Gönderen Konu: 2010 civicime teleflex tatırdım ama bir sorunum var gibi  (Okunma sayısı 5307 defa)

abceliik

2010 civicime teleflex tatırdım ama bir sorunum var gibi
« : Aralık 07, 2010, 10:46:27 ÖÖ »
2.250 tl ye teleflex marka lpg taktırdım.ilk 100 km sorun yoktu.benzinden lpg ye geçişte bir problem yoktu.sonra benzinden lepegeye geçerken silkeleme değilde şöyle bir yağını gazdan çekermiş gibi araba fren yer gibi oluyor.servis te ilgilendi mapını(benzini kesip  lpg ye geçiren parçası) değişti yine aynısı oldu.motor soğuk ve sıcakken ayarda yaptı.ama değişen bişey oladı.merak ettiğim şu benzinden lpg ye geçerken siz hissediyor musunuz.honda özel servisine götürdüm bilgisayarla baktılar herhangi bir arıza yok.bu arada araba gayet iyi ediler bu normal dediler.arabnın çekişinde çalışmasın da gaz yemesinde hiç bir problem yok.bilgisi olan varsa bişeyler söylese

ilkeronat

Ynt: 2010 civicime teleflex tatırdım ama bir sorunum var gibi
« Yanıtla #1 : Aralık 07, 2010, 12:01:48 ÖS »
su ana kadar bindigim butun lpg li araclarda bu boyleydi. benzinden lpgye gecerken dikkat edersen hissedecegin kadar bir bekleme soz konusu ama ole cok uzun suren bir olay da dagil.klimayi acmissin da devreye girerken ki kadar belki biraz daha fazla.

abceliik

« Yanıtla #2 : Aralık 07, 2010, 01:06:28 ÖS »
şölye bir durum var lpg takıldıktan sonra ilk 3 gün bunu hissetmedim.ve bunun olmaması gerektiğini de söyleyen teleflexsi takan usta.hatta bu gün aradım bu böyle mi kalsa iyi olur dedim.oda yok o öyle olmaz şimdiye kadar taktığım hondaların hiçbirinde olmadı dedi.kendisi bana getir  bir daha bakacam diyor bıkmadan usanmadan düzeltmeye çalışıyor usta

ilkeronat

« Yanıtla #3 : Aralık 07, 2010, 01:42:48 ÖS »
saniyorum farkli seylerden bahsediyoruz cunku benim soyledigim sey bu kadar kafaya takacak kadar birsey degil

carousal

« Yanıtla #4 : Aralık 07, 2010, 07:50:40 ÖS »
Teleflex kitiniz hayırlı olsun, ben de teleflex kullanıcısıyım, yalnız ben ana bayide 1900 tl'ye (pazarlıksız) taktırdım, fiyatlar neden bu kadar artmış acaba?

Benzinden LPG'ye geçerken en ufak bir belirti farkı hissetmiyorum ben, yani hissetmeme dediğim araçta lpg'ye geçtiği anda herhangi bir titreme-vuruntu olmuyor. sadece lpg lambasındaki kırmızı yanıp sönen ışığın söndüğünü görünce aracın gaza geçtiğini anlıyorum.

bende vtec2 civic mevcut türkiye distribütöründe lpg montajı yapıldı, son derece memnunum, umarım sizin sorununuzu da en kısa sürede çözerler.

« Son Düzenleme: Aralık 07, 2010, 07:51:37 ÖS Gönderen: carousal »

abceliik

« Yanıtla #5 : Aralık 08, 2010, 04:24:14 ÖÖ »
fiyat 2000 tl idi ben taksit yapınca vade bindi ondan dolayı biraz pahalıya maal oldu.dün tam 3 saat uğraştılar.enjektörler değişti olmadı beyin değişti olmadı ayar yapıldı olmadı.yine eskisi gibi artık bıktım sanayiye gitmekten.bende böyle bineceğim.taaki bir gün yolum ankaraya düşene kadar.yolum düşerse bir de orda baktırcam.dediğim gibi tek sorun tüpe geçişte benzini kesip gaz ulaşıncaya kadar ki bekleme süresini hissettiriyor.bakalım ne olacak.başka bir problem çıkmasında..teleflex kullanıcı olarak memnun musun.nezamandan beri kullanıyorsun.ayar için hiç gittiğin oldumu servise

poseidon999

« Yanıtla #6 : Aralık 08, 2010, 05:57:47 ÖÖ »
Geçişlerede çok hafif bir silkeleme oluyor ama o kadar hafif ki
yol biraz bozuk olunca hissetmiyorum bile.
Yolcular hiç hissetmiyor.

fzthgosm

« Yanıtla #7 : Aralık 08, 2010, 07:05:18 ÖÖ »
eski hondamda sizin dediginiz gibi bişey vardı.ilk başlarda bişey olmamıştı ama sonraları lpg ye geçerken araba önce bekleyip sonra birden gaza basarsınızya öyle bişey oluyordu.o şekilde 2 sene falan bindim yakıt olarak gayet iyiydi çekiş olarak güzeldi ama hiçte gidip nedir ne degildir diye sormamıştım şimdiki arabamda o dedigim durumu hissetmez oldum allaha şükür

carousal

« Yanıtla #8 : Aralık 08, 2010, 03:43:34 ÖS »
Alıntı
teleflex kullanıcı olarak memnun musun.nezamandan beri kullanıyorsun.ayar için hiç gittiğin oldumu servise
Ekim ayının ilk haftası montajı yaptırdım, montajı yaptırdıktan sonra 1 kere bile geri dönmedim, herhangi bir ayarsızlık ya da arıza ile karşılaşmadım. 3 bin kilometreye yakın yol yaptım bu süreçte, şu ana kadar hiçbir problem yok, sistemi taktırdığım dönem mevsim geçişlerine denk gelmesine rağmen (hava sıcaklıklarının ani değişimi) hiç bir problem yaşamadım.

Sizin araç sıfır kilometre ise motor mu açılmadı acaba diyeceğim de, bir arkadaşım da sıfır kilometre ford fiestasına serviste lpg kiti taktırdı hiçbir problem yaşamadı.

Umarım sorunun kaynağını bulurlar, sistem olarak teleflex çok kaliteli o konuda bir endişe yaşayıp aracınızdan soğumayın.

Takdırdığınız kitin 100.000 km/ 5 yıl garantisi mevcut, muhtemelen sorununuzu gidereceklerdir, en kötü ihtimal Tunalı otomotiv ile irtibata geçin derim.
http://www.tunali.com.tr/
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2010, 03:45:41 ÖS Gönderen: carousal »

abceliik

« Yanıtla #9 : Aralık 08, 2010, 05:10:27 ÖS »
tunalıylada irtibata geçtik servisle beraber ama yine değişmedi.aracıma 22000 km de taktım.böyle kabullendim artık taaki ankaraya yolum düşene kadar ozaman onlara göstereceğim