitmedi.zaten aracınız 1.4 bence böyle binin. bu arada iki araçta 1.8

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #10 : Şubat 14, 2011, 05:11:11 ÖS »
@Nefer

Memnun olmadığın marka neydi ? Ve sorun neydi ,çözüm için ne yapıldı ? Ve hangi ildesin ?

Ben lpg li kullanıyorum en iyi markayı taktım söktürmeyi düşünüyorum bizim araçlarda sıkıntı çıkarıyor 2 aracımdada sıkıntı bitmedi.zaten aracınız 1.4 bence böyle binin. bu arada iki araçta 1.8

hibo

« Yanıtla #11 : Şubat 14, 2011, 11:07:01 ÖS »
walla arkadaşlar cvplar için teşekkür ederim ben telefrex taktırdım şimdilik bir sorun yok yalnızca benzin göstergesi düşüyor araba sanırım benzinle gittiğini düşünüyor :) bu öyle bir sorunla karşılaştınız mı ya da çözümü var mı bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum :)

nazar değmesin ben lpg li civic hb im ile pek mutluyum,herkese tavsiye edebilirim,üstelik pek bilinmedik bir lpg kitiyle,galiba şanslıyım:))benzin ibresi bendede araç ilerledikçe düşüyor,araç benzin yakıyormuşçasına hesaplıyor...ancak bende her kontak açtığımda,kaldığı yerden inmeye devam ediyor,yani ibre sürekli düşüşte:))ancak şunu farkettim,yarım depoya yakın veya daha fazla benzin bulundurursam,ibre tam benzin bitiyor göstermeye yaklaşırken,hop normal değerine dönüyor,ve tabi tekrar düşmeye başlıyor...sonra yine yükselip sonra kmler arttıkça düşmeye devam ediyor,böyle bir döngüm var:))

NeFeR

« Yanıtla #12 : Şubat 14, 2011, 11:13:05 ÖS »
@Nefer

Memnun olmadığın marka neydi ? Ve sorun neydi ,çözüm için ne yapıldı ? Ve hangi ildesin ?

Teleflex
Honda servisinin tavsiyesi üzerine bu markayı taktırdım ama şuanda benzinle aynı yakıyorum.Eskişehir'deyim.Diğer aracımdaki marka tartariniydi lpg yüzünden conta yaktım 3000 lira ödedim.

koraygeo

« Yanıtla #13 : Şubat 15, 2011, 05:13:47 ÖS »
dostum geçmiş olsun 3000 tl üzerine şimdi bir bardak soğuk su iç derler..benim araçtada büyük sorunlar vardı kalkışta kapanma silkeleme çekirge gibi zıplıyordu araç ilk kalkışta...aracı en son araştırdım iyi bir honda ustasına götürdüm adam subap ayarı yaptı subaplar o kadar sıkışmış ki LPG yüzünden eğer böyle devam etseydin motoru kucaklar gelirdin dedi LPG li araç kullanan arkadaşlar 10 000 km de bir mutlaka aracın subap ayarını yaptırın ihmal etmeyin..
@Nefer

Teleflex
Honda servisinin tavsiyesi üzerine bu markayı taktırdım ama şuanda benzinle aynı yakıyorum.Eskişehir'deyim.Diğer aracımdaki marka tartariniydi lpg yüzünden conta yaktım 3000 lira ödedim.

drbill

« Yanıtla #14 : Nisan 22, 2012, 04:14:11 ÖS »
aradan baya bi zaman geçmiş ama konuyu tekrar açmak istiyorum bende aynı araca lpg taktırmak istiyorum özellikle konuyu başlatan m316 arkadaş tecrübelerini paylaşırsa sevinirim