Gönderen Konu: 2009 civic e atiker brc teleflex sizce hangisi  (Okunma sayısı 23315 defa)

napak06

2009 civic e atiker brc teleflex sizce hangisi
« : Mayıs 30, 2010, 11:22:14 ÖS »
arkadaşlar aracıma bu markalardan birini taktıracağım. atiker 1000 brc 1500 teleflex 2000 sizce hangisi olmalı. 1500 yada 2000 vermeye değer mi brc ve teleflex için. yoksa 1000 lira verip atiker mi taktırmalıyım. bu cihazlar arasındaki kalite farkları maliyet farklarıyla eşdeğer mi. tşk ediyorum iigeceler

fzthgosm

Ynt: 2009 civic e atiker brc teleflex sizce hangisi
« Yanıtla #1 : Mayıs 30, 2010, 11:39:07 ÖS »
eger işini iyi bilen montajı güzel teknik bilgisi yeterli birisi varsa atiker taktır hiçbir fark görmeyeceksin.benim araç 2008 civic ve atiker takılı taktıralı 24 bin km oldu allaha şükür bir problemim olmadı yakıtımda diger kit takılı araçlarla aynı.illede ithal olsun dersen sitemizde kacaman nickli arkadaş var arabasında zavoli takılı lpg enjektörlerinin sesini bile duymuyorsun performns konusuna girmeye bile gerek yok o derecede süper.

asvtec

« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2010, 09:21:10 ÖÖ »
Hyundai güzel araç sorunları olsa da fiyatından dolayı tercih ediliyor,2009 da satış rekoru da kırdı ;fakat Honda ile mukayese edilemez! BRC ve Teleflex lpg sektörünün üst sınıf ürünlerindendir ,Atikeri bu ürünlerle aynı kefeye koymak adaletli olmaz teknik açıdan da bu ürünlerin bir çok üstün yönleri vardır (enjektör yapısı,programlanması ,servis ve montaj kalitesi).Teleflex her ne kadar kaliteli bir ürün olsa da parasının ürünü değildir.Tawsiyem BRC .Bu iş bir kere yapılıyor ,500 tl fazla ver daha da kafan ağrımasın.

napak06

« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2010, 11:59:39 ÖÖ »
tşk ediyorum arkadaşlar. atikeri aklım takılıyor ayarı bozuluyormuş sık sık bide fark varsa en iii si olsun diyorum ama yoksa brc bile takmaya gerek yok. bide atikerin bir modeli varmış eski modeline göre daha iyimiş bilgisi olan varmı acaba

panoromeo

« Yanıtla #4 : Mayıs 31, 2010, 12:07:39 ÖS »
eger işini iyi bilen montajı güzel teknik bilgisi yeterli birisi varsa atiker taktır hiçbir fark görmeyeceksin.benim araç 2008 civic ve atiker takılı taktıralı 24 bin km oldu allaha şükür bir problemim olmadı yakıtımda diger kit takılı araçlarla aynı.illede ithal olsun dersen sitemizde kacaman nickli arkadaş var arabasında zavoli takılı lpg enjektörlerinin sesini bile duymuyorsun performns konusuna girmeye bile gerek yok o derecede süper.
peki performans olarak memnunmusun atikerden?

fzthgosm

« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2010, 04:12:13 ÖS »
peki performans olarak memnunmusun atikerden?

performns o0larak ne istedigine baglı.son hız soruyorsan 218 km yi gördüm hala giderdi belki ama zorlamadım şansımı.6 kişi ile evet yanlış okumuyorsun 6 kişi ile çok dik rampa ve kesin virajları olan yolda benzinden farkını hissetmeden çıktım.yakıt olarak benden az yakan varsa buyursun gelsin.100-110 km hızla 114 km(10-15 km si ş.içi) de 14 tl yakıt alıyor(1860 litre fiyatı).evet 24 bin km oldu allaha şükür ben daha zararını aksiligini görmedim.ben ne atiker satıcısıyım nede bayisi.eger allah izin verir bir aksilik çıkmazda bir 20 bin km daha binsem isterse kit bozulsun umrumda degil.gider 1 atiker daha takarım.ama en önemlisi işini iyi bilen bir ustanın montajı ve programı iyi anlayan iyi atan bir usta

asvtec

« Yanıtla #6 : Mayıs 31, 2010, 07:32:30 ÖS »
Atiker enjektörleri selenoıd valfli enjektörlerdir ;bu enjektörler belli devirden sonra açık kalır ,tepki süreleri o hıza yetişemez.Araç süratlenir ama gereğinden çok ama çok fazla gazı yanma odasına gönderir ve bu da fazla yakıt tüketimine neden olur.V e bu enjektörlerde belli km sonra içlerimdeki yayların ve nüvenın aşınmasından dolayı dönem dönem ayar yapılmasına gerek duyulur Olay teknik açıdan böyledir ,biline...

panoromeo

« Yanıtla #7 : Mayıs 31, 2010, 08:55:22 ÖS »
Sayın ASVTEC beyefendi: bu konularda çok bilgili olduğunuzun farkındayım,mesajlarınızı sürekli takip
ediyorum;bilimsel ve matematiksel verileriniz bizleri aydınlatma konusunda çok yardımcı oluyor,
bu yüzden teşekkürlerimi sunarım.Ancak BRC  İç Anadolu & Karadeniz Bölge Bayii olmanızdan ötürü
sürekli o markayı öven ve diğer markaların zayıf yanlarını anlatan mesajlarınız da bana biraz taraflı görünüyor.
Umarım bu ufak eleştirim yüzünden bana kızmazsınız ve aşağıdaki soruma tarafsız yanıt verirsiniz:
"Kendi bayilerinizin bile dediğine göre BRC nin enjektör sesi gerçekten rahatsız edici düzeyde,özellikle
Honda gibi gayet sessiz çalışan bir motorda fazla dikkat çekiyor ve sanki dizel motor sesi gibi rahatsız edici bir
ses duyuluyormuş.(Ben bizzat duyma şansına erişemedim)
Diyelimki BRC markasını tercih ettim ve sizin bu sorunsuz enjektörleriniz performansında çalışan ama daha sessiz
çalışan başka bir enjektör taktırma imkanımız var mıdır?
Teşekkürler...
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2010, 08:57:21 ÖS Gönderen: panoromeo »

fzthgosm

« Yanıtla #8 : Mayıs 31, 2010, 10:34:11 ÖS »
panoromeo nickli arkadaşım atikerde de enjektör sesi şık şık şık diye geliyor ama bu araç içine kadar degil sadece kaput civarına yaklaştıgında duyuyorsun.enjektör kalitesini falan bilmem asvtec nickli arkadaşım yüksek devirde açık kalır kapalı kalır fazla yakıt tüketir olayını bilmem ama ben arabayı her türlü kullanan birisiyim gerektiginde devirli,normal,sakin veya düz yolda 200 km hızlarıda gördügüm oluyor ancak genel ortalamaya baktıgımda yaktıgım yakıt her zaman diger kit takılı arkadaşlarla aynı yakıtı hatta çogundan az yakıyorum(az yakmak kullanıma baglı tabi).birde brc bayisi benim yaşadıgım ilde yok kaldı ki atiker bırak ili ilçelerinde bile var.servis agı şuan en yaygın olan atiker.asıl atikerden kaynaklandıgı sanılan sorunlarda bayi agının bu kadar yaygın tutulmasından kaynaklanıyor.bayi agını geniş tutmak için önüne her gelene bayilik vermşler dolayısı ile problem sayısı fazla oluyor.anlatmak istedigim adam gibi adam esnaflıgı iyi yaptıgı işin arkasında olan,montaj ve program bilgisi iyi olan birisini varsa gözün kapalı git atiker taktır.

asvtec

« Yanıtla #9 : Haziran 01, 2010, 08:37:14 ÖÖ »
Merhaba dostum ;

Eleştirilere herzaman açığım ,kızmamı gerektirecek bir durum yok,bu forumda hem hondacıyız hem de lpg hakkında dilimizin döndüğünce insanlara bilgi vermeye çalışıyorum.Ayrıca P.M kutum her zaman farklı marka kullanan insanların mesajlarıyla doludur ve bu arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum.Dikkat edersen verdiğim bilgilerin her zaman bir dayanağı var.Körü körüne marka övmüyorum.Ve verilen yanlış bilgilere de anında dayanaklı açıklamalar yapıyorum.Senin soruna gelecek olursak;
BRC İNO 3 enjektörleri evet sesli çalışır bu ses 5 desibeldir.Motorun çalışma sesi yaklaşık 7 desibeldir yan,i enjektör sesi motorun sesinin içinde kaybolur ve araç içerisinden duyulamaz.Fakat yanlış yapılan montajlarda enjektör raili motor gövdesi ile yalıtımsız parçalar kullanılarak yapılırsa bu ses araç içerisinden duyulabilir.Farklı bir marka enjektörü BRC de kullanamazsınız.Selamlar...

Sayın ASVTEC beyefendi: bu konularda çok bilgili olduğunuzun farkındayım,mesajlarınızı sürekli takip
ediyorum;bilimsel ve matematiksel verileriniz bizleri aydınlatma konusunda çok yardımcı oluyor,
bu yüzden teşekkürlerimi sunarım.Ancak BRC  İç Anadolu & Karadeniz Bölge Bayii olmanızdan ötürü
sürekli o markayı öven ve diğer markaların zayıf yanlarını anlatan mesajlarınız da bana biraz taraflı görünüyor.
Umarım bu ufak eleştirim yüzünden bana kızmazsınız ve aşağıdaki soruma tarafsız yanıt verirsiniz:
"Kendi bayilerinizin bile dediğine göre BRC nin enjektör sesi gerçekten rahatsız edici düzeyde,özellikle
Honda gibi gayet sessiz çalışan bir motorda fazla dikkat çekiyor ve sanki dizel motor sesi gibi rahatsız edici bir
ses duyuluyormuş.(Ben bizzat duyma şansına erişemedim)
Diyelimki BRC markasını tercih ettim ve sizin bu sorunsuz enjektörleriniz performansında çalışan ama daha sessiz
çalışan başka bir enjektör taktırma imkanımız var mıdır?
Teşekkürler...

napak06

« Yanıtla #10 : Haziran 01, 2010, 01:11:20 ÖS »
brc de pipo yöntemi kullanıyorlar sanırım brc takacağım. ve adamlar pıpoda sorun çıkmadığını söylüyorlar. adamları türkiye 1.likleri de var onlara güvenmekten başka şansım yok sanırım brc sanırım

panoromeo

« Yanıtla #11 : Haziran 01, 2010, 06:35:25 ÖS »
Merhaba dostum ;

Eleştirilere herzaman açığım ,kızmamı gerektirecek bir durum yok,bu forumda hem hondacıyız hem de lpg hakkında dilimizin döndüğünce insanlara bilgi vermeye çalışıyorum.Ayrıca P.M kutum her zaman farklı marka kullanan insanların mesajlarıyla doludur ve bu arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum.Dikkat edersen verdiğim bilgilerin her zaman bir dayanağı var.Körü körüne marka övmüyorum.Ve verilen yanlış bilgilere de anında dayanaklı açıklamalar yapıyorum.Senin soruna gelecek olursak;
BRC İNO 3 enjektörleri evet sesli çalışır bu ses 5 desibeldir.Motorun çalışma sesi yaklaşık 7 desibeldir yan,i enjektör sesi motorun sesinin içinde kaybolur ve araç içerisinden duyulamaz.Fakat yanlış yapılan montajlarda enjektör raili motor gövdesi ile yalıtımsız parçalar kullanılarak yapılırsa bu ses araç içerisinden duyulabilir.Farklı bir marka enjektörü BRC de kullanamazsınız.Selamlar...
Tarafsız yanıtınız için teşekkürler.Ben bu ses konusunda biraz hassasım da.Bu yeni civicin 1.ve2.vitesinde düşük devirdeyken gelen
karakteristik bir sesi var,o bile beni rahatsız ediyor,2defa servise sordum normal dediler gene güvenemedim dışarıda da bilgili 2 kişiye dinlettim,herşey normal gözüküyor ama o bile beni rahatsız ediyor.
Kararıma gelince;sanırım izmir Polaris bayiinde Zavoli taktıracağım,forumdaki bazı arkadaşlar benzinden bile sessiz çalıştığını söylüyorlar.

panoromeo

« Yanıtla #12 : Haziran 01, 2010, 06:38:45 ÖS »
Dile getirmek istediğim bir konu da bu pipo yöntemi hakkında:
Bilgi aldığım 2-3 lpg bayiisi bunun pek sağlıklı olmadığını ve aracın benzinli çalışmasını
sağlıksızlaştırdığını ve tavsiye etmediklerini söyledi.Bu servislerin biri BRC bayisiydi,genede o da aynı şekilde anlattı.

tzafer

« Yanıtla #13 : Haziran 01, 2010, 08:44:56 ÖS »
yaklaşık 3 hafta önce brc taktırdım pipolu yöntemi banada tavsiye etmediler bende pipolu taktırmadım  3 haftadır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum inş. böyle devam eder ben brc nin işçiliğini çok beğendim ben brc derim

asvtec

« Yanıtla #14 : Haziran 01, 2010, 09:06:51 ÖS »
Arkadaşlar ;
Pipo yöntemi her araca uygun değildir.Çünkü araçların gerek manifolt yapısı gerekse enjektör yapılarının farklı olması nedeniyle her araca takılamamaktadır.Fakat Honda civiclerde pipolu yöntem çok başarılı sonuçlar vermektedir.Bayinin hondaya pipoyu takmak istememesinin tek nedeni fazlladan harcayacağı saat ve işçiliktir.Civiclerde pipo yöntemi %100 sorunsuz çalışmaktadır.

@panaromeo
Şimdiden lpg sisteminiz hayırlı olsun ,polaris deneyimli bir servis ,keşke diğer bayileri de en az onlar kadar tecrübeli olsa.Sorunsuz lpg li günler dilerim.

asvtec

« Yanıtla #15 : Haziran 01, 2010, 09:07:29 ÖS »
Hayırlı olsun ,lpg li güzel günler

yaklaşık 3 hafta önce brc taktırdım pipolu yöntemi banada tavsiye etmediler bende pipolu taktırmadım  3 haftadır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum inş. böyle devam eder ben brc nin işçiliğini çok beğendim ben brc derim

kacaman

« Yanıtla #16 : Haziran 02, 2010, 12:38:07 ÖÖ »
zavoli pipo yönteminden şaşma
kafan ve araban rahat etsin

panoromeo

« Yanıtla #17 : Haziran 02, 2010, 05:40:13 ÖS »
Zavolide demi pipo yöntemi uyguluyolar? Onu bilmiyordum.
Yarın sabah için randevu aldım gidip taktıracağım ama pipo falan konuşmadık hiç.
Acaba pipolu olsun diye belirtmem gerekirmi yoksa bizim civiclere standart olarak pipolumu takıyolar?
Bu arada iyi dileklerin için teşekkürler @asvtec  >=ok

kacaman

« Yanıtla #18 : Haziran 02, 2010, 05:43:23 ÖS »
evet pipo yöntemi isteğine bağlı olarak takılıyor
kesinlikle belirt

napak06

« Yanıtla #19 : Haziran 05, 2010, 12:56:45 ÖS »
o zamn pipo yöntemli zavoli mi yoksa brc mi

fzthgosm

« Yanıtla #20 : Haziran 05, 2010, 07:45:46 ÖS »
o zamn pipo yöntemli zavoli mi yoksa brc mi

eger ikisi arasında kaldıysan bana sorarsan zavoli.sitemizin üyelerinden mehmet1971 ve kacaman nickli arkadaşların arabalarında zavoli pipo yöntemi lpg kiti var.mehmet hocamın memnun oldugunu formdan takip ediyoruz arabasına binmek nasip olmadı ama kacamanın arabasına bizzat bindim sürdüm test ettim tek kelime ile harika.brc montajlı yeni civice binme fırsatım olmadı ama tartarini montajlı yeni civice bindim o da idare eder.ancak bana kalırsa zavoli

vdtyuksel

« Yanıtla #21 : Haziran 05, 2010, 08:40:21 ÖS »
Pipo yöntemli BRC denemek istersen benim araçta var, karşılaşırsak denemeni tavsiye ederim, ben gayet memnunum.... >=ok
Ses konusu ise evet biraz ses var fakat aracın içinde kesinlikle değil.....

fzthgosm

« Yanıtla #22 : Haziran 06, 2010, 11:19:04 ÖÖ »
Pipo yöntemli BRC denemek istersen benim araçta var, karşılaşırsak denemeni tavsiye ederim, ben gayet memnunum.... >=ok
Ses konusu ise evet biraz ses var fakat aracın içinde kesinlikle değil.....

eminim sen arabada lpg de iyidir eger temiz bir işlik ve montaj yapılmışsa.ben her zaman kitten önce montajın önemli oldugunu savunuyorum zaten.enjektör sesi duymak istemeyenlere kesinlikle zavoli diyorum.benzin enjektörlerinin sesi lpg enjektörlerinin sesinden fazla.k.maraş zavoli bayide takılanlarda öyle gördüm.

kacaman

« Yanıtla #23 : Haziran 06, 2010, 05:05:01 ÖS »
enjektör sessizliği konusunda pan enjektör kullanan zavoli markası gerçekten çok sessiz

panoromeo

« Yanıtla #24 : Haziran 06, 2010, 09:47:02 ÖS »
Zavoli kit,pipolu,sessiz enjektörler,benzin ile %100 aynı performans ve niye daha önce taktırmadım pişmanlığı
gerçekten çok memnunum,ne kadar doğru bir karar vermişim.Arabadan inmek istemiyorum 140kuruş yakıyo
%50 tasarruf var,inanılır gibi değil.Darısı başınıza.