Gönderen Konu: 2010 elegance LPG takılma sonrası servis garanti iptali hk.  (Okunma sayısı 16831 defa)

mehmetcan494

2010 elegance LPG takılma sonrası servis garanti iptali hk.
« : Ağustos 06, 2010, 07:54:30 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar bu gün Bursa inallar servisinde çalışan bir kişiyle arkadaşımın aracılığı ile görüştük 2010 elegance aracımı onlardan aldığımı söledim , neyse bu aracıma gaz taktırmak istiyorum dedim ve bana taktırırsam kesinlikle garantinin direk iptal olacağı bilgisini verdi bunun yanındada herhangi bir arıza oluştuğunda da kesinlikle garanti altında araca bakılamayacağı bilgisini verdi ve servise bile alınmayacağı bilgisii verdi fakat bunu ne amaçla söledi anlamadım tabi, sanırsam garantili bakılmayacak manasından bahsetti ne yapacaz şimdi bakalım en son iş yine tanıdık aracılığı ile daha yetkili biri ile görüşüp işi bağlamaya kaldı sanırsam bakalım hayırlısı   <783^2

washer

Ynt: 2010 elegance LPG takılma sonrası servis garanti iptali hk.
« Yanıtla #1 : Ağustos 06, 2010, 10:04:22 ÖS »
hocam aynı problemlerden dolayı ben de hala lpg taktıramadım ama eninde sonunda taktıracağım Allah'ın emri artık.peki sen ne umuyorsun,tanıdık daha kıdemli birini bulduğunda neyin teyidini almayı planlıyosun,bu iş artık iyice kabak tadı verdi,honda envanterinde olmayan bir parça donanım artık sen ne dersen, bu alet edevatların takılmasını onaylamayan servis,sana arıza durumunda illaki zorluk çıkartacak ne kadar tanıdık olursa olsun,ufak tefek sıkıntılar bir şekilde hallediliyo arandaki samimiyet ile orantılı olarak ama ciddi durumlarda adamlar direk tavrını koyup konuyu kapatıyor,bu iş risktir ve bu riski göze almak ya da almamak ta asıl meselenin ta kendisidir,garanti olayını acayip şekilde kendilerine belden bağlayarak uygulamışlar bu acı bir gerçek,mesela benim depodan gelen benzini motora veren 1 mt lik benzin hortumunu benden önceki sahibi yan sanayi bir hortum ile değiştirmiş,bu hortumda zamanla çatlamış ve gerçekten kötü durumda,ben yan sanayi olduğunu bilmediğimden servise gittim inceletmek için,orjinal parça değil dedi usta,garantiden halledelim altı üstü bir hortum 1 mt lik dedik,servis danışmanı geldi (hiç sevmediğim bir tip) konuyu anlattık,hemen koydu tavrını,bu durumda aracınızın motoru garanti dışı,eğer bir sorun çıkarsa garantiden yararlanamayacaksınız dedi,fiyat dedik,210 liraya mal olacağını söyledi,sanayide sordum,aynı kalitedeki boru 30 liraya halledilebileceğini öğrendim kriz geçirdim,düşün artık sen ben lpg diyoruz garanti dışı kalırmı kalmaz mı falan diyoruz adam bana 1 mt lik lastik bir boru yüzünden garanti dışı bırakmak kozunu ortaya koyuyor,daha da bişey demeye gerek yok sanırım...

mehmetcan494

« Yanıtla #2 : Ağustos 09, 2010, 08:59:02 ÖÖ »
tanıdık biri olsa diyorum en azından servis konusunda yardımcı olurlar arıza durumunda falan LPG yi görmemezlikten gelme gibi yada çıkacak olan sorunu LPG ye bağlamama gibi ama bu çok zor öle bir insan bulmak hele bu devirde malesef bakacaz artık anlık bir karar şu an için hayırlısı bakalım...

emre16

« Yanıtla #3 : Ağustos 09, 2010, 01:32:31 ÖS »
bence en iyi ihtimal montajı orda yaptırın aksi takdirde lpgden dolayı çıkan bir sorunda çok çaresiz kalabilirsiniz bu seferde lpg taktırmaya değmez...Bana kalırsa aracınıza lpg kesinlikle taktırmayın genellikle sorun çıkartmıyor denilsede ufak tefek sorun hep çıkartır lpg satıp dizel corolla öneririm veya bırakın öyle kalsın.Ayda veya senede ne kadar km yol yapıyorsunuz acaba?
« Son Düzenleme: Ağustos 09, 2010, 01:33:26 ÖS Gönderen: emre16 »

mehmetcan494

« Yanıtla #4 : Ağustos 09, 2010, 03:46:55 ÖS »
3 ayda 9000 km ye yaklaştı bilmiyorum çokmu ama, sanırım garanti iptal olacak ise taktırmayacağım gibi görünüyor yinede araştırmaya devam edeceğim sonuna kadar yinede kısmet...

