Gönderen Konu: 2009 honda cıvıc acill cevap  (Okunma sayısı 1879 defa)

UFUK ÖNDER

2009 honda cıvıc acill cevap
« : Ocak 04, 2013, 11:32:00 ÖS »
s.a arkadaslar 2009 honda cıvıc arabama lpg taktırmak istiyorum sizce taktırayımmı performansta bir değişiklik olurmu beni bilgilendirebilirmisiniz teşekkürederim.

teachers71

Ynt: 2009 honda cıvıc acill cevap
« Yanıtla #1 : Ocak 07, 2013, 11:34:03 ÖÖ »
ufuk kardeşim. lpg her halukarda kardır. ancak bazı bilgileri değerlendirmeniz gerekiyor. örneğin lpg ye geçiş için 1000 ile 2000 tl arası masrafınız olacak. bu parayı ilk etapta nezaman çıkaracağınız. burada yılda kaç bin km yaptığınız çok can alıcı bir nokta. ikinci nokta ise aracınıza kaç sene binmeyi planlıyorsunuz. tam sistem maliyetini amorti etmiş kar yapmaya başlamışken aracınızı satarsanız aracınızın alıcısı tarafından size bol bol hayır duası anlamına gelsede size mali bi faydası olmayacaktır.
lpg de benzine göre yüzde40 civarı tasarruf sağlarsınız. yılda yaptığınız km ye göre ve taktıracağınız sisteme göre kaçbin km de maliyetini çıkaracağınızı hesaplayıp ona göre kendi kararınızı verin.
saygılarla..

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
    • www.yildizotogaz.com.tr
« Yanıtla #2 : Ocak 07, 2013, 11:39:15 ÖÖ »
s.a arkadaslar 2009 honda cıvıc arabama lpg taktırmak istiyorum sizce taktırayımmı performansta bir değişiklik olurmu beni bilgilendirebilirmisiniz teşekkürederim.

doğru bir serviste doğru bir ürün montajı yapılırsa uzun yıllar sorunsuz lpg li araç kullanma keyfini yaşarsınız .performans konusuna gelince yine aynı kriterlere dikkat edilecek olursa performans kaybı yaşamazsınız .

bestami_1

« Yanıtla #3 : Ocak 22, 2013, 10:16:28 ÖS »
lpg icat olmasaydı bizler nasıl benzinli araçlara binecektin .özellikle 125 ps olan hondalara bekleme bekeldiğin hata ben benzinli 1 ay dayanabildim benimkide 2009 cıvıc  brc my 11 taktırdım kalbimde cebimde rahatladı.üstelik benzin yakacak diye hımbıl hımbıl gitmekten kurtuldum
bak ne dicem daha yeni  25 lt gaz aldım 2,47 liradan tam 298 km gittim otobanda nedersin buna