Gönderen Konu: 2010 civic'e BRC lpg takımı garanti ve fiyat sorunu  (Okunma sayısı 3990 defa)

erkanakre

2010 civic'e BRC lpg takımı garanti ve fiyat sorunu
« : Nisan 30, 2012, 04:14:19 ÖS »
merhabalar..4 gün önce 2010 civic alarak honda ailesine katıldım. aracıma plaka değişikliği yapacağım ve sınırlı vaktim var. Bu sırada lpg de taktırmak istiyorum ancak şu sorunlarla karşılaştım
1- serviste 2400 tl fiyat çekiyorlar brc servisinde 1850 tl brc servisi 2 yıl lpg garantisi veriyor ve aracın garantisininde bozulmadığını ayrıca çok önemli bir nokta olarak brc nin şu anda honda da takılan lpgye agustos ayına kadar garanti vermediğini söylüyor aklım karma karışık ne yapabilirim bilgisi olan var mı? fiyatlar konusunda  yol gösterecek yorumlara ihtiyacım var?
2- araca my11 adı verilen bir kit takılıyormuş bu kit lpg yanında birazda benzin püskürterek aracı çalıştırıyormuş doğru mu?
3- BRC servisinde lpg taktırırsam honda da garanti anlamında sorun çıkarmı?

cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler..

carousal

Ynt: 2010 civic'e BRC lpg takımı garanti ve fiyat sorunu
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2012, 04:36:03 ÖS »
lpg yanında benzin püskürtürse tasarruf bunun neresinde olacak?

Zaten tasarruf %35-40 civarlarında gerçekleşiyor, tasarruf oranı daha da aşağıya inecekse LPG taktırmanın mantığı nerede diye sormak isterdim o ustaya.

mumy

« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2012, 05:14:40 ÖS »
konu bu başlık altında detaylı bir biçimde konuşulmuş idi.

http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_cng_ve_alternatif_yakit_sistemleri/2012_honda_civic_elegance_icin_lpg-t57746.0.html

Hayırlı olsun kazasız sürüşler.
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2012, 05:14:55 ÖS Gönderen: mumy »

legolas

« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2012, 09:09:13 ÖS »
bende my11 var, bahsettiğiniz gibi bir özellik yok..

3ddelisi

« Yanıtla #4 : Mayıs 01, 2012, 12:40:11 ÖÖ »
merhabalar..4 gün önce 2010 civic alarak honda ailesine katıldım. aracıma plaka değişikliği yapacağım ve sınırlı vaktim var. Bu sırada lpg de taktırmak istiyorum ancak şu sorunlarla karşılaştım
1- serviste 2400 tl fiyat çekiyorlar brc servisinde 1850 tl brc servisi 2 yıl lpg garantisi veriyor ve aracın garantisininde bozulmadığını ayrıca çok önemli bir nokta olarak brc nin şu anda honda da takılan lpgye agustos ayına kadar garanti vermediğini söylüyor aklım karma karışık ne yapabilirim bilgisi olan var mı? fiyatlar konusunda  yol gösterecek yorumlara ihtiyacım var?
2- araca my11 adı verilen bir kit takılıyormuş bu kit lpg yanında birazda benzin püskürterek aracı çalıştırıyormuş doğru mu?
3- BRC servisinde lpg taktırırsam honda da garanti anlamında sorun çıkarmı?

cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler..

Ben Honda servisinde BRC kitini  taktırdım yaklaşık 2 ay oldu.Garanti kesinlikle takılır takılmaz başladı ve 1 ay sonra şamandıra değişimi yapıldı hiç ücret ödemedim.Garanti konusunda Ağustos ayı konusunu kim söylemişse YALAN söylemiş garanti takılır takılmaz başlar.Elinizde hem faturanız hem garanti belgeniz olacak.Hem Honda servislerinde hem de BRC servislerinde GARANTİNİZ GEÇERLİ. MY11 kiti veya diğerleri farketmez ilk çalıştırma anında araç benzinle çalışır ve motor suyu sıcaklığı 40 derece civarına geldiğinde araba lpg ye otomatik geçer.Honda servisinde taktırırsan 6 sene FULL garantin devam eder,BRC servislerinde taktırırsan garantin 3 seneye ve 100.000 km ye düşer ayrıca motor garanti kapsamından tamamen çıkar.Eğer 60.000 km ve 3 yaş koşulunu sağlıyorsan Honda servisinde taktırabilirsin.Uzun yıllar kullanacağım diyorsan Honda servisinde taktırmanı öneririm ama 2 yıl sonra BRC garantisi bitince satarım diyorsan BRC servisinde de taktırabilirsin.