armi

« Yanıtla #5 : Ağustos 09, 2010, 04:27:43 ÖS »
vala bu konuyu araştırıp sitedende bilgimize sunarsanız sevirim dostlar ben izmirde trafik az olmasına karşılkık ayda 600 tl civarında benzin alıyorum buda bütçemi oldukça sarsıyor yeni kasa opel astra(dizel) düşündüm ama honda aracımında hiç bir araba yerini tutmuyor bilemedim ne yapacağımı aynı konfor aynı rahatlık hiç bir araçta bulamıyorum civicden başka..

vdtyuksel

« Yanıtla #6 : Ağustos 09, 2010, 06:25:27 ÖS »
Bana da burda (Malatya) aynı hikayeyi okudular, yok garanti iptal , yok seni servise almayız,,, ıvır zıvır hepsi aynı şeyleri söylüyor yani...
Ben de gittim Kayseri'de serviste lpg mi taktırdım ve malatya ya bakıma geldim, ne olacak şimdi beni almayacak mısınız dedim (Aynı adama) yok hocam ne demek hemen geç işlemlerini başlatalım demaz mi!!! >%6rol
Kayseri servisi üstelik garanti de devam ettiriyor....
Garantiden ön cam motoru ve motor gergilerini ve emniyet kemerlerinden gelen sesi hallettirdim......

caucass

« Yanıtla #7 : Ağustos 09, 2010, 08:31:26 ÖS »
Genelde Hondanın prensibidir, LPG li araçları servise sokmazlar, bildiğim kadarıyla bu forumlarıda takip ediyorlar, eğer gerçekten yaptılarsa yakında kayseri ve Malatya servislerinin lisanslarını iptal edip yeni ve normal servis açtırırlar

kacaman

« Yanıtla #8 : Ağustos 10, 2010, 02:28:49 ÖÖ »
bu baskıya yani benzin ile lpg nin arasındaki yakıt ekonomisi baskısına dayanamayıp gevşeteceklerdir eminim, hemde böyle bir trend yakalamışken.

emre16

« Yanıtla #9 : Ağustos 10, 2010, 12:13:04 ÖS »
3 ayda 9000km benzinli bir araç için çok yani dizel almanız gerkiyordu ama Hondadan da vazgeçebilirseniz geçin??? :D :D

washer

« Yanıtla #10 : Ağustos 10, 2010, 09:42:08 ÖS »
Genelde Hondanın prensibidir, LPG li araçları servise sokmazlar, bildiğim kadarıyla bu forumlarıda takip ediyorlar, eğer gerçekten yaptılarsa yakında kayseri ve Malatya servislerinin lisanslarını iptal edip yeni ve normal servis açtırırlar

ben de öyle sanıyordum ama gözümle gördüm bir çok kez ve durumun öyle olmadığını anladım,izmir çamkıran servisinde lpg li araçlara gayet güzel bakılıyor (bakım+arıza durumu), hatta ordaki ustalara lpg taktırmayı düşünüyorum ne önerirsin dediğinizde hemen 30 mt yanındaki zavoli takan yeri gösteriyolar oraya git taktır diyolar düşünün artık...

mehmetcan494

« Yanıtla #11 : Ağustos 11, 2010, 06:48:28 ÖÖ »
yer yer değişiyor servislerin anlayış ve kişilikleri sadece oradaki yetkilinin kişisel anlayışına ve insafına kalmış bir şeydir bu durum bizde tam ters yere denk gelmişik bu arada dizel sıfır passat yerine bile hondaya binmeyi tercih ederim honda ayrı bir felsefe ayrı bir zevk dizel araç almayı hüç aklımdan bile geçirmedim çokta yaksa memnunum arabamdan

nevzatpamuk

• nevizade
« Yanıtla #12 : Ağustos 12, 2010, 12:24:37 ÖS »
2000yılımda 0km cıvıca lpg taktım 2008 se sattım hiç bir proplem olmadı.2008 de cıvıc premium aldım onuda lpg li yaptım .hiç bir sorun yok.2000 model cıvıctan yaptığım yakıt tasarrufu ile 2008 cıvıcı aldım belki ilginizi çeker.

fatih007

« Yanıtla #13 : Ağustos 13, 2010, 11:59:43 ÖÖ »
Arkadaslar 2009 cıcıv ım LPGli malatya maras antalya dakı servıslere gıtdım hıcbırısınde  problem yaşamadım bilginize ayrıca LPG yide tavsıye ediyorum iyi bır usta iyi bir ayar sorunsuz bir sürüş ve süper bir ekonomi

panoromeo

« Yanıtla #14 : Ağustos 15, 2010, 08:00:31 ÖÖ »
Benim araçta LPG li İzmir terakki den 30k bakımı için salı ya randevu aldım ama lpg var demedim,sorun çıkarmıki?

fzthgosm

« Yanıtla #15 : Ağustos 15, 2010, 09:58:12 ÖÖ »
Benim araçta LPG li İzmir terakki den 30k bakımı için salı ya randevu aldım ama lpg var demedim,sorun çıkarmıki?

hiçbir sorun çıkmaz diye düşünüyorum.yetkili servisler için çok iyi bir gelir kaynagı servis ve bakım ücretleri.

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #16 : Ağustos 15, 2010, 12:10:37 ÖS »
şimdi arabaada direksiyon kutusu frenler debriyaj da sorun çıkabiliyo motorunda sorun çıkan çok az var diye biliyorum servis lpg den dolayı motor harici bi aksamın garantisini iptal etmemesi lazım

panoromeo

« Yanıtla #17 : Ağustos 15, 2010, 06:42:57 ÖS »
Garanti kapsamından cıkar mı diye sormadım, lpg kiti takılı diye servise alamayız falan derler mi acaba?

ReDDevil8132

« Yanıtla #18 : Ağustos 15, 2010, 06:46:26 ÖS »
demezler sanırım artk cogu servıs tup bıle takmaya basladı sıfır arabalara tabi daha hondada yok ama olsn

washer

« Yanıtla #19 : Ağustos 15, 2010, 07:41:08 ÖS »
Garanti kapsamından cıkar mı diye sormadım, lpg kiti takılı diye servise alamayız falan derler mi acaba?

merak etme cuma ordaydım benimde 20 bin geldi konuşmak için gittim,lpg ile ilgili sıkıntı yok alıyolar çatır çatır yapıyolar bakımı sorun yok yani...

washer

« Yanıtla #20 : Ağustos 15, 2010, 07:43:15 ÖS »
bu arada terakki 20 bin bakımına 380 lira dedi dumur oldum eğer hava ve polen filitresi değişmezse 280 liracivarına iner dedi tabi filitrelerin durumuna göre,çok geldi bana 380 lira ne demek yaw,onların yapacaklarını ben de yaparım ama elimiz mahkum işte kazıklanmaya <nohapy

panoromeo

« Yanıtla #21 : Ağustos 16, 2010, 05:49:17 ÖÖ »
Terakkiden randevu alırken sordum, ne kadar tutar 30.000 bakımı diye, 260tl dediler.
Aracı Çamkırandan aldığımı,Akçayda oturmama rağmen artık servisleri size yaptırmak istediğimi
söyledim,fiyatta yardımcı olun dedim,ufak bi indirimde yaparız dediler.

washer

« Yanıtla #22 : Ağustos 16, 2010, 06:08:59 ÖÖ »
seni yemişler >%6rol

fzthgosm

« Yanıtla #23 : Ağustos 16, 2010, 07:56:41 ÖÖ »
izmir terakki mi neyse honda sahiplerini yoluyor galiba.filtreler değişmezse ne demek 280 yaw.ben bütün filtreler değiştigi halde ve üzerine clips denilen sanayide 3-4 tanesi 1 lira ama serviste tanesini 5 liraya satılan 2 klips eklendigi halde 260 tl verdim.daha hafta sonu 70 bin bakımı yaptırdım 160 tl para ödedim  yag filtresi hariç diğer filtreler değişmedi

fzthgosm

« Yanıtla #24 : Ağustos 16, 2010, 07:58:36 ÖÖ »
bu arada servislere yolunmak istemeyen arkadaşlar arabanızı bırakırken kıl davranın ve baştan herşeyi peşin konuşun.yag filtresi hariç arabama başka bişey istemiyorum eger gerekiyorsa birde hava filtresi deyin.yagı dışardan alıp siz götürün